Trwa ładowanie...

"Anatomia kłamstwa" od Wydawnictwa SQN - recenzja

Podobno każdy z nas kłamie kilka razy dziennie. Oszukujemy obce osoby i swoich najbliższych, używamy "białych kłamstewek", aby nie urazić drugiej osoby, ale też poważniejszych kłamstw, by ukryć swoje błędy czy przewinienia. Z drugiej strony - sami bardzo nie lubimy być oszukiwani i często mamy ochotę sprawdzić, czy druga strona nie wprowadza nas w błąd. Z pomocą przychodzi nam nie kto inny jak sami agenci amerykańskiej agencji CIA w książce "Anatomia kłamstwa".

Autorami tej wyjątkowej na rynku pozycji są trzej byli agenci tej organizacji - Philip Houston, Michael Flyod i Susan Carnicero, którzy dzielą się z czytelnikiem swoim doświadczeniem na temat odkrywania kłamstw i oszustw. Każde z nich ma za sobą wieloletnie doświadczenie w pracy opierającej się na odkrywaniu, kiedy rozmówca próbuje zataić przed nimi prawdę. Wydawać się może, że przesłuchania groźnych przestępców mają niewiele wspólnego z tym, z czym spotykamy się na co dzień. Autorzy udowadniają jednak, że sam schemat oszukiwania innych jest taki sam w większości sytuacji. Przedstawiają jednocześnie uniwersalne wskazówki, które mogą pomóc nam w odgadnięciu, kiedy nasz rozmówca próbuje coś ukryć lub wprowadzić nas w błąd. Przekazywane porady opisywane są w sposób prosty i zrozumiały, więc nawet czytelnicy nie posiadający wiedzy z zakresu psychologii nie będą mieli problemów ze zrozumieniem opisywanych wzorów zachowań.

Zobacz film: "Rozpoznaj stan zdrowia psychicznego on-line"

Niewątpliwą zaletą książki jest przywoływanie w niej mnóstwa przykładów, dzięki którym mamy możliwość zapoznania się z niektórymi schematami oszustw na podstawie prawdziwych historii. Pozwala to na łatwiejsze wprowadzenie poznanych wskazówek do własnego życia i odniesienia przekazywanych porad do rzeczywistych sytuacji, z którymi stykamy się na co dzień. Wtrącane historie sprawiają też, że książkę czyta się bardzo przyjemnie i ciężko oderwać się od tej lektury.

Na koniec pytanie najważniejsze – czy książka sprawi, że staniemy się ekspertami w dziedzinie odkrywania kłamstw? O tym każdy czytelnik będzie musiał przekonać się na własnej skórze. Na pewno pozwoli nam zrozumieć schematy, którymi nieświadomie kieruje się każdy kłamca i pomoże lepiej je zrozumieć. Da nam również narzędzia do tego, aby przeprowadzać rozmowę w taki sposób, by druga strona sama przyznała się do tego, co ma na sumieniu.

 

"Anatomia kłamstwa" - Wydawnictwo SQN

"Anatomia kłamstwa" - Wydawnictwo SQN

„Anatomia kłamstwa” nie jest poradnikiem na temat przesłuchań i z pewnością nie zmieni nas w chodzący wykrywacz oszustw. Pozwala jednak wyostrzyć swoją czujność, a przekazywane przez autorów wskazówki z łatwością wprowadzimy w życie.

"Anatomia kłamstwa"

Wydawnictwo SQN

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza