Przejdź na WP

Chcesz znać swój mentalny wiek? Rozwiąż prosty psychotest

Coraz częściej słyszy się, że wiek to tylko liczba. Znamy mnóstwo osób, które mimo młodego wieku zachowują się jak staruszkowie i takich, którzy mimo dojrzałego wieku zachowują dziecięcą radość i czują się młodo. Chcesz wiedzieć, jaki jest twój mentalny wiek?

Zobacz film: "Aktor odciął sobie rękę i udawał weterana"

1. Dowiedz się jaki jest twój mentalny wiek

Rozwiązywanie psychotestów w internecie jest ciekawym sposobem na odkrycie interesujących rzeczy na temat swojego charakteru, mocnych i słabych stron, obaw i oczekiwań. Taka zabawa nie zastąpi oczywiście profesjonalnej rozmowy z psychologiem, ale może być wstępem do zastanowienia się, jak postrzegamy siebie i co możemy zmienić.

Tym razem mamy dla was prosty psychotest, który pomoże odpowiedzieć na pytanie, jaki jest wasz wiek mentalny. Wystarczy popatrzeć na poniższy obrazek i powiedzieć, ile psów się na nim widzi. Nie przyglądaj się zbyt długo, liczy się pierwsze spostrzeżenie.

Co widzisz na obrazku?
Co widzisz na obrazku? (Facebook)

2. Cztery psy na obrazku

Jeśli na obrazku zauważyłeś 4 psy, to znaczy, że twój wiek mentalny szacowany jest na 20-25 lat. Co jeszcze? Osoby, które widzą 4 psy są z reguły kreatywne i twórcze. Uwielbiają słuchać muzyki, czytać, interesują się sztuką. Są zwolennikami prostych form i rozwiązań. Starają się też unikać miejsc hałaśliwych, bo to źle na nie wpływa.

3. Pięć psów na obrazku

Osoby, które zauważyły pięć psów na obrazku mentalnie mają 25-30 lat. Zazwyczaj są to ludzie prostolinijni, którzy cenią sobie wygodę i nie lubią skomplikowanego życia. Proste rozwiązania są dla nich najlepsze. Stosują taką zasadę w każdym aspekcie życia, poczynając od wyboru ubrań i dodatków, na decyzjach uczuciowych kończąc.

4. Sześć psów na obrazku

Sześć psów na obrazku oznacza, że twój wiek mentalny to 30-40 lat. Zwykle tacy ludzie charakteryzują się nieco staroświeckim podejściem do życia. Można na nich polegać, często są pytani o radę. Wszystko dlatego, że wręcz emanują dojrzałością i zdobytym doświadczeniem. Takie osoby zwykle mają spokojną, ale bardzo silną naturę.

5. Siedem psów na obrazku

Osoby, które zobaczyły 7 psów na obrazku mentalnie mają od 10 do 20 lat. Podobnie jak dzieci, takie osoby są z reguły naiwne i ufne, ale też troskliwe i przyjazne. Nie zgadzają się na taki stan rzeczy, który im nie odpowiada, lubią zadawać pytania i zmieniać panujące wokół zasady. Takie osoby są zwykle dobrymi przyjaciółmi.

Ile psów zobaczyłeś na obrazku?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Dowiedz się więcej:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy