Biodermogeneza

Biodermogeneza jest metodą na walkę z rozstępami. Zabieg biodermogenezy polega na aktywacji procesu przenoszenia tlenu i przyśpieszeniu wzrostu nowej tkanki. Już po pierwszym zabiegu rozstęp staje się płytszy oraz gładszy, a jego kolor zbliża się do kolorytu zdrowego naskórka. Proces regeneracji obejmuje tylko tkankę zaatakowaną rozstępami. Efekt biodermogenezy jest widoczny, stabilny oraz trwały. Jak przebiega biodermogeneza krok po kroku i jakie rezultaty daje wykorzystanie aparatu do biodermogenezy?

10 urodowych trików, które musisz znać

Jak wygląda usuwanie rozstępów?

Zabieg usuwania rozstępów przebiega w czterech fazach, w których – poza działaniem aparatem – aplikuje się skuteczne kosmetyki.

  • Peeling – od niego zaczyna się cały proces. Peeling przeprowadzany jest miękkimi gąbkami, zapewniającymi idealne ścieranie. Obumarłe i stwardniałe komórki, widoczne zwłaszcza na obrzeżach rozstępu, zostają usunięte, co ma kluczowe znaczenie dla uzyskania optymalnego efektu zabiegu. Skóra zaczyna być gładka i błyszcząca.
  • Odżywianie komórkowe – skórę wzbogaca się środkami zawierającymi: kwas hialuronowy, elastynę, serycynę, witaminę E i fitolifting. Uszkodzona skóra stymulowana jest masażem, dzięki czemu łatwiej wchłania składniki odżywcze.
  • Biodermogeneza – to najważniejszy punkt zabiegu. Na tym etapie dochodzi do reaktywacji naczyń mikrocyrkulacji tkankowej naczyń krwionośnych i limfatycznych – tkanka zostaje nawodniona, a brzegi uszkodzonej skóry wygładzają się.
  • Odzyskiwanie równowagi – ostatnim etapem jest stymulacja, która ma na celu przyswajanie produktu bogatego w kwas hialuronowy, kolagen i elastynę. Efektem jest gładsza i jednolita skóra, poza tym dochodzi do zamazania się granic rozstępów i ustąpienia zmatowienia tkanki.

Efekty zabiegu biodermogenezy

Biodermogeneza skutecznie zmniejsza rozstępy, nadając skórze gładkość i elastyczność. Każdy kolejny zabieg kosmetyczny powoduje zwiększenie elastyczności, miękkości i gładkości skóry. Poza tym naskórek powraca do swojego zdrowego koloru. W uszkodzonym miejscu wznawia się proces mikrocyrkulacji krwi, sprawniej przebiega proces detoksykacji, tkanka szybciej i łatwiej przyswaja substancje z przestrzeni międzykomórkowej. Ten sposób na rozstępy wpływa na nawodnienie, układ krwionośny i limfatyczny lepiej funkcjonują, a to zapewnia ogólną poprawę kondycji skóry. W wyniku biodermogenezy rozstępy można naturalnie opalać, a kolor opalenizny jest równy.

Biodermogeneza to bezpieczny zabieg na rozstępy. Nie ma efektów ubocznych, wszystkie zmiany zachodzą łagodnie i stopniowo. Nie bez znaczenia jest fakt wyraźnego wzmocnienia napięcia skóry, która staje się jędrniejsza i odmłodzona. Do tych efektów przyczynia sie znaczna poprawa ukrwienia, a także modelowanie sylwetki. Szczególną poprawę można dostrzec na piersiach, na co wpływ ma zastosowanie właściwych kosmeceutyków, których działanie jest silniejsze, niż ma to miejsce w przypadku specyfików dostępnych w drogeriach. Dobrą wiadomością jest także fakt, że pacjentka po zabiegu może nosić elastyczne ubrania i korzystać z solarium i kąpieli słonecznych.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Usuwanie przebarwień - wskazania, rodzaje przebarwień, metody
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 2 tygodnie temu

2
Artykuły Usuwanie przebarwień - wskazania, rodzaje przebarwień, metody
Odchudzanie

Zabiegi na odchudzanie

, tym efektywniejsza przemiana materii. Sylwetka staje się jędrna i smukła. Biodermogeneza - zabieg wskazany w przypadku rozstępów skórnych, ponieważ przyspiesza (...) regenerację tkanki i stymuluje rozwój nowych komórek. Dzięki biodermogenezie...