Trwa ładowanie...
Przeczytaj raport abcZdrowie
Temat miesiąca: Alkohol

Błędy popełniane przez mężczyzn

Nieświadomi, czego najbardziej pragną kobiety, mężczyźni zachowują się w sposób, który bardzo często rani ich partnerki. Zazwyczaj błędy te nie wynikają ze złej woli, ale po prostu z nieznajomości podstawowych kobiecych potrzeb, które różnią się od męskich. Czego powinni unikać mężczyźni, jeśli chcą, by ich partnerki czuły się przez nich kochane?

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

1. Jak słuchać kobiety?

Kiedy ona mówi o swoich uczuciach, nie dawaj jej gotowych rozwiązań. Jedną z najważniejszych rzeczy, jakiej oczekuje kobieta, zwierzając się z tego, co czuje, jest zrozumienie. Pamiętaj, że kobieta nie potrzebuje od Ciebie rady, ona chce, żebyś dał jej prawo do mówienia o tym, co przeżywa.

Kiedy ona dzieli się z Tobą tym, co czuje, nie mów „To nic wielkiego”. Nigdy nie umniejszaj wagi kobiecych uczuć, mówiąc, że coś jest ważniejszego i nie warto się przejmować. Twoja partnerka czuje się wtedy odrzucona i nie kochana. Zaś to, co na pewno kobieta doceni w Twoim zachowaniu – to szacunek dla jej uczuć.

Nie próbuj argumentować, dlaczego nie należy się czymś przejmować. Kobiece uczucia nie zawsze są racjonalne. Uczucia rządzą się swoimi – nie zawsze logicznymi – prawami. W jaki więc sposób możesz pomóc swojej ukochanej? Po prostu wysłuchaj tego, co chce Ci powiedzieć, i zaakceptuj to, co usłyszysz.

Nie rozpraszaj się, kiedy ona mówi. Słuchaj z uwagą i zadawaj pytania. To, co kobiety doprowadza do wściekłości, to sytuacja, kiedy podczas rozmowy mężczyzna nie okazuje swojego zainteresowania. Może zdarzyć się też taka sytuacja, że będziesz wiedział dokładnie, o czym ona mówi, ale jeśli w tym czasie będziesz zajmował się czymś innym i np. nie będziesz patrzył na swoją ukochaną, to nie zdziw się, że nagle usłyszysz coś niemiłego pod swoim adresem.

Kiedy ona skończy mówić, nie milcz i nie wychodź. Kobiety potrzebują zapewnień, że są ważne i kochane. Dlatego jeśli o czyś mówią, oczekują, że ich partnerzy dadzą im odczuć to, iż słuchają, rozumieją i interesują się nimi.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza