Trwa ładowanie...

"Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania" od Wydawnictwa Samo Sedno - recenzja

Wiele razy próbujemy podjąć jakieś działanie, coś zmienić w swoim życiu, może zarobić pieniądze na wymarzoną podróż, zrzucić kilka kilogramów, wreszcie zacząć pracować i żyć na godnym poziomie. Niestety niezwykle często tego rodzaju postanowienia (najczęściej noworoczne) nie wchodzą w życie… Czasem nawet nie próbujemy rozpocząć ich wprowadzania, czasem szybko zarzucamy je z myślą, że i tak nam się nie uda, a może po kilku niepowodzeniach po prostu się poddajemy. Dlaczego tak się dzieje i co zrobić, by działo się inaczej? Na te pytania odpowiadają Marzena Jankowska oraz Beata Wolfigiel w książce „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania” wydaną przez Wydawnictwo Samo Sedno.

Poradnik przygotowano z niezwykłą starannością. Poza teorią został on wyposażony w liczne ćwiczenia, które każdy czytelnik powinien wykonywać, by lektura rzeczywiście przyniosła jakiś skutek. Bardzo podoba mi się konstrukcja rozdziałów – każdy z nich rozpoczyna się zawsze ramką „Z tego rozdziału dowiesz się” oraz kończy podsumowaniem najważniejszych założeń. Książka dzieli się na trzy podstawowe części:

  1. Sposób na zmianę,
  2. Wewnętrzny napęd do działania,
  3. Jak z cytryn zrobić lemoniadę.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

Poza główną treścią i ćwiczeniami znajdują się w niej quizy, ciekawostki, ramki „Zapamiętaj”, wskazówki, testy, cytaty i konkretne przykłady z życia. To wszystko sprawia, że książka nie jest nudnym wykładem teorii, ale z powodzeniem można ją wykorzystać nawet na coachingach czy szkoleniach motywacyjnych.

Co jest najważniejsze? Przede wszystkim odczuwanie przyjemności z tego, że coś robimy – to klucz do sukcesu! Autorki prostym językiem i w nieskomplikowany sposób pokazują, w jaki sposób pobudzić wewnętrzną motywację, która jest najważniejsza w spełnianiu swoich założeń. Oczywiście motywowanie zewnętrzne również jest ważne, jednak bez wewnętrznej motywacji nie byłoby na tyle silne, by utrzymać nas dłużej w postanowieniu zmiany. Tylko dzięki automotywacji możemy doprowadzić się do zwycięstwa, do działania i do szczęśliwego życia w spełnieniu.

Poradnik nie przedstawia tylko idealnych sytuacji, ale pomaga zrozumieć, dlaczego tak często w życiu towarzyszą nam kryzysy – szczególnie, gdy pragniemy wprowadzić jakieś zmiany, np. systematycznie ćwiczyć, zdrowo się odżywiać itp. M. Jankowska oraz B. Wolfigiel wyjaśniają, na czym polega kryzys, skąd się bierze i jak sobie z nim radzić, a nawet – jak sprawić, by był dla nas korzystny! Przeszkody nie muszą przecież nas tłamsić – równie dobrze mogą pobudzać naszą aktywność i mobilizować do działania, prawda?

Jak to wszystko osiągnąć? Radzę zapoznać się z książką „Automotywacja. Odkryj w sobie siłę do działania” od Wydawnictwa Samo Sedno. Poradnik świetnie się czyta i wiele wnosi, więc z pewnością przyniesie mnóstwo korzyści każdemu uważnemu odbiorcy.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza