Trwa ładowanie...

Body wrapping - charakterystyka, efekty, przeciwwskazania, jak wykonać body wrapping w domu

 Katarzyna Wąś-Zaniuk
11.03.2024 08:45
Body wrapping, znany także jako body wrap to zabieg dedykowany tym, którzy chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało.
Body wrapping, znany także jako body wrap to zabieg dedykowany tym, którzy chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. (Adobe stock)

Body wrapping, znany także jako body wrap to zabieg dedykowany tym, którzy chcą ujędrnić i wyszczuplić swoje ciało. Dla uzyskania najlepszych efektów warto połączyć zabiegi body wrap z ćwiczeniami i dietą odchudzającą. Na czym polega zabieg body wrap i jakie są jego rodzaje?

spis treści

1. Body wrapping – co to jest?

Body wrapping (body wrap) to zabieg wyszczuplający składający się z dwóch zasadniczych etapów. Podczas pierwszego na skórę nakłada się kosmetyki pielęgnacyjne o działaniu modelującym, ujędrniającym lub antycellulitowym.

Natomiast druga część tego zabiegu kosmetycznego polega na owinięciu całego ciała folią do body wrapu. Body wrapping umożliwia spalanie tłuszczu i uzyskanie szczupłej sylwetki. W zależności od potrzeb,

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

2. Zabieg body wrapping w salonie kosmetycznym

Zabieg body wrapping po raz pierwszy najlepiej jest wykonać w gabinecie kosmetycznym. Profesjonalne salony kosmetyczne i kosmetologiczne dysponują produktami wysokiej jakości, które mogą być bardziej skuteczne niż te dostępne w sprzedaży detalicznej.

Dodatkowo wykwalifikowane pracownice salonów będą w stanie ocenić, które składniki aktywne o potwierdzonym działaniu najlepiej posłużą naszej skórze. Różne preparaty działają na różne sposoby, a niektóre cechują się wyższą skutecznością od pozostałych.

Doświadczona kosmetyczka może zaproponować nam na przykład zabieg z użyciem błota mineralnego z Morza Martwego. Ten składnik skutecznie poprawia krążenie podskórne, stymuluje metabolizm komórkowy, dotlenia i odżywia naskórek, a także działa rewitalizująco.

3. Body wrapping w domu – jak go wykonać?

Body wrapping w domu to doskonały rytuał pielęgnacyjny i odprężający. Do przeprowadzeniu takiego zabiegu niezbędne będą jednak odpowiednie kosmetyki np. te o działaniu antycellulitowym lub nawilżającym. Sklepy kosmetyczne i drogerie oferują szeroki wybór takich produktów.

Peeling przed body wrappingiem może być wykonywany ruchami kolistymi lub ruchami od dołu do góry. Po wykonaniu zabiegu złuszczającego delikatnie rozgrzana i pozbawiona martwych komórek skóra lepiej przyjmie składniki aktywne zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Jak zrobić domowy peeling cukrowy? To banalnie proste. W małej miseczce połącz cukier lub sól z olejem kokosowym, oliwą z oliwek lub olejem migdałowym. Jeśli olej jest stały, możesz go wcześniej delikatnie podgrzać w mikrofalówce. Wykonaj zabieg peelingujący na ciało, a następnie spłucz i wysusz skórę czystym ręcznikiem.

W kolejnym kroku nałóż na wybrane części ciała odpowiedni kosmetyk do body wrappingu. Jeśli zależy ci na działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym, wybierz kosmetyk zawierający:

Produkty z tymi składnikami aktywnymi znane są ze swojego działania ujędrniającego, napinającego skórę. Skutecznie wspomagają redukcję cellulitu.

Jeśli chodzi o kosmetyki nawilżające, postaw na produkty zawierające w swoim składzie witaminę E. Ten silny antyoksydant pomaga w nawilżaniu i regeneracji skóry. Przeciwdziała także szkodliwemu działaniu wolnych rodników, które przyspieszają starzenie się naskórka. Ponadto, w produktach kosmetycznych warto szukać takich składników jak:

Wszystkie te składniki są bogate w kwasy tłuszczowe i witaminy, które głęboko nawilżają skórę. Partie, na które zostały zaaplikowane kosmetyki, należy owinąć bezbarwną folią. Możesz nałożyć nawet kilka warstw.

4. Jakie są oczekiwane efekty po zabiegu body wrap?

Body wrapping pozwala pobudzić krążenie krwi i limfy, a to z kolei skutkuje:

  • uelastycznieniem naskórka,
  • przyspieszeniem spalania tkanki tłuszczowej,
  • wygładzeniem skóry,
  • nawilżeniem,
  • usunięciem nadmiaru toksyn, które zgromadziły się w naszym ciele,
  • redukcją cellulitu na udach,
  • wzmocnieniem tkanki łącznej,
  • usunięciem nadmiaru wody z organizmu,
  • poprawą wyglądu skóry po odchudzaniu czy ciąży.
Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze