Przejdź na WP

Alkohole, które powodują wzdęcia. Zobacz, czego unikać (WIDEO)

Skutki spożywania alkoholu mogą zależeć od jego rodzaju. Oczywiście każde nadużycie kończy się szeregiem nieprzyjemnych dolegliwości.

Kac, czyli złe samopoczucie po spożyciu alkoholu, u każdego może przebiegać inaczej. Wiele zależy od ogólnej kondycji organizmu, jak choćby stan zdrowia, wiek, płeć, ilość i jakość spożytego pożywienia przed i w trakcie picia alkoholu.

Kac może objawiać się bólem głowy, nadwrażliwością na światło i dźwięki. Niektórzy cierpią z powodu nudności.

Innym towarzyszy uczucie rozbicia, problemy z koncentracją, brak energii, osłabienie, zaburzenia równowagi, rozdrażnienie, a nawet obniżenie nastroju aż do stanu depresji.

Niektórzy cierpią z powodu biegunki. Część osób skarży się na brak apetytu. Niektórzy na kacu odczuwają jednak wzmożony apetyt.

Kac powodowany jest odwodnieniem organizmu, niedoborem witamin po spożyciu alkoholu i zatruciem aldehydem octowym.

Istnieją również alkohole, których spożycie może skutkować wzdęciem.

Czego unikać podczas picia, aby brzuch nie urósł wskutek nagromadzenia gazów?

Zobacz WIDEO i sprawdź.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy