Seks oralny - charakterystyka i bezpieczeństwo

Prezerwatywa i ochrona przed HIV i AIDS to kwestia, o której wiele się nie mówi. Ciekawszym tematem do rozmów są z pewnością porady na temat seksu oralnego, nie oznacza to jednak, że kwestie chorób przenoszonych drogą płciową są mniej istotne. Warto uświadomić sobie, że także miłość francuska stwarza ryzyko przenoszenia chorób. Mimo to, wiele osób żyje w błogiej nieświadomości. Ludzie zastanawiają się, jak uprawiać seks oralny, ale nie myślą o potencjalnych zagrożeniach. Tymczasem choroby przenoszone drogą płciową, takie jak AIDS, HPV, syfilis i chlamydia, zbierają coraz większe żniwo. Bezpieczny seks to kwestia, którą każdy powinien brać na poważnie.

Zobacz film: "Seks oralny"

Jak uprawiać seks oralny?

Aby miłość francuska nie odbiła się czkawką, warto zastosować się do poniższych wskazówek.

Jedną z rad w seksie oralnym jest unikanie zbliżeń, jeśli twój partner lub partnerka ma otwarte ranki na ustach lub narządach płciowych. Każda forma otwarcia skóry, na przykład brodawka, pęcherz lub otarcie, to wyraźny znak, że coś może być nie tak ze zdrowiem drugiej strony. Dopóki ranka nie zniknie, wstrzymaj się z kontaktami seksualnymi.

Techniki seksu oralnego są ważne, ale nie aż tak, jak nałożenie prezerwatywy podczas fellatio lub nakładki w czasie cunnilingus. Wśród licznych porad dotyczących seksu oralnego wiele osób radzi, aby stosować kondomy smakowe, które są przyjemniejsze w smaku niż zwykła gumowa prezerwatywa. Jak wykonać nakładkę do cunnilingus? Odetnij górną i dolną część kondoma. Rozetnij pozostałość prezerwatywy. W ten sposób otrzymasz zabezpieczenie do seksu oralnego lub oralno-analnego. Jeśli nie masz przy sobie kondomów, a chcesz z partnerem uprawiać fellatio, niech przynajmniej zadba o to, by na czas wytrysku wyjąć członka z twoich ust.

W sieci można znaleźć wiele innych nieprawdziwych porad o seksie oralnym odnoszących się do bezpieczeństwa. Być może słyszałeś, że używanie nici dentystycznej i dokładne szczotkowanie zębów pomaga uniknąć zarażenia podczas seksu oralnego. Nic bardziej mylnego. Higiena jamy ustnej jest przydatna w profilaktyce próchnicy, ale nie stanowi zabezpieczenia przed chorobami przenoszonymi drogą płciową. Wręcz przeciwnie, w czasie intensywnego mycia zębów mogą powstać w ustach małe ranki, przez które łatwiej będzie przenikać potencjalnym wirusom.

W kwestii bezpieczeństwa seksu oralnego radę będzie również unikanie głębokiej penetracji gardła lub agresywnego wprowadzania członka do ust przez mężczyznę. W ten sposób można zapobiec małym rozdarciom tkanki gardła.

Bezpieczny seks oralny

Wśród wielu form antykoncepcji prezerwatywa jest nazywana ”mechanicznym” sposobem zapobiegania ciąży. Jej zaletą jest łatwa dostępność. Aby ją zakupić...

Zagrożenia w seksie oralnym

Badania wykazały, że także w trakcie seksu oralnego może dojść do zakażenia chorobami wenerycznymi i innymi. Jakie zagrożenia czyhają na osoby aktywne seksualnie, które uprawiają miłość francuską?

  • HIV/AIDS – opinie na ten temat są podzielone, ale wiele wskazuje na to, że wirus HIV może z łatwością być przenoszony w czasie stosunku oralnego.
  • Wirus HPV – objawia się zmianami skórnymi przypominającymi brodawki na narządach płciowych i wokół nich. Wszelka forma kontaktu z brodawkami jest stanowczo odradzana, zwłaszcza że HPV może przekształcić się w raka.
  • Zapalenie wątroby typu A, B i C – najczęstsze jest zapalenie typu A, które jednak częściej jest przenoszone w wyniku kontaktu oralno-analnego niż oralnego.
  • Syfilis – trudno określić, jak duże jest prawdopodobieństwo zarażenia w czasie seksu oralnego, ale wszelkie zmiany na ustach lub narządach płciowych to znak, by zrezygnować ze stosunku.
  • Chlamydia – cieżko jest określić dokładne zagrożenie zarażenia się tą chorobą podczas stosunku oralnego, niemniej jednak nie ma wątpliwości, że takie ryzyko istnieje, w związku z czym wszelkie niepokojące symptomy warto zbadać przed rozpoczęciem aktywności seksualnej.

Jak uprawiać seks oralny? Przede wszystkim miłość francuska powinna być potraktowana poważnie. Wiele osób sądzi, że największym problemem jest uniknięcie niepożądanej ciąży, jednak nie należy zapomnieć o chorobach przenoszonych drogą płciową. Warto także uświadomić sobie, że techniki seksu oralnego są mniej ważne niż bezpieczny seks. Nawet najbardziej podniecające doznania nie wynagrodzą zakażenia wirusem HIV lub HPV. Obecnie dostępne metody zabezpieczenia nie są może doskonałe, ale pomagają w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko wielu chorób, dlatego nie zapominaj o nich nawet w najbardziej ekscytujących momentach.

Komentarze (2)
~xyz
~xyz ponad rok temu

"Obecnie dostępne metody zabezpieczenia nie są może doskonałe, ale pomagają w znacznym stopniu zmniejszyć ryzyko wielu chorób, dlatego nie zapominaj o nich nawet w najbardziej ekscytujących momentach."
Jakie to dostepne metody zabezpieczania? Dla panów prezerwatywa, wiadomo, ale co z paniami? Pociąć prezerwatywe i przystawić?

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Seks oralny - charakterystyka i wskazówki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Seks oralny - charakterystyka i wskazówki
Seks oralny - charakterystyka

Seks oralny - obraz

Seks oralny - obraz

Podczas uprawiania seksu oralnego można pieścić zarówno męskie i żeńskie narządy płciowe.

Seks oralny - charakterystyka i wskazówki

Stosunek oralny (WIDEO)

Stosunek oralny (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks oralny jest dosyć popularny. Nie każda osoba chce go jednak uprawiać. Do stosunków oralnych niechętnie podchodzą kobiety źle czujące (...) się we własnym ciele oraz te, które nie akceptują własnego...

Seks oralny - charakterystyka

Tajniki seksu oralnego

Tajniki seksu oralnego

przyjemność. Reakcje na pieszczoty zależą od wielu czynników, dlatego podczas seksu oralnego należy uważnie śledzić reakcje partnera.

Seks oralny - charakterystyka

Intymne chwile

Intymne chwile

Nawet najlepsze techniki seksu analnego nie sprawdzą się, jeśli jedna z osób będzie czuła się niekomfortowo.

Seks oralny - charakterystyka

Sypialnia

Sypialnia

Seks jest przede wszystkim aktem miłosnym, który ma za zadanie łączyć dwoje ludzi, a nie dzielić. Aby każdy kontakt intymny opierał się na miłości

Jak osiągnąć rozkosz?

Seks oralny - charakterystyka i wskazówki

Seks oralny - charakterystyka i wskazówki

i najbardziej ukrwionych zakończeń nerwowych w okolicach łechtaczki. Seks oralny - charakterystyka Miłość francuska, określana także jako seks francuski (...) Seks...

Życie intymne

Prostytucja (WIDEO)

Prostytucja (WIDEO) Odtwórz wideo

ryzykiem wiążą się niebezpieczne formy kontaktów seksualnych, takie jak seks analny czy seks oralny z wytryskiem w ustach prostytutki (...) takich kontaktów seksualnych należy szczególnie dbać o higienę...

Pierwszy raz

Bezpieczny seks (WIDEO)

Bezpieczny seks (WIDEO) Odtwórz wideo

. Brak metody antykoncepcji to duże ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą płciową, m.in. AIDS. Zatem, lepiej zadbać o swoje bezpieczeństwo (...) i uprawiać seks ze stałym partnerem. Przed rozpoczęciem...

Seks oralny - charakterystyka

Seks oralny dla początkujących

Seks oralny dla początkujących

Coraz więcej osób ma ochotę na eksperymenty w sypialni. W związku z tym często pada pytanie: jak uprawiać seks oralny? Miłość francuska ma swoich (...) oralny? Na szczęście, nauka seksu...

Seks oralny - charakterystyka

Seks oralny dla zaawansowanych

Jak uprawiać seks oralny? - to pytanie zadaje sobie coraz więcej osób, które mają ochotę na eksperymenty w sypialni. Miłość francuska (...) może być niezapomnianym doświadczeniem, pod warunkiem, że obie strony mają ochotę...