Trwa ładowanie...

Brakuje ci energii? Pozbądź się toksycznych nawyków!

Uczucie zmęczenia, brak energii do działania i znużenie nie biorą się znikąd – zwykle sami „pracujemy” na nie, powielając zachowania, które w ogóle nam nie służą. Jakie nawyki mają wyraźnie toksyczny wpływ na nasze samopoczucie?

1. Ciałem w 2019, duchem w 2008...

Ciągle wracasz myślami do przeszłości? Przestań. Złe wspomnienia warto pogrzebać i żyć teraźniejszością. Tego, co się już wydarzyło, i tak nie cofniesz – jedyne, co możesz zrobić, to wyciągnąć wnioski ze swoich błędów i nie dopuścić do ich powtórzenia.

2. Będę taki, jaki chcesz!

Jeśli chęć przypodobania się innym doprowadziłeś do perfekcji, zastanów się, czy po drodze nie zatraciłeś siebie. Czy inni lubię cię za to, jaki jesteś, czy za to, jak doskonale dopasowujesz się do nich? Zrób rachunek sumienia i bez względu na jego wynik zacznij doceniać sam siebie. Jesteś wyjątkowy, ale zanim zauważą to inni, sam musisz przyjąć to do wiadomości.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

3. Wszystko jest OK, wszystko jest OK, wszystko...

Powtarzaj to sobie tysiąc razy dziennie, a i tak nie będzie OK, dopóki nie uporasz się ze swoimi problemami. Do tego czasu możesz wmawiać sobie i wszystkim dookoła, że radzisz sobie doskonale, ale... po co? Im dłużej podtrzymujesz tę iluzję, tym trudniej będzie ci zdobyć się na słowa szczerości. Pamiętaj, że każdy potrzebuje czasem wyżalić się komuś bliskiemu.

4. Zmiany...? Nie, dziękuję

Boisz się zmian? Nade wszystko cenisz sobie bezpieczeństwo? To ludzki odruch, ale uświadom sobie, że trwanie za wszelką cenę w sytuacji lub relacji, która ci nie służy, nie jest dla ciebie korzystne. Odważ się na zmianę – a nuż okaże się, że nie była tak stresującym doświadczeniem.

5. Będę świętować za rok!

Dlaczego za rok, a nie teraz? Jeśli wierzysz, że najlepsze dni są dopiero przed tobą, możesz mieć tendencję do zaniedbywania tego, co dzieje się właśnie teraz. Oczywiście warto mieć marzenia, ale sny na jawie nie wystarczą, by odmienić swój los. Zacznij już teraz i ciesz się każdym kolejnym dniem – umiejętność celebrowania życia przyda się, gdy twoje marzenia spełnią się w 100 proc.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza