Aktorka Mischa Burton trafiła do szpitala po tym, jak ktoś dodał do jej drinka tabletkę gwałtu

Mischa Barton twierdzi, że ktoś podał jej na przyjęciu urodzinowym narkotyki. Trafiła do szpitala w celu "oceny zdrowia psychicznego" po tym, jak krzyczała w swoim ogrodzie.

1. Pigułka gwałtu na urodzinach

Aktorka była hospitalizowana w piątek. Powiedziała, że chce ostrzec inne kobiety przed niebezpieczeństwem zostawiania napojów bez opieki podczas imprezy. Mischa Barton twierdzi, że została odurzona podczas, gdy spędzała urodzinowy wieczór z przyjaciółmi, co doprowadziło do kryzysu, podczas którego zachowywała się dziwnie. Krzyczała na swoim podwórku, wieszała się na ogrodzeniu i twierdziła, że jej matka jest "czarownicą". Sąsiedzi znaleźli ją, kiedy włóczyła się z jednym ze swoich psów i zabrali ją do szpitala.

Mischa została zwolniona ze szpitala w piątek i została poinformowana przez lekarza, że znaleźli w jej organizmie znaleziono ślady GHBpigułki gwałtu. Narkotyk został prawdopodobnie wrzucony do jej drinka, którego piła z okazji 31 urodzin.

W oświadczeniu Mischa wyjaśnia że dobrowolnie udała się do szpitala, aby sprawdzić swój stan, ponieważ czuła, że "coś było nie w porządku".

Mischa Barton twierdzi, że w czasie urodzin podano jej pigułkę gwałtu
Mischa Barton twierdzi, że w czasie urodzin podano jej pigułkę gwałtu (Shutterstock)

„Zdałem sobie sprawę, że coś było nie tak, kiedy moje zachowanie stawało się coraz bardziej niekonsekwentne i ten stan pogarszał się w ciągu kolejnych kilku godzin. Dobrowolnie udałam się do szpitala, by uzyskać profesjonalną pomoc, a później zostałam poinformowana przez lekarzy, że podano mi GHB. Po całonocnej podróży, jestem w domu i czuję się dobrze” – napisała.

Aktorka podziękowała personelowi w Centrum Medycznego Cedars-Sinai za opiekę nad nią, a także chciała ostrzec młode kobiety przed tym, co może się zdarzyć, kiedy idą na imprezę i nie pilnują swoich drinków. "To jest lekcja dla wszystkich młodych kobiet, by były świadome swojego otoczenia" – ostrzega aktorka.

Gwiazdy, które zwalczyły uzależnienie od narkotyków
Gwiazdy, które zwalczyły uzależnienie od narkotyków [10 zdjęć]

Ta piękna aktorka to obecnie przykładna matka i żona. Niemniej jednak, gwiazda wcale nie była taka poukładana...

zobacz galerię

2. Działanie i niebezpieczeństwa pigułki gwałtu

CHB, kwas gamma-hydroksymasłowy, czyli pigułka gwałtu to bezbarwna substancja bez zapachu i smaku. Można łatwo go rozpuścić w wodzie, sokach, piwie, drinkach. Jest wtedy niewyczuwalny, zaczyna działać po 15-30 minutach od spożycia.

Zwykle wtedy sprawca wyprowadza zamroczoną ofiarę z lokalu, z dala od znajomych. Efekty to utrata świadomości na kilka godzin (od 3 do 6), niezdolność do podejmowania racjonalnych decyzji, częściowa amnezja. Można go wykryć we krwi do 8 godzin, czy w moczu do 12 godzin.

Zobacz także

GHB można się również zatruć. Zależy to od indywidualnych skłonności, więc trudno oszacować, jaka dokładnie dawka będzie śmiertelna. Alkohol dodatkowo potęguje działanie tabletki.

Objawy zatrucia to: bardzo płytki oddech; brak reakcji źrenic na światło; wymioty; oczopląs; bradykardia; drgawki; ruchy mimowolne; śpiączka.

W niewielkich ilościach CHB może mieć działanie rekreacyjne, ponieważ stymuluje wydzielanie dopaminy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy