Brakuje ci energii? Pozbądź się toksycznych nawyków!

Uczucie zmęczenia, brak energii do działania i znużenie nie biorą się znikąd – zwykle sami „pracujemy” na nie, powielając zachowania, które w ogóle nam nie służą. Jakie nawyki mają wyraźnie toksyczny wpływ na nasze samopoczucie?

Ciałem w 2014, duchem w 2008...

Ciągle wracasz myślami do przeszłości? Przestań. Złe wspomnienia warto pogrzebać i żyć teraźniejszością. Tego, co się już wydarzyło, i tak nie cofniesz – jedyne, co możesz zrobić, to wyciągnąć wnioski ze swoich błędów i nie dopuścić do ich powtórzenia.

Zobacz film: "Coraz więcej Polaków cierpi na depresję"

Będę taki, jaki chcesz!

Jeśli chęć przypodobania się innym doprowadziłeś do perfekcji, zastanów się, czy po drodze nie zatraciłeś siebie. Czy inni lubię cię za to, jaki jesteś, czy za to, jak doskonale dopasowujesz się do nich? Zrób rachunek sumienia i bez względu na jego wynik zacznij doceniać sam siebie. Jesteś wyjątkowy, ale zanim zauważą to inni, sam musisz przyjąć to do wiadomości.

Wszystko jest OK, wszystko jest OK, wszystko...

Powtarzaj to sobie tysiąc razy dziennie, a i tak nie będzie OK, dopóki nie uporasz się ze swoimi problemami. Do tego czasu możesz wmawiać sobie i wszystkim dookoła, że radzisz sobie doskonale, ale... po co? Im dłużej podtrzymujesz tę iluzję, tym trudniej będzie ci zdobyć się na słowa szczerości. Pamiętaj, że każdy potrzebuje czasem wyżalić się komuś bliskiemu.

Zmiany...? Nie, dziękuję

Boisz się zmian? Nade wszystko cenisz sobie bezpieczeństwo? To ludzki odruch, ale uświadom sobie, że trwanie za wszelką cenę w sytuacji lub relacji, która ci nie służy, nie jest dla ciebie korzystne. Odważ się na zmianę – a nuż okaże się, że nie była tak stresującym doświadczeniem.

Będę świętować za rok!

Dlaczego za rok, a nie teraz? Jeśli wierzysz, że najlepsze dni są dopiero przed tobą, możesz mieć tendencję do zaniedbywania tego, co dzieje się właśnie teraz. Oczywiście warto mieć marzenia, ale sny na jawie nie wystarczą, by odmienić swój los. Zacznij już teraz i ciesz się każdym kolejnym dniem – umiejętność celebrowania życia przyda się, gdy twoje marzenia spełnią się w 100%.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Emocje
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Pomocni lekarze

Artykuły Emocje
Emocje

9 prostych sposobów, dzięki którym staniesz się optymistą

9 prostych sposobów, dzięki którym staniesz się optymistą

Otaczaj się optymistami Pesymizm jest zaraźliwy, więc trzymaj się z dala od negatywnie nastawionych do życia osób. Kiedy otoczysz się ludźmi, który patrzą na życie przez różowe okulary sam też zaczniesz bardziej pozytywnie postrzegać świat i to, co ci...

Emocje

Zadowolenie z życia

Zadowolenie z życia

O zadowoleniu z życia i komforcie psychicznym decydują m.in. czynniki ekonomiczne, normy, system wartości, realizacja marzeń, planów i aspiracji.

Emocje

Jak znaleźć sens życia?

Jak znaleźć sens życia?

Rutyna daje się we znaki Codzienność często wydaje się nerwowa i stresująca: bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków do wykonania i w nocy myślimy, jak mamy z tym wszystkim zdążyć. Niekiedy pod koniec dnia nie wiemy, kiedy ten dzień zleciał i tak mijają...

Emocje

Piramida potrzeb

Piramida potrzeb

Każda jednostka pragnie zaspokojenia szeregu potrzeb. U podstawy piramidy znajdują się potrzeby fizjologiczne, kolejne to m.in. potrzeba bezpieczeństwa i przynależności.

Emocje

Wypróbuj 10 wyjątkowych sposobów na nagrodzenie samego siebie

Wypróbuj 10 wyjątkowych sposobów na nagrodzenie samego siebie

Znajdź czas na relaksującą kąpiel Szybki prysznic to doskonały sposób na odświeżenie się po ciężkim dniu, ale prawdziwy relaks przynosi tylko kąpiel z dodatkiem olejków eterycznych. Zanurz się w ciepłej wodzie, w tle puść uspokajającą muzykę i pozwól...

Emocje

9 sposobów, aby poczuć się wspaniale przed 9 rano

9 sposobów, aby poczuć się wspaniale przed 9 rano

Nowy dzień, nowe możliwości Pora wstawać: dzień jest piękny i pełen niezliczonych możliwości. Nie jesteśmy w stanie kontrolować wszystkiego, co nam się w ciągu dnia wydarzy, ale możemy kontrolować to, co robimy, zanim dzień się zacznie. Sprawdź nasze...