Bikini brazylijskie – na czym polega, specyfika

Atrakcyjna kobieta to przede wszystkim zadbana kobieta. Stwierdzenie to dotyczy między innymi gładkiej i delikatnej skóry.  O depilacji takich miejsc, jak łydki czy pachy – pamiętamy cały czas. Jednak estetyka kobiecego ciała to także depilacja miejsc intymnych. Coraz większą popularność cieszy się depilacja brazylijska, czyli bikini brazylijskie. Jaka jest specyfika wykonania takiego zabiegu?

Bikini brazylijskie – na czym polega

Warto wiedzieć, że bikini brazylijskie stanowi rodzaj depilacji intymnej, która obejmuje usuwanie owłosienia z takich miejsc, jak łono, wargi sromowe, pośladki, a także okolice odbytu. Najczęściej kobiety decydują się na usunięcie całego owłosienia, niektóre zachowują wąski pasek włosów nad łechtaczką. Do usuwania owłosienia używa się specjalnego wosku do depilacji lub pasty cukrowej. Jeśli jakieś włoski zostaną, wówczas usuwa się je pęsetą. Z depilacji brazylijskiej korzystają również panowie.

Jak modelować twarz makijażem?

Bikini brazylijskie wykonywane jest na leżąco. Z racji tego, że zabieg bywa dla przedstawicielek płci pięknej dość niekomfortowy i bolesny, miejsca intymne są zakryte przez skąpe stringi. Kosmetyczka odsłania tylko ten fragment, który aktualnie depiluje. Na poszczególne obszary owłosionego ciała nakładany jest wosk. Następnie kosmetyczka przykrywa go specjalistycznym materiałem. Kiedy wosk wyschnie, materiał odrywany jest od skóry wraz z włoskami łonowymi i cebulkami.

Ból jest tym większy, im bardziej ukrwione jest depilowane miejsce. Po zabiegu trzeba zastosować nawilżający i łagodzący podrażnienia preparat. Bikini brazylijskie nie jest drogim zabiegiem. W zależności od wybranej opcji wyniesie około 50-100 złotych. Efekt związany jest z indywidualnymi potrzebami. Niektóre panie wymagają powtórzenia zabiegu po 3 tygodniach, inne cieszą się gładką skórą przez 5 tygodni. Bikini brazylijskie musi być zatem powtarzane.

Sposoby na krostki po depilacji

Zapobieganie to najlepsza metoda na krostki po goleniu. Wiele z nas przed goleniem stosuje jedynie mydło, tani krem do golenia lub samą wodę. Wydaj tych...

Bikini brazylijskie – specyfika

Bikini brazylijskie nie jest wymysłem XXI wieku. Tego typu depilacja była wykonywana już w starożytności. Szczególnie wśród greckich, egipskich i rzymskich piękności. Kobiety dokonywały dokładnego usuwania owłosienia ze względów higieny oraz kultury. Ciekawostką jest, że pierwszy salon kosmetyczny oferujący, który wprowadził bikini brazylijskie powstał w 1987 roku. Szczególną furorę zrobił w Stanach Zjednoczonych. Dlatego też bikini brazylijskie często nosi miano hollywoodzkiego. Uwaga! Bikini brazylijskie będzie mniej bolało, jeśli udamy się do kosmetyczki w połowie cyklu miesiączkowego.

Jak przygotować się na bikini brazylijskie? Tak, jak wyżej wspomniano bikini brazylijskie jest dosyć niekomfortowym zabiegiem. Warto więc przedtem częściowo usunąć włoski łonowe. Optymalna długość włosków do depilacji to od 0,5 do 1 centymetra. Zbyt krótkie włoski bardzo często uniemożliwiają bikini brazylijskie. Należy dwa dni przed zabiegiem zaprzestać korzystania z sauny i solarium.

Planując bikini brazylijskie warto wykonać peeling. Koniecznie trzeba zadbać o higienę intymną. W profesjonalnych salonach znajduje się łazienka z odpowiednio przystosowanym bidetem. Kiedy bikini brazylijskie zostanie już wykonane również trzeba unikać sauny i solarium. Bikini brazylijskie wyklucza gorącą wodę, obcisłe ubrania, kosmetyki z dodatkami chemicznymi.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 2 tygodnie temu

2
Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Depilacja bikini

Depilacja bikini

Aby uzyskać atrakcyjny wygląd okolic bikini, wizyta u kosmetyczki nie jest konieczna.

Depilacja i epilacja

Efekty depilacji twarzy

Efekty depilacji twarzy

Dla niektórych kobiet depilacja twarzy to niekończąca się walka z powracającymi, nieestetycznymi włoskami. Aby się ich pozbyć na stałe, warto wybrać metodę, która łączyłaby skuteczność z bezpieczeństwem stosowania.

Depilacja i epilacja

Cukier

Cukier

Pasta cukrowa jest produktem w pełni naturalnym, wykonanym z bezpiecznych składników, takich jak cukier, woda i sok z cytryny. Stosowanie pasty wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem reakcji alergicznej.

Depilacja i epilacja

Efekty depilacji woskiem

Efekty depilacji woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, ponieważ rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Efekty utrzymują się przez długi czas.