Trwa ładowanie...

Bezpłatne badania w Kaliszu!

Przed nami kolejna niedziela pod znakiem profilaktyki. 21 sierpnia w Galerii Amber  w Kaliszu odbędzie się 19 już akcja ogólnopolskiej kampanii zdrowotnej „Zadbaj o swoje serce”. Tradycyjnie organizatorzy akcji będą zachęcali do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach serca, konsultacjach dietetycznych oraz sportowych.

Zobacz film: "Polacy żyją aż 7 lat krócej niż Szwedzi"

  • W trakcie akcji każda osoba będzie mogła za darmo oraz bez konieczności posiadania skierowania skorzystać z szeregu badań profilaktycznych, takich jak EKG, sprawdzenie poziomu cholesterolu, glukozy, pomiar ciśnienia tętniczego, analiza składu ciała czy  obliczenie wskaźnika BMI. Dużą wartością akcji, które organizujemy jest możliwość skonsultowania otrzymanych wyników z lekarzami, dietetykiem oraz trenerem personalnym ­– mówi Kamila Krzak, Manager Projektu z Telemedycyny Polskiej S.A. Tylko od początku tego roku podczas akcji zostało przebadanych blisko 2000 osób, a  przez 10 lat  trwania projektu w akcjach udział wzięło ponad 40 000 ludzi.

W tegoroczną kampanię włączyła się między innymi firma VP Valeant Sp. z o.o., Sp. j. która jest głównym partnerem projektu, odpowiedzialna za promocję leku Cardiopirin,. W zakresie konsultacji dietetycznych akcje  wspiera Naturhousea o dobrą formę uczestników dba Technogym. Podczas eventu otwarcia projektu w warszawskich Złotych Tarasach swoje serca zbadali także Teresa Lipowska,  Izabela Trojanowska, Mariola Bojarska-Ferenc oraz Ryszard Rembiszewski.

  • Od 10 lat podróżujemy po całej Polsce badając serca Polaków. Cieszymy się, że wspierają nas ludzie powszechnie znani społeczeństwu, jednak najwięcej satysfakcji i radości przynoszą słowa docenienia słyszane od uczestników akcji. Wiele osób, które czują się „dobrze” nie przywiązuje wagi do regularnej profilaktyki. Zdarza nam się, że podczas akcji wzywamy pogotowie, bo wyniki przeprowadzonych badań nie są dobre i zalecamy ich poszerzenie. Często też ludzie nie wiedzą, że mają podwyższony poziom cholesterolu, nie zdają sobie sprawy z konsekwencji braku działania w tym zakresie. Staramy się badać i edukować. Czujemy się odpowiedzialni za każdego Uczestnika – dodaje Kamila Krzak.

Jak ważna jest profilaktyka, zwłaszcza kardiologiczna, przekonują także statystyki. Nadal choroby układu sercowo-naczyniowego znajdują się na szczycie listy chorób przyczyniających się do największej śmiertelności Polaków.

Do końca 2016 roku zaplanowanych jest jeszcze 16 eventów pod hasłem „Zadbaj o swoje serce”. Szczegółowy harmonogram poszczególnych edycji regionalnych dostępny jest na stronie www.zadbajoswojeserce.pl.

Najbliższe akcje:

21.08.2016 – Galeria Amber / Kalisz

28.08.2016 – Centrum Handlowe Focus Mall / Bydgoszcz

nabadaniazaprasza #cardiopirin #partnerstrategiczny #valeant #naturhouse #technogym #telemedycyna #ratujemyserca #kalisz

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.