Trwa ładowanie...

Antykoncepcja dla mężczyzn trafi na rynek w 2018 roku

Istnieje szereg metod zapobiegania ciąży, jednak oprócz prezerwatyw i wazektomii wszystkie przeznaczone są dla kobiet. Pojawia się jednak szansa, że już wkrótce na rynek trafi Vasalgel - odwracalna i w małym stopniu inwazyjna antykoncepcja dla mężczyzn.

Zobacz film: "Zalety stosowania pigułek antykoncepcyjnych"

Vasalgel jest żelem, który po wstrzyknięciu do nasieniowodów blokuje plemniki. W tym przypadku nie dochodzi do zablokowania płynu nasiennego, wiążącego się z ryzykiem zwrotnego wzrostu ciśnienia w nasieniowodach i najądrzu. Wiadomo, że wstrzykiwanie Vasalgelu trzeba będzie powtarzać, nie wiadomo jeszcze jednak z jaką częstosliwością.

8 powodów, dla których warto uprawiać seks
8 powodów, dla których warto uprawiać seks [10 zdjęć]

Rozmaite badania kliniczne oraz dane statystyczne sugerują, że ludzie regularnie uprawiający seks są...

zobacz galerię

Działanie żelu będzie odwracalne. W tym przypadku do nasieniowodów będzie wstrzykiwany roztwór wodorowęglanu sodu, który zneutralizuje jego działanie.

Przeprowadzone do tej pory testy na zwięrzetach potwierdziły skuteczność tej metody antykoncepcji. W grupie naczelnych makaków, która była obserowana przez okres trwania sezonu rozrodczego, nie wystąpiła żadna ciąża.

Jak poinformowali sponsorzy badań z fundacji Parsemus, działanie Vasalgelu wymaga przeprowadzenia testów z udziałem ludzi. Badacze prognozują, że środek może trafić do sprzedaży już w 2018 roku.

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.