Trwa ładowanie...

Bezwstydnie o erotycznej mapie ciała

Letnie miesiące to idealny czas, aby wybrać się w romantyczną podróż ze swoją drugą połową. Wspólna wyprawa w nieznane to jeden z lepszych sposobów na zacieśnianie więzi oraz budowanie bliskości, a także na rozpalenie pożądania. Jak spowodować, aby temperatura w sypialni na nowo osiągnęła poziom wrzenia? Na nowo odkryjcie strefy erogenne waszych ciał! Wystarczy do tego odrobina dobrych chęci, szczypta pomysłowości oraz uruchomienie wyobraźni. Pakując walizki, nie zapomnijcie o kilku erotycznych gadżetach oraz seksownej bieliźnie. Złapcie się mocno za ręce, a mottem przewodnim całej wyprawy niech stanie się hasło: Ahoj przygodo!

Zobacz film: "Orgazm"

1. Jak oderwać się na chwilę?

Warto pamiętać, że wspólny wyjazd za miasto, nad morze, do innego kraju czy w jakieś tropikalne miejsce, pozwoli wam poczuć się naprawdę blisko i przypomni, jak przyjemnie można spędzić czas tylko we dwoje. Gorące promienie słońca rozpalające ciało i wyobraźnię do czerwoności, romantyczne wieczory tylko we dwoje, spacery na tle zachodzącego słońca – to jest to, czego raz na jakiś czas potrzebuje każdy związek, bez względu na staż! Zmiana otoczenia, beztroska atmosfera i wolna od codziennych spraw głowa z całą pewnością sprzyjają inwencji twórczej w sypialni.

2. Bezwstydna mapa świata

Erotyczna mapa ciała
Erotyczna mapa ciała

Spójrz, jak często mieszkańcy Europy otwarcie rozmawiają na tematy seksualne!

zobacz galerię

Bezwstydny, erotyczny dialog warto prowadzić ze sobą otwarcie na każdym etapie związku. Schowajcie wszystkie wasze lęki i odważcie się rozpocząć wspólny miłosny dialog. Są miejsca na świecie, w których prowadzenie takiej rozmowy jest jak najbardziej dobrze postrzegane! Z badania Global Sex Wellbeing Survey 2011, wynika, że zdecydowanym przodownikiem w tej kwestii jest Ameryka Południowa – 90% Kolumbijczyków chętnie podejmuje tematy związane ze swoją seksualnością. Jednak równie otwarci na pikantne rozmowy są nasi sąsiedzi Czesi – aż 86% z nich chętnie rozmawia ze swoim partnerem w sposób otwarty o seksie.

3. Własna mapa związku

Cała prawda o grze wstępnej Polaków
Cała prawda o grze wstępnej Polaków

Polacy odpowiadając na pytanie, jakie strefy erogenne ciała znają najczęściej wymieniają: miejsce pod...

zobacz galerię

Odkrywając nowe, nieznane dotąd miejsca i widoki, nie zapomnijcie także o wybraniu się w podróż wzdłuż mapy waszych ciał.

Każdy centymetr kwadratowy ciała pokryty jest mnóstwem zakończeń nerwowych. Niektóre z nich niczym radary odbierają bodźce seksualne i wywołują uczucie podniecenia oraz pożądania. Warto pamiętać, że ciało kobiety i mężczyzny jest nie tylko inaczej zbudowane, ale też w inny sposób reaguje na bodźce. Kobiety są wrażliwsze i z reguły preferują delikatniejszy, bardziej zmysłowy dotyk. Dzieje się tak dlatego, że mają na swoim ciele więcej czułych punktów niż mężczyźni. Najwrażliwsze na stymulację są usta, kark, szyja, uszy, piersi, brzuch, wewnętrzna strona ud, okolice narządów płciowych. Ciało mężczyzny z reguły jest znacznie mniej unerwione. Najbardziej wrażliwe są genitalia, usta, kark, kręgosłup, dłonie. Dla lepszego zobrazowania różnic w odbieraniu bodźców erotycznych przez skórę wystarczy podkreślić, że strefy erogenne u kobiet zajmują aż 15% powierzchni ciała, u mężczyzn zaledwie 3% - mówi Radosław Jerzy Utnik, psycholog-seksuolog.

Pamiętajcie, że w tworzeniu mapy waszych ciał pomoże gra wstępna, która stanowi klucz do udanego życia seksualnego. W codziennym pośpiechu i natłoku obowiązków, często brakuje czasu na odpowiednią celebrację chwil tylko we dwoje. Warto zatem maksymalnie wykorzystać ten beztroski czas w podróży na budowanie intymnego nastroju i obdarzanie się nawzajem czułością. Zadbajcie o urozmaicenie intymnych chwil i pozwólcie sobie na odrobinę pikanterii w łóżku. Seksowna bielizna, gadżety, żele do masażu pomogą wam doprowadzić temperaturę w sypialni do wrzenia oraz spowodują, że przemierzanie najskrytszych zakamarków waszych ciał, centymetr po centymetrze, stanie się przyjemne jak nigdy dotąd.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.