84-letnia Janina Borasińska spędziła 12 godzin uwięziona w szpitalnej toalecie

Janina Borasińska to 84-latka, która mieszka w Anglii. Chora kobieta przez niedopatrzenie personelu medyczynego mogła stracić życie. Jej stan był ciężki, a przez 12 godzin została pozostawiona bez opieki. Jak do tego doszło?

Zniknięcie pani Janiny

Pani Janina 6 maja 2017 roku trafiła do szpitala Croydon University w Londynie z powodu złego samopoczucia. Po całym dniu spędzonym w szpitalu i licznych badaniach po pacjentkę przyjechał syn, 62-letni Chris Borasiński. Mężczyzna nie mógł skontaktować się mamą, dlatego zaczął jej szukać.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Kontakt z seniorem przebywającym w ośrodku opiekuńczym"

Personel szpitala powiedział, że kobieta została wypisana do domu. Syn pani Janiny wiedział, że jego mama nie jest w stanie dotrzeć do domu o własnych siłach. Kobieta nie posiadała również pieniędzy i przejazdówki miejskiej. W dodatku nie miała nawet odpowiednich ubrań na wyjście do domu, ponieważ w sobotni poranek trafiła do szpitala po wezwaniu karetki.

Chris nieustannie szukał mamy po szpitalnych korytarzach i salach. Wypytywał o nią personel. Nikt nic nie wiedział. Postanowił pojechać do jej domu w Waddon. Mieszkanie było puste. Wtedy powiadomił policję i szpital o zagnięciu mamy. W godzinach nocnych rozpoczęto dokładne poszukiwania 84-latki.

Odnalezienie pani Janiny

Pani Janina odnalazła się dopiero w niedzielę po godzinie 8 rano. Poszukiwania trwały ponad 12 godzin. Jak się okazało, kobieta przez cały czas znajdowała się w szpitalu. W łazience odnalazła ją sprzątaczka, która nad ranem rozpoczęła zmianę w pracy.

Pacjentka weszła do łazienki, po czym drzwi kabiny zatrzasnęły się, a zamek się zaciął. Pani Borasińska po szeregu wykonanych badań, a także z powodu złego samopoczucia była wczerpana. Nie miała siły krzyczeć, ani odblokować drzwi.

Janina Borasińska po 12 godzinach spędzonych w szpitalnej toalecie była wychłodzona, ponieważ miała na sobie jedynie koszulę nocną i klapki, a także odwodniona, bo z powodu wykonywanych badań nie mogła jeść i pić.

Władze szpitala nie są w stanie wyjaśnić, dlaczego personel medyczyny poinformował syna pacjentki, że jego matka została wypisana ze szpitala. Rzecznik placówki Croydon Health poinformował media, że zostało już rozpoczęte wewnętrzne śledztwo w sprawie pani Janiny.

Anna Krzpiet, 5 miesięcy temu

Zdrowie

Komentarze (3)
~5b7b8n3
~5b7b8n3 4 miesiące temu

Nigdy nie zamykam się w toalecie publicznej. Absolutnie w żadnej. Wolę gdy ktoś obcy zobaczy moja pupę....niż gdybym miała doznać stresu z powodu zamka. Zamek to tylko mala maszyna. A człowiek ma mozg i powinien go uzywac nawet gdy ma sraczke.

Odpowiedz
Artykuły Newsy - zdrowie
Gra wstępna

Dlaczego warto się całować?

Dlaczego warto się całować?

. Eksperci zbadali 60 osób z alergiami skórnymi i wziewnymi. Część osób spędziła 30 minut, całując partnera i słuchając romantycznej muzyki, a druga

Cera dojrzała

Zmarszczki mimiczne - galeria

Zmarszczki mimiczne - galeria

, np. marszczenie czoła, by wyrazić złość lub niezadowolenie, czy mrużenie oczu u krótkowidzów. Zmarszczki powstają również na skutek długich godzin (...) spędzonych na słońcu podczas opalania lub w solarium. Zmarszczkom...

Psychologia

Odzyskaj energię w 7 prostych krokach

Odzyskaj energię w 7 prostych krokach

dnia. Dorośli powinni spać około 7-8 godzin na dobę. W tym czasie uruchamiany jest szereg hormonów (m.in. melatonina i hormon wzrostu), które poprawiają (...) słodkimi batonami i napojami. Jedz regularne posiłki, które dostarczą ci...

Anatomia intymna

Co warto wiedzieć o plemniku?

Co warto wiedzieć o plemniku?

żyje 48 godzin. Zdarza się jednak, że w sprzyjających warunkach może przetrwać nawet do 7 dni. Określenie „sprzyjające warunki" oznacza śluz szyjki (...) , to przeżyją one nie więcej niż kilkanaście godzin. Zobacz...

Twarz

Zadbaj o swoją cerę

Zadbaj o swoją cerę

za tę czynność rano. Odpowiednia ilość snu Śpij co najmniej 7-8 godzin dziennie. Mniejsza ilość snu powoduje stres, w wyniku czego mogą pojawiać

Zasady zdrowego odchudzania

Wysiłek fizyczny przyspiesza metabolizm

Wysiłek fizyczny przyspiesza metabolizm

Półgodzinny aerobik pozwoli spalić więcej kalorii niż półgodzinny trening siłowy, ale w ciągu kilku godzin po wysiłku podnoszenie ciężarów będzie skuteczniejsze w poprawie metabolizmu.