Trwa ładowanie...

Badania dowodzą, dlaczego kobiety nie uważają mężczyzn z tatuażami za godnych partnerów

Avatar placeholder
29.12.2016 20:30
Badania dowodzą, dlaczego kobiety nie uważają mężczyzn z tatuażami za godnych partnerów
Badania dowodzą, dlaczego kobiety nie uważają mężczyzn z tatuażami za godnych partnerów

Kobiety od dawna obawiały się mężczyzn z tatuażami. Teraz najnowsze badania potwierdziły te podejrzenia i dowiodły, że mężczyźni z tatuażami są bardziej skłonni do oszukiwania i wdawania się w przelotne romanse.

 

W badaniu wzięło 2 500 mężczyzn i kobiet heteroseksualnych, którzy mieli wykazać swoje przemyślenia na temat zdjęć topless mężczyzn.

Niektóre ze zdjęć zostały tak ujęte, aby pokazać część tatuażu na ramionach. Mężczyźni uznali tych, którzy mieli tatuaże jako bardziej atrakcyjnych w porównaniu do pozostałych mężczyzn, którzy nie mieli żadnego tatuażu na ciele, jak wykazały badania.

Zobacz film: "Rehabilitacja kardiologiczna"

Ale wytatuowanni mężczyźni okazali się mniej atrakcyjni dla niektórych kobiet, według polskiego badania opublikowanego w czasopiśmie "Personality and Individual Differences".

Mężczyźni z tatuażami nie są traktowani przez kobiety jako dobrzy partnerzy do założenia rodziny
Mężczyźni z tatuażami nie są traktowani przez kobiety jako dobrzy partnerzy do założenia rodziny (123rf)

Wspólne odkrycie naukowe wykazały także, że mężczyźni z tatuażami są uważani za bardziej męskich, dominujących i agresywnych. Jednak głównym czynnikiem powodującym to przekonanie wśród kobiet jest wysoki poziom testosteronu u tych mężczyzn – hormonu, odpowiedzialnego za częstsze oszustwa i agresje. Badania naukowe odkryły, że hormon ten podwyższa chęć do wdawania się romanse "na boku" wśród mężczyzn będących w stałym związku.

Męskość jest związana z posiadaniem wysokiego poziomu testosteronu, hormonu odpowiedzialnego za popęd płciowy i wzrost mięśni.

Poprzednie badania wykazały, że wysoki poziom tego hormonu zachęca panów do poszukiwania romansów.

"Ciemna strona funkcji związanych z testosteronem doskonale wyjaśnia, dlaczego kobiety oceniają wytatuowanych mężczyzn jako gorszych potencjalnych partnerów i rodziców” – tłumaczą polscy naukowcy.

Naukowcy z Uniwersytetu w Nowym Meksyku wcześniej stwierdzili, że mężczyźni zaangażowani w związkach mają niższy poziom testosteronu. Natomiast mężczyźni, którzy romansują, wdają się w zdrady i oszukują mają wyższy poziom męskiego hormonu. Uważa się także, że mężczyźni o większym stężeniu tego hormonu częściej przyciagają dobrych kolegów.

ZOBACZ TAKŻE

Siła testosteronu

Inne badania wykazały, że obniżenie poziomu testosteronu powoduje, że ludzie są mniej agresywni, bardziej przyjacielscy i łatwiej im ze sobą współpracować. Niższe stężenie testosteronu u mężczyzny powoduje, że jego usposobienie jest łagodniejsze, będzie on więcej czasu i uwagi poświęcał swojej żonie i dzieciom oraz nie będzie miał popędu do wdawania się w romanse.

Niski poziom testosteronu wcale nie oznacza, że mężczyzna będzie gorzej radził sobie w życiu. Wręcz przeciwnie, to ci panowie o wysokim poziomie hormonu męskości mogą mieć problemy z opanowaniem własnych emocji, co może przeszkadzać im w osiąganiu sukcesu.

Badania wykazały, że mężczyźni, u których poziom testosteronu osiąga górną granicę mają problemy z koncentracją oraz są źli na siebie, jeśli wypadli gorzej w konkurencji z rywalem do tego stopnia, że mogą tracić panowanie nad sobą. Mieli podwyższoną częstotliwość bicia serca oraz kłopoty ze skupieniem się i koncentracją.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze