Trwa ładowanie...

Chiński kalendarz płci - ustalenie płci dziecka, sprawdzenie płci dziecka

Kalendarz chiński może zostać użyty do przewidywania płci nienarodzonego dziecka. Mimo iż po 20. tygodniu ciąży (a czasem nawet wcześniej) kobieta może dowiedzieć się w trakcie badania USG, czy spodziewa się chłopca, czy dziewczynki, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawdzić to, korzystając ze starożytnych wykresów kalendarza chińskiego. Chiński kalendarz księżycowy można wykorzystać także do zaplanowania płci dziecka. Jednak ten sposób na określenie płci powinno traktować się z przymrużeniem oka, ponieważ to, czy dziecko będzie chłopcem, czy dziewczynką, jest zawsze sprawą biologii.

spis treści

1. Chińsi kalendarz płci - ustalenie płci dziecka

Rodzice od zawsze chcieli mieć wpływ na płeć swojego dziecka, a potem - zanim maleństwo przyjdzie na świat - ustalić, czy będzie to chłopiec, czy dziewczynka. W tym celu stosowano od wieków różne techniki i pozycje seksualne, zalecano specjalne rodzaje diety czy rodzaje zbliżenia.

Zobacz film: "Prosty sposób na planowanie płci dziecka"

Poczęcie chłopca
Poczęcie chłopca

Chińska metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym

zobacz galerię

Jedną z metod, jaką przyszli rodzice posługują się od niemal 700 lat, jest chiński kalendarz płodności (kalendarz chiński jest to kalendarz księżycowo-słoneczny, który dzieli rok na 12 miesięcy po 29 i 30 dni; co jakiś czas dodaje się w nim 13. miesiąc).

Ta metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopcalub dziewczynkę. Inna wersja chińskiego kalendarza płodności mówi o wieku matki, ale nie w chwili poczęcia, a porodu. Istota tej metody wygląda następująco:

  • kobieta w wieku 18 lat może począć dziewczynkę tylko w styczniu i w marcu, a w pozostałych miesiącach chłopca;
  • kobieta w wieku 19 lat może począć chłopca w styczniu, marcu, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu i październiku, natomiast dziewczynkę w lutym, kwietniu, maju, listopadzie i grudniu;
  • kobieta w wieku 20 lat powinna starać się o dziewczynkę w styczniu, marcu i październiku, a w pozostałych miesiącach o chłopca;
  • kobieta mająca 21 lat może począć chłopca tylko w styczniu; według kalendarza chińskiego w pozostałych miesiącach zostanie poczęta dziewczynka.

2. Chiński kalendarz płci - sprawdzanie płci dziecka

Na wykresie kalendarza chińskiego należy znaleźć wiek matki w chwili poczęcia. Następnie należy odszukać pożądaną płeć dziecka. Znajduje się ona na przecięciu wieku matki i miesiąca poczęcia. W podobny sposób można sprawdzić, jakiej płci jest dziecko, które zostało już poczęte. Wówczas na skrzyżowaniu linii od wieku matki i miesiąca poczęcia znajduje się informacja, jakiej płci jest dziecko.

Zobacz także

Planowanie płci dziecka za pomocą kalendarza chińskiego to znany od tysiącleci sposób, jednak dla większości świeżo upieczonych rodziców to, czy ich pociecha jest chłopcem, czy dziewczynką, nie ma zwykle najmniejszego znaczenia. Dużo bardziej liczy się zdrowie malucha, natomiast płeć dziecka zaczyna być istotna w momecie, gdy rodzice mają już jedno lub dwoje dzieci.

Pozostaje jeszcze pytanie o skuteczność chińskiego kalendarza płodności. Na początku trzeba od razu powiedzieć, że nie zostały dotychczas przeprowadzone żadne badania naukowe, które potwierdzałyby skuteczność tej metody. Większość danych pochodzi z opinii internautów, którzy wskazują, że jest ona skuteczna w 8 na 10 przypadków. Z kolei w Stanach Zjednoczonych szacuje się, że jest ona skuteczna w przypadku 85% par stosujących tę metodę planowania płci dziecka.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Monika Łapczyńska
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza