Trwa ładowanie...

99-latka z Chorwacji pokonała COVID-19! Lekarze nie mogli uwierzyć

99-letnia Margareta Kranjcec to najstarsza mieszkanka Chorwacji, która pokonała COVID-19 po 20 dniach spędzonych w szpitalu. Lekarze nie mogą wyjść z podziwu.

Zobacz film: "Prof. Andrzej Horban tłumaczy, jak działa szczepionka przeciwko COVID-19 i na jak długo chroni"

spis treści

1. Pozytywny wynik testu na COVID-19 i 3 tygodnie w szpitalu

Margareta Kranjcec, która na co dzień mieszka domu spokojnej starości w Karlovacu, uzyskała pozytywny wynik na COVID-19 pod koniec października. Nie wykazywała jednak żadnych typowych objawów zakażenia koronawirusem. Jednak ze względu na wiek i fakt, że znajduje się w grupie ryzyka, została skierowana do szpitala ogólnego.

Pod oberwacją lekarzy spędziła 3 tygodnie, w ciągu których jej stan zdrowia nie uległ zmianie. Lekarze byli wręcz zaskoczeni. W rozmowach z lokalnymi mediami przyznali, że obawiali się, że koronawirus może wywołać niebezpieczne objawy u 99-latki.

2. Kciuki do góry! Pokonała COVID-19

Na szczęście tak się nie stało. Dziś Margareta Kranjcec jest już odzrowieńcem, a w dodatku najstarszą mieszkanką Chorwacji, która pokonała COVID-19. Wystarczył odpoczynek i odpowiednia opieka personelu. Lekarze nie stwierdzili żadnych zmian w stanie zdrowia 99-latki po zakażeniu koronawirusem.

Margareta Kranjcec i opiekująca się nią pielęgniarka (fot. DENIS LOVROVIC)
Margareta Kranjcec i opiekująca się nią pielęgniarka (fot. DENIS LOVROVIC) (EAST NEWS)

Gdy lekarze przekazali jej informację, że jest zdrowa, podniosła kciuki do góry na znak wygranej!

"To taka dobra wiadomość pośród mroku pandemii. Teraz czuję się dobrze" - powiedziała Margareta Kranjcec gazecie Vererniji List.

Margareta Kranjcec po informacji, że jest ozdrowieńcem (fot. DENIS LOVROVIC)
Margareta Kranjcec po informacji, że jest ozdrowieńcem (fot. DENIS LOVROVIC) (EAST NEWS)

3. Przeżyła dwie wojny i jedną operację

Margareta Kranjcec po wyzdrowieniu wrócila do Stefica Ljubic Mlinac - domu spokojnej starości w Karlovacu.

"Przy jej kruchości i starości to naprawdę niesamowite, że koronawirus nie wyrządził jej żadnej krzywdy” - powiedział Ljubic Mlinac, dyrektor domu spokojnej starości.

Margareta Kranjcec w swoim życiu przeżyła dwie wojny i przeszła tylko jedną operację. Prawie nigdy nie chorowała i rzadko chodziła do lekarzy. W ostatnich latach zażywała leki na nadciśnienie.

Zobacz także: Nietypowe objawy koronawirusa u osób starszych. Mogą wskazywać na udar

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.