Trwa ładowanie...

Bieg po Nowe Życie – Wisła 7 kwietnia

Normalne życie i aktywność po przeszczepie – zdecydowanie tak!

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy detoks organizmu może pomóc w walce z łuszczycą?"

Dwunasty Bieg po Nowe Życie to jak zawsze liczne grono osób po przeszczepieniach z różnych organizacji społecznych przede wszystkim z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji. To właśnie te osoby na co dzień udowadniają, że po przeszczepie można żyć normalnie. To wreszcie najważniejsi uczestnicy sztafet nordic walking, w których maszerują wspólnie z gwiazdami teatru, filmu, sceny muzycznej i kabaretowej, dziennikarzami i sportowcami.

Wśród startujących jest Sylwia Szkudlarek, która w 2005 roku oddała nerkę synowi Sebastianowi również uczestnikowi 12. Biegu po Nowe Życie.

''Zupełnie się nad tym nie zastanawiałam, zaufałam lekarzom. Patrząc na chore i cierpiące dzieci poddawane dializie, powiedziałam „nie”!!! Nie chcę aby nasz syn przez to przechodził, jeszcze nie teraz. Przeszczep rodzinny, to była szansa na to, by syn uniknął dializ. Każdy, kto przez nie przeszedł wie najlepiej, jak wygląda wtedy życie, że wcale nie jest takie różowe. Zarówno ja i mój mąż przeszliśmy badania pod kątem zostania dawcami.

Zgodność mieliśmy oboje. Dlaczego ja? W momencie przeszczepu syn miał dopiero 7 lat. Moja nerka był mniejsza niż męża, znacznie bardziej dla niego odpowiednia pod względem wielkości. Leżąc na sali pooperacyjnej, otwarłam oczy i ujrzałam mojego kochanego męża Andrzeja. Pierwsze co usłyszałam, to najcudowniejszą wiadomość „Kochanie, wszystko się udało .Twoja nerka podjęła pracę u Sebastiana. Przeszczep się udał!” To był jeden z najszczęśliwszych dni w życiu naszej rodziny'' – opowiada Szkudlarek.

''Mimo tych wszystkich przeciwności losu , które nas spotkały życie jest piękne, jeżeli odpowiednio je szanujemy. Jeżeli w swoim życiu stanęła bym przed taką decyzją, była by ona taka jak 13 lat temu'' – przekonuje Szkudlarek.

Sylwia Szkudlarek jest jedną z ponad 50 osób po przeszczepieniach, z którą spotkamy się na trasie.

Dwunasty Bieg po Nowe Życie rozpocznie się 7 kwietnia o 12:00 na Placu Bogumiła Hoffa w Wiśle.

Santander Consumer Bank jest jednym z liderów rynku consumer finance w Polsce i generalnym partnerem Biegu po Nowe Życie. Oferuje klientom szeroki zakres produktów obejmujący kredyty na nowe i używane samochody, kredyty gotówkowe, kredyty ratalne, karty kredytowe oraz lokaty. Produkty dystrybuowane są na terenie całej Polski, poprzez sieć ponad 300 oddziałów, salony i komisy samochodowe oraz sklepy i punkty usługowe.

Hotel Gołębiewski w Wiśle jest strategicznym partnerem Biegu po Nowe Życie od pierwszej edycji. Przez lata ze skromnej inicjatywy wydarzenie urosło do ogromnej rangi, a nazwa stała się marką samą w sobie - rozpoznawalną w Polsce. Po raz czwarty, podczas Gali w Hotelu Gołębiewski, zostaną wręczone nagrody Drugiego Życia osobom promującym polską transplantologię.

Informacja prasowa

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.