Depilacja laserowa - charakterystyka, skutki uboczne

Względy estetyczne to jeden z głównych powodów decyzji kobiet o wykonaniu depilacji laserowej. Jednak poza tym często istnieją inne ważne powody medyczne. Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet, które mają problem z nadmiarem hormonów męskich w organizmie i włosy zaczynają rosnąć w dosyć nietypowych miejscach, takich jak na przykład broda. Na ten zabieg często decydują się również kobiety, które mają problem z zapaleniem okołomieszkowym. Co warto jeszcze wiedzieć o tym zabiegu?

Zobacz film: "Jak modelować twarz makijażem?"

Depilacja laserowa - charakterystyka

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer

Mikrodermabrazja jest to specjalny zabieg z użyciem fal radiowych, który ma na celu wygładzenie skóry, ujędrnienie jej i rozjaśnienie. Ponadto sprawia...

Depilacja laserowa - skutki uboczne

Podrażnienia skóry po depilacji

Depilacja tradycyjną maszynką w wielu przypadkach wywołuje wysypkę, zaczerwienienie lub ogólne podrażnienie skóry.

Jeżeli należysz do grona osób, które troszczą się o własne bezpieczeństwo, powinnaś przeanalizować wszystkie plusy oraz minusy depilacji laserowej. Wprawdzie po zabiegu rzadko kiedy dochodzi do powikłań, jednak przypadki takie się zdarzają i trzeba mieć je na uwadze. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona. W obrębie mieszków włosowych pojawiają się czerwone punkciki. Dzieje się tak, ponieważ laser niszczy znajdujący się tam mieszek włosowy i tkanka go otaczająca jest delikatnie podrażniona. Metoda ta to ingerencja w skórę i takie objawy są normalne. Po depilacji laseowej w obrębie mieszka mogą być widoczne włoski. Nie oznacza to, że zabieg się nie udał. Zniszczony włos może tkwić w obrębie skóry, ale po kilku dniach samoistnie wypadnie. Zdarza się, że po depilacji laserem na powierzchni skóry pojawiają się brązowe plamy, tj. przebarwienia . Niekiedy nawet skóra staje się wręcz chropowata. Z reguły objawy te są tymczasowe i znikają samoistnie w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Depilacja wykorzystująca działanie lasera rzeczywiście jest obecnie najskuteczniejszą z metod umożliwiających trwałe usunięcie owłosienia. Oczywiście musisz spełniać odpowiednie kryteria, aby zabieg się udał. Wiele kobiet jest bardzo zadowolonych z efektów końcowych. Jeżeli jesteś zdecydowana na zabieg, dowiedz się dokładnie, czego możesz się spodziewać po takim zabiegu, abyś nie czuła się zaskoczona.

Komentarze (7)
~Klodi
~Klodi 3 miesiące temu

@~musia: Ja też jakiś czas temu usłyszałam i skusiłam się na Epilfree. To fajna alternatywa dla lasera, ale uważam że nieco lepsza, bo działa na każdy rodzaj i kolor włosów! Musisz udać się do gabinetu kosmetycznego, w którym taki zabieg wykonują. Najpierw poddajesz się depilacji woskiem lub pastą cukrową, a potem preparatem Epilfree. Z każdym kolejnym zabiegiem zmniejsza się owłosienie. I wykonujesz już tylko zabiegi przypominające. Super sprawa. Wreszcie coś dla blondasków ;-)

Odpowiedz
~mayday
~mayday 4 miesiące temu

A dlaczego nie piszecie i przeciwwskazaniach? O kolorze włosów, na jakie działa laser? U mnie odpada, bo mam jasne włosy, które są niewidoczne dla lasera. Także ja się zdecydowałam na epilfree, efekty jak po depilacji laserowej, a działa na każdy kolor i rodzaj włosów.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Blog

walsq • ostatni post 3 tygodnie temu

1

blizny

~majamamam • ostatni post wczoraj

11
Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Depilacja bikini

Depilacja bikini

Aby uzyskać atrakcyjny wygląd okolic bikini, wizyta u kosmetyczki nie jest konieczna.

Depilacja i epilacja

Efekty depilacji twarzy

Efekty depilacji twarzy

Dla niektórych kobiet depilacja twarzy to niekończąca się walka z powracającymi, nieestetycznymi włoskami. Aby się ich pozbyć na stałe, warto wybrać metodę, która łączyłaby skuteczność z bezpieczeństwem stosowania.

Depilacja i epilacja

Cukier

Cukier

Pasta cukrowa jest produktem w pełni naturalnym, wykonanym z bezpiecznych składników, takich jak cukier, woda i sok z cytryny. Stosowanie pasty wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem reakcji alergicznej.

Depilacja i epilacja

Efekty depilacji woskiem

Efekty depilacji woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, ponieważ rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Efekty utrzymują się przez długi czas.