Trwa ładowanie...

Chelatacja - charakterystyka, terapia miażdżycy, wskazania, zabieg

Avatar placeholder
06.04.2021 18:56
Chelatacja - charakterystyka, terapia miażdżycy, wskazania, zabieg
Chelatacja - charakterystyka, terapia miażdżycy, wskazania, zabieg

Chelatacja jest metodą terapii polegającą na usuwaniu metali ciężkich z organizmu. Chelatacja jest stosowana przy oczyszczaniu żył ze złogów miażdżycowych. Czy chelatacja jest bolesna? Na czym polega ta metoda leczenia?

spis treści

1. Charakterystyka chelatacji

Chelatacja jest możliwa dzięki związkowi EDTA (kwas wersenowy). To z jego pomocą usuwa się z organizmu szkodliwe związki i metale ciężkie. EDTA łączy się z tymi związkami i rozpuszcza je dzięki czemu można je łatwiej usunąć z organizmu. Dzięki temu żyły oczyszczają się ze złogów lipidowych.

Chelatacja nie tylko działa oczyszczająco na organizm, dzięki niej hamowane jest ponowne tworzenie się kolejnych złogów miażdżycowych. Oczyszczenie żył ze złogów poprawia krążenie, a za tym idzie także polepszenie stanu zdrowia całego organizmu.

Zobacz film: "Naturalne metody wspomagające usuwanie metali ciężkich z organizmu"

EDTA podaje się we wlewie. Po około 2 godzinach ponad 80 proc wlewu trafia do moczu. Związek ten w całości usuwa się z organizmu wraz z efektami ubocznymi wspomnianymi powyżej.

2. Terapia miażdżycy

Chelatacja jest bezpieczną, a przede wszystkim skuteczną terapią w walce z miażdżycą. EDTA usuwa złogi wapniowe i udrażnia naczynia krwionośne. Ten rodzaj terapii jest bezbolesny. Pierwsze badania na temat EDTA pojawiły się pod koniec lat 70.

Jeżeli chelatacja jest przeprowadzona prawidłowo będzie bezpieczna dla pacjenta. Przeciwwskazanie do chelatacji to całkowita niewydolność nerek. Decyzję o chelatacji podejmuje lekarz.

3. Wskazania do chelatacji

Chelatacja może być przeprowadzona w leczeniu wielu dolegliwości związanych z nieprawidłowym krążeniem. Chelatacja jest stosowana u pacjentów z miażdżycą i chorobami serca przez nią spowodowanymi. Poleca się ja także pacjentom z migreną, szumami usznymi, zawrotami głowy. Chelatacja pomaga także w stanach depresji oraz chronicznego zmęczenia.

Jakie są jeszcze wskazania do chelatacji? Chelatacja jest także stosowana u pacjentów cierpiących na chorobę Alzheimera, chorobę Buergera czy Raynouda. Chelatacja pomaga także osobom z zwyrodnieniową chorobą stawów.

4. Jak przygotować się do zabiegu?

Jak przygotować się do chelatacji? Aby poddać się zabiegowi, jakim jest chelatacja, trzeba udać się do lekarza pierwszego kontaktu wraz z całą historią choroby. O ilości kroplówek zadecyduje lekarz, który zna stopień zaawansowania naszej choroby. Po zabiegu trzeba wypić około 1 litra płynów. Podczas wykonywania chelatacji trzeba przeprowadzać badania krwi oraz badania moczu. Konieczna jest także odpowiednia suplementacja.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze