Jazda na rowerze

Komentarze (1)
~Piotr
~Piotr ponad rok temu

Dla osób, które mają już problemy z poruszaniem można klupić takie coś: http://sklep.centrumopiekiseniora.pl/pl/p/Rotor-konczyn-gornych-i-dolnych/677 pomaga we wzmocnieniu mięśni rąk i nóg, wspomaga krażenie. Później jak mięśnie już się wzmocnią można zacząć chodzić na spacery.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Jazda na rowerze - odchudzanie, wpływ na zdrowie
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Jazda na rowerze - odchudzanie, wpływ na zdrowie
Rehabilitacja

Aktywność fizyczna a zdrowie

Aktywność fizyczna a zdrowie

Aktywność fizyczna poprawia kondycję i wysmukla figurę, wpływa na wydolność organizmu, a także zapobiega wielu chorobom. Dlatego sport jest zalecany osobom w każdym wieku.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna

Spacery, jogging, chodzenie po schodach, taniec i podnoszenie ciężarów to formy aktywności fizycznej, które wzmacniają kości i zapobiegają osteoporozie oraz ubytkom w tkance kostnej.

Bieganie - profilaktyka zawału, wpływ na zdrowie, zalety

Rozpoczęcie biegania

Rozpoczęcie biegania

Bieganie to sport odpowiedni dla ludzi wszystkich grup wiekowych. Nieważne, czy jesteś szesnastolatkiem, kobietą w kwiecie wieku, czy osiemdziesięcioletnim mężczyzną - codzienny jogging może wpłynąć zbawiennie na twoją kondycję.

Zaburzenia pamięci i intelektu

Problemy z koncentracją i pamięcią

do rozwoju choroby. Przyczyny pogorszenia się pamięci i koncentracji Najczęstszymi przyczynami skarg na zaburzenia pamięci w wieku podeszłym (...) . Istotnym elementem profilaktyki zaburzeń pamięci i koncentracji są...

Rozwój niemowlęcia

Aktywność fizyczna dziecka

Aktywność fizyczna dziecka

Dziecko samo nie potrafi rozsądnie rozplanować wolnego czasu, dlatego muszą mu w tym pomóc rodzice. Warto m.in. kontrolować, ile czasu maluch spędza przed telewizorem.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Ćwiczenia dla seniorów

Ćwiczenia dla seniorów

Ćwiczenia są wskazane dla wszystkich, niezależnie od wieku. Osoby starsze, które aktywnie spędzają czas, są mniej narażone na demencję starczą, mają mniej problemów z poruszaniem się.

Kawa

10 zaskakujących korzyści z kofeiny

10 zaskakujących korzyści z kofeiny

w podeszłym wieku. Oprócz kofeiny, kawa zawiera inne korzystne dla zdrowia składniki (np. utleniacze), dlatego trudno na razie określić, czy w pozostałych przypadkach rzeczywiście jest to wpływ samej kofeiny. (...)...

Zaćma - klasyfikacja, objawy, leczenie

Czynniki ryzyka zaćmy

Czynniki ryzyka zaćmy Odtwórz wideo

w podeszłym wieku? Czy choroba może dotyczyć także ludzi młodych? Kiedy schorzenie to występuje jako skutek ubocznych innych chorób nazywane jest zaćmą (...) Zaćma jest chorobą, która bardzo często utożsamiana jest...

Herbata

Pij zieloną herbatę na zdrowie

Pij zieloną herbatę na zdrowie

. Z tego względu osoby w podeszłym wieku powinny wypijać przynajmniej jedną filiżankę tego napoju każdego dnia. Obniża ryzyko wystąpienia choroby Parkinsona (...) przeciwpróchnicze. Jest to związane z ich działaniem...