Przejdź na WP

Chcesz przeżyć orgazm? Załóż skarpetki

Niektóre osoby miewają problemy z osiągnięciem orgazmu. Choć mówi się, że nie ma nic gorszego, niż skarpetki na stopach podczas łóżkowych igraszek, okazuje się, że mogą pomóc w osiąganiu satysfakcji.

Zobacz film: "Seks obniża ciśnienie tak jak leki"

1. Orgazm łatwiej osiągniesz w skarpetkach

Skarpetki jako pomoc w osiągnięciu orgazmu – brzmi zaskakująco? Wiele wskazuje na to, że ciepłe stopy to klucz do sukcesu i satysfakcjonującego pożycia. Udowodniono to naukowo.

Badacze z Uniwersytetu w Groningen pod kierunkiem profesora Gerta Holstege przeprowadzili eksperyment, w którym zauważyli tę niezwykłą zależność.

Wiele kobiet narzeka, że mężczyźni nie zdejmują skarpet podczas zbliżeń. Nagi mężczyzna w skarpetkach jest to niemalże przysłowiowy powód do wielu żartów. Zostawienie tej części garderoby bywa postrzegane jako łóżkowy nietakt.

Choć wielu z nich może to robić po prostu przez roztargnienie, gdyż są zajęci zdejmowaniem innych części garderoby z siebie lub partnerki, niektórzy mogą zostawiać na stopach skarpetki, bo mają ku temu ważne powody.

2. Orgazm w skarpetkach - wyniki badań

Podczas holenderskich eksperymentów, kilkanaście par starało się zadbać o orgazm partnera w różnych warunkach, jeśli chodzi temperaturę pomieszczenia.

Okazało się, że skarpetki na stopach zwiększały szanse na orgazm aż o 30 proc. nawet, jeśli w pokoju było chłodno.

Dotyczyło to obydwu płci. Uważa się, że u kobiet, dla których osiąganie orgazmu wiąże się w większym stopniu z emocjami, skarpetki mogą dawać poczucie bezpieczeństwa.

9 rzeczy, których nie powinno się robić przed seksem
9 rzeczy, których nie powinno się robić przed seksem [10 zdjęć]

Satysfakcjonujące pożycie seksualne to element udanego związku. Istnieje jednak wiele czynników, które...

zobacz galerię

Ciepło w stopy pozwala na rozluźnienie i łatwiejsze osiągnięcie seksualnej satysfakcji.

Podobnie działają skarpetki zakładane na noc do snu. Gdy w stopy jest zimno, wiele osób ma problemy z zasypianiem.

Oczywiście badacze przypominają jednocześnie o częstej zmianie skarpetek. Jeśli nie będą czyste i świeże, może to stanowczo zniechęcić partnera do namiętnego seksu.

Skarpety mogą ułatwić osiąganie orgazmu
Skarpety mogą ułatwić osiąganie orgazmu (123rf.com)

Na razie nie prowadzono innych badań w tym kierunku, trudno więc zweryfikować słuszność postawionej tezy.

Oczywiście można przeprowadzić podobny eksperyment we własnej sypialni i zweryfikować, czy holenderscy uczeni mają rację.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Rekomendowane przez naszych ekspertów

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy