Trwa ładowanie...

Blisko 20 lat żył z nożyczkami w brzuchu

Ta historia wydaje się być nieprawdopodobna! Z brzucha Wietnamczyka wyciągnięto nożyczki chirurgiczne, które omyłkowo zaszyto w nim w 1998 roku.

To właśnie wtedy mieszkający w okolicy Hanoi 54-letni Ma Van Nhat uległ wypadkowi drogowemu. Konieczna była wówczas operacja. Jak się później okazało, zabieg nie obył się bez komplikacji.

Wyciągnięte z brzucha wietnamskiego pacjenta nożyczki chirurgiczne
Wyciągnięte z brzucha wietnamskiego pacjenta nożyczki chirurgiczne (twitter.com/ebaydownunder)

Zobacz film: "Pierwsza pomoc - ciało obce w oku"

Obecność ciała obcego w brzuchu mężczyzny odkryto przez przypadek. Wietnamczyk trafił do szpitala w prowincji Thai Nguyen w północnej części kraju po tym, jak uległ wypadkowi. Specjaliści zdecydowali o wykonaniu badania ultrasonograficznego, które ujawniło, że na lewo od żołądka znajduje się ciało obce. Podjęto decyzję o operacji. W czasie trwającego blisko 3 godziny zabiegu z brzucha mężczyzny wyciągnięto 15-centymetrowe nożyczki chirurgiczne.

Przeczytaj koniecznie

Pytany o odczuwane dolegliwości pacjent stwierdził jedynie, że przez wiele lat dokuczał mu ból brzucha, który nie ustępował nawet po podaniu leków przeciwbólowych. Czuł się jednak dobrze – normalnie jadł i pił.

Wietnamskie władze poszukują teraz lekarzy, którzy 20 lat temu operowali mężczyznę. To może okazać się jednak zadaniem niezwykle trudnym, bo – jak podpowiadają lokalne media – szpitale przechowują dokumentację jedynie przez 15 lat.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza