Diety dla chorych
Diety dla chorych nie są tylko wymysłem dietetyków. (...) Potrawy dla chorych najlepiej przyrządzać na parze, gotować i piec w folii.
Diety dla chorych nie są tylko wymysłem dietetyków. (...) Potrawy dla chorych najlepiej przyrządzać na parze, gotować i piec w folii.
Badania krwi - TSH Wahania TSH stają się coraz powszechniejsze. Czym ono tak naprawdę jest? TSH to skrót odnoszący się do poziomu tyreotropiny we krwi. To podstawowe badanie, gdy chcemy sprawdzić, czy tarczyca prawidłowo funkcjonuje. Zobacz także:...
Większość z was na pewno doświadczyła symptomów zakochania. Dlaczego symptomów? Otóż według niektórych, miłość jest jak choroba - roztargnienie, utrata wagi, problemy ze snem, „motyle" w brzuchu, przyspieszone bicie serca czy problemy z koncentracją mogą...
Zdjęcie chorego z liszmaniozą skórną Leiszmanioza skórna u dorosłego człowieka.
Pacjentka z bielactwem Przyczyną choroby jest wymieranie melanocytów - komórek, które odpowiedzialne są za kolor skóry.
Dziecko z malarią Widoczne obrzęki twarzy spowodowane malarią.
Zapalenie dziąseł u pacjenta chorego na szkorbut Zapalenie dziąseł może obejmować całą jamę ustną.
Zdjęcie obrazujące sposób widzenie osoby z jaskrą Obraz widziany przez osobę chorą na jaskrę.
Objawy ospy Chory na ospę musi zmagać się z uciążliwym swędzeniem.
Założona stomia u chorej Dzięki stomii płynne treści jelitowe mają możliwość ujścia.
Ważne jest również ustalenie osób z kontaktu chorego, które mogły się od niego zakazić nawet kiedy ten nie miał jeszcze żadnych objawów. (...) Ma to szczególne znaczenie ponieważ ryzyko wtórnego zakażenia osoby z bliskiego otoczenia chorego...
Zdjęcie chorego na trąd W pierwszym etapie choroby na skórze zaczynają ukazywać się plamy.
Jeśli tak, marihuana jest zamawiana, a chory może ją odebrać w szpitalu bądź aptece. (...) Pobudza apetyt chorych na AIDS.
Na szczególną uwagę zasługuje postępowanie prowadzone w neutropenii, która występuje u ponad połowy chorych leczonych chemioterapeutykami. (...) Leży ona u podstaw dużego stopnia upośledzenia odporności u dużej liczby chorych.
Zmiany związane z miastenią W początkowej fazie miastenii pojawia się opadanie powiek i podwójne widzenie. Następne etapy choroby atakują mięśnie gardła i krtani.