Trwa ładowanie...

W ciągu 90 dni miał aż 450 napadów. 8-letni Hubert jest niszczony przez padaczkę

Każdej doby 8-letni Hubert ma po kilka napadów padaczkowych. Są one tak częste i silne, że chłopiec nie może wówczas oddychać, ma luki w pamięci i odczuwa ogromny ból. Specjaliści są przekonani, że bez leczenia operacyjnego stan chłopca będzie się szybko pogarszał.

Zobacz film: "Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym"

8-latek pochodzi z Brzozowa. Wszystko zaczęło się tuż po jego narodzinach, kiedy miał zaledwie 3 dni. Chłopiec doznał wówczas podwyściółkowego wylewu I stopnia. Wtedy u Huberta pojawiła się padaczka. Jej napady są coraz bardziej intensywne i częstsze - w ciągu 90 dni miał ich aż 540.

Zobacz także:

Maria, mama Huberta, cztery lata temu zobaczyła swojego syna w prawdziwej agonii. Wchodząc wieczorem do pokoju Huberta, zauważyłaa jak syn cały drżał, miał otwarte oczy, ale nic nie widział. Padaczka niestety wróciła i to znacznie silniejsza i odporna na leki. Od tamtej pory chłopiec ma coraz silniejsze i częstsze ataki. Przez to Hubert wręcz cofa się w rozwoju. Istnieje jednak nadzieja.

Produkty, które niszczą twój mózg. Sprawdź, czego unikać
Produkty, które niszczą twój mózg. Sprawdź, czego unikać [5 zdjęć]

Nie bez przyczyny mówi się o nim: "nasz komputer pokładowy”. Odbiera, przetwarza i generuje bodźce. Zbudowany...

zobacz galerię

Hubert przeszedł 7-dniowe badanie diagnostyczne w Schön Klinik w Vogtareuth pod Monachium. Specjalistom udało się zlokalizować ognisko padaczki. Uznali oni, że można je spokojnie usunąć operacyjnie i wtedy chłopiec będzie zdrowy. Niestety barierą są oczywiście fundusze. Taka operacja to koszt 30 tys. euro. Do tego mamy mało czasu, ponieważ stan Huberta w tym momencie jest już bardzo ciężki. Padaczka zaatakowała już drugą półkulę mózgu chłopca.

8-letni Hubert
8-letni Hubert (siepomaga.pl)

Los chłopca można odmienić. Trwa zbiórka funduszy na jego operację. Jak można mu pomóc?

Prosimy o udostępnienie tej informacji, aby jak najwięcej osób dowiedziało się o tej akcji oraz o wsparcie finansowe. Można uczynić to na dwa sposoby:

  • dokonując wpłaty bezpośrednio na Fundację Siepomaga, ul. Za Bramką 1, 61-842 Poznań, nr konta 65 1060 0076 0000 3380 0013 1425 w tytule: 7250 Hubert Pelc darowizna

  • wysyłając sms o treści S7250 na numer 72365 (koszt 2,46 zł brutto, w tym VAT).

Pełna informacja o Hubercie oraz o akcji zbiorki pieniędzy na jego operację można zobaczyć tutaj

W imieniu rodziny oraz samego Huberta serdecznie dziękujemy za pomoc, za udostępnianie tej wiadomości oraz za wpłaty na leczenie chłopca.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.