Przejdź na WP

Choroba niedokrwienna serca (WIDEO)

-Z chorobą niedokrwienną serca nie ma żartów, nieleczona może doprowadzić nawet do utraty życia. O objawach mówi profesor Tomasz Pasierski.

-Choroba niedokrwienna serca jest to choroba, to jest miażdżyca tętnic, objawowa miażdżyca tętnic wieńcowych. To znaczy choroba też manifestuje, ma dwie główne postaci albo to jest zawał serca albo to są przewlekłe dolegliwości bólowe w klatce piersiowej, to znaczy tak zwane bóle dławicowe polegające na tym, że ludzie w sytuacji zwiększonego wysiłku czy wyjścia na zimne powietrze odczuwaja uciskające bóle za mostkiem, które sa wyrazem tej choroby wieńcowej.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy