Trwa ładowanie...

Bioenergoterapia a niepłodność

Leczenie niepłodności to dla wielu par jedyna szansa na to, by począć dziecko. Jednak czasami żadne metody nie pomagają. Mimo iż partnerzy są zdrowi, nie dochodzi do zapłodnienia. Wówczas szukają innego wyjścia i sięgają po niekonwencjonalne metody leczenia. Jedną z nich jest bioenergoterapia, czyli przekazywanie energii biologicznej choremu przez bioterapeutę. Do tego celu wykorzystuje dotyk lub działa na odległość. Zwolennicy bioenergoterapii podkreślają, że jest to nieinwazyjna metoda leczenia.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czym jest ból?"

1. Co to jest bioenergoterapia?

Bioenergoterapię określa się jako pracę z energią człowieka. Bioenergoterapeuta stymuluje energię pacjenta, nie przekazując mu przy tym swojej energii. Nie należy jednak oczekiwać, że po jednej wizycie wszelkie problemy znikną. Leczenie niepłodności męskiej lub kobiecej, a także innych chorób, wymaga zwykle czasu. Nie ma także gwarancji powodzenia. Aby zwiększyć swoje szanse na powodzenie niekonwencjonalnych metod leczenia, warto poszukać specjalisty w tej dziedzinie. Jeśli bioenergoterapeuta posiada dyplom, należy do stowarzyszenia bioenergoterapeutów i stale podnosi swoje kwalifikacje, może być godny zaufania. Niektórzy bioenergoterapeuci w Polsce z polecenia nie mają formalnego wykształcenia, ale o ich skuteczności świadczą zadowoleni pacjenci. Takim osobom warto dać szansę. Jeśli masz problem z zajściem w ciążę i chcesz spróbować bioenergoterapii, skontaktuj się ze stowarzyszeniem bioenergoterapeutów i spytaj o specjalistę w dziedzinie niepłodności. Zastosowane przez niego metody leczenia powinny być bardziej efektywne.

2. Bioenergoterapia w leczeniu niepłodności

Jak wygląda leczenie niepłodności za pomocą bioenergoterapii? Pacjent lub pacjentka zdejmuje buty i siada na krześle lub kładzie się na wysokiej kozetce. Bioenergoterapeuta dotyka głowy, czoła, oczu i ramion badanego. Okolice intymne nie są dotykane. W pomieszczeniu może być również osoba towarzysząca pacjentowi. Osoba leczona przez bioenergoterapeutę musi mieć do niego zaufanie, w przeciwnym razie nie będzie w stanie się otworzyć i szczerze powiedzieć o swoich dolegliwościach. Terapeuta nie diagnozuje chorób, wyczuwa jedynie energetykę narządów. Czasami prosi pacjenta o zrobienie badań i pójście do lekarza. Technika ta nie ma na celu zastąpienia tradycyjnego leczenia. Wręcz przeciwnie, wspomaga je. W przypadku leczenia niepłodności bioenergoterapeuta ma za zadanie przygotować energetykę pary w taki sposób, by doszło do zapłodnienia.

Na niemożność poczęcia wpływ ma wiele czynników, które zaburzają energetykę. Są to między innymi stres, promieniowanie geopatyczne, silne emocje, długotrwały kontakt z komputerami, a także zła dieta. Niektórym parom wystarczy kilkudniowy wyjazd i oderwanie się od codzienności, by nastąpiło poczęcie. Jak wygląda leczenie niepłodności u bioenergoterapeuty? W czasie wizyty terapeuta sprawdza źródła energii, czyli tak zwane czakry. Dwie czakry odpowiadają za płodność. Jeśli ich równowaga energetyczna jest zachwiana, może to mieć wpływ na niemożność poczęcia dziecka. Taka kuracja trwa zwykle do trzech miesięcy. Czasami jednak bioenergoterapeuci doradzają profesjonalne leczenie.

Leczenie niepłodności to dla wielu par ostatnia deska ratunku. Gdy zawodzą tradycyjne techniki, pary często decydują się na niekonwencjonalne metody leczenia, na przykład na bioenergoterapię.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.