Depilacja laserowa - charakterystyka, skutki uboczne

Względy estetyczne to jeden z głównych powodów decyzji kobiet o wykonaniu depilacji laserowej. Jednak poza tym często istnieją inne ważne powody medyczne. Depilację laserem często wykonuje się w przypadku kobiet, które mają problem z nadmiarem hormonów męskich w organizmie i włosy zaczynają rosnąć w dosyć nietypowych miejscach, takich jak na przykład broda. Na ten zabieg często decydują się również kobiety, które mają problem z zapaleniem okołomieszkowym. Co warto jeszcze wiedzieć o tym zabiegu?

Zobacz film: "Domowe sposoby na pozbycie się trądziku"

Depilacja laserowa - charakterystyka

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer

Mikrodermabrazja jest to specjalny zabieg z użyciem fal radiowych, który ma na celu wygładzenie skóry, ujędrnienie jej i rozjaśnienie. Ponadto sprawia...

Depilacja laserowa - skutki uboczne

Podrażnienia skóry po depilacji

Depilacja tradycyjną maszynką w wielu przypadkach wywołuje wysypkę, zaczerwienienie lub ogólne podrażnienie skóry.

Jeżeli należysz do grona osób, które troszczą się o własne bezpieczeństwo, powinnaś przeanalizować wszystkie plusy oraz minusy depilacji laserowej. Wprawdzie po zabiegu rzadko kiedy dochodzi do powikłań, jednak przypadki takie się zdarzają i trzeba mieć je na uwadze. Bezpośrednio po zabiegu depilacji laserowej skóra może być zaczerwieniona. W obrębie mieszków włosowych pojawiają się czerwone punkciki. Dzieje się tak, ponieważ laser niszczy znajdujący się tam mieszek włosowy i tkanka go otaczająca jest delikatnie podrażniona. Metoda ta to ingerencja w skórę i takie objawy są normalne. Po depilacji laseowej w obrębie mieszka mogą być widoczne włoski. Nie oznacza to, że zabieg się nie udał. Zniszczony włos może tkwić w obrębie skóry, ale po kilku dniach samoistnie wypadnie. Zdarza się, że po depilacji laserem na powierzchni skóry pojawiają się brązowe plamy, tj. przebarwienia . Niekiedy nawet skóra staje się wręcz chropowata. Z reguły objawy te są tymczasowe i znikają samoistnie w przeciągu kilku tygodni lub miesięcy.

Depilacja wykorzystująca działanie lasera rzeczywiście jest obecnie najskuteczniejszą z metod umożliwiających trwałe usunięcie owłosienia. Oczywiście musisz spełniać odpowiednie kryteria, aby zabieg się udał. Wiele kobiet jest bardzo zadowolonych z efektów końcowych. Jeżeli jesteś zdecydowana na zabieg, dowiedz się dokładnie, czego możesz się spodziewać po takim zabiegu, abyś nie czuła się zaskoczona.

Komentarze (7)
~Klodi
~Klodi 5 miesięcy temu

@~musia: Ja też jakiś czas temu usłyszałam i skusiłam się na Epilfree. To fajna alternatywa dla lasera, ale uważam że nieco lepsza, bo działa na każdy rodzaj i kolor włosów! Musisz udać się do gabinetu kosmetycznego, w którym taki zabieg wykonują. Najpierw poddajesz się depilacji woskiem lub pastą cukrową, a potem preparatem Epilfree. Z każdym kolejnym zabiegiem zmniejsza się owłosienie. I wykonujesz już tylko zabiegi przypominające. Super sprawa. Wreszcie coś dla blondasków ;-)

Odpowiedz
~mayday
~mayday 6 miesięcy temu

A dlaczego nie piszecie i przeciwwskazaniach? O kolorze włosów, na jakie działa laser? U mnie odpada, bo mam jasne włosy, które są niewidoczne dla lasera. Także ja się zdecydowałam na epilfree, efekty jak po depilacji laserowej, a działa na każdy kolor i rodzaj włosów.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Bezpieczny sposób na depilację w ciąży

Bezpieczny sposób na depilację w ciąży

Tradycyjna metoda pozbywania się nadmiernego owłosienia za pomocą maszynki jest jedną z bezpieczniejszych technik. Warto jednak pamiętać o możliwościach infekcji i podrażnień.

Depilacja i epilacja

Po depilacji plastrami

Po depilacji plastrami

Depilacja woskiem daje doskonały rezultat, utrzymujący się nawet cztery tygodnie, dlatego warto zastąpić nim niezwykle bolesne usuwanie włosów za pomocą depilatora lub nieskuteczne golenie maszynką.

Depilacja i epilacja

Epilacja laserowa (WIDEO)

Epilacja laserowa (WIDEO) Odtwórz wideo

Depilacja to skuteczna metoda usuwania owłosienia z różnych części ciała. Jest jednym z najpopularniejszych zabiegów używanych w salonach (...) kosmetycznych. Tradycyjne metody usuwania owłosienia czasami zawodzą. Rozwiązaniem tego...

Depilacja i epilacja

Podrażnienia skóry po depilacji

Podrażnienia skóry  po depilacji

Depilacja tradycyjną maszynką w wielu przypadkach wywołuje wysypkę, zaczerwienienie lub ogólne podrażnienie skóry.

Depilacja i epilacja

Depilator

Depilator

Depilacja depilatorem elektrycznym jest szybka, jednak warto pamiętać, że nie każda kobieta będzie z niej zadowolona.

Depilacja i epilacja

Podrażnienia wrażliwej skóry po depilacji

Podrażnienia wrażliwej skóry po depilacji

Okolice bikini i pachwiny są bardzo wrażliwe i silnie ukrwione. Depilacja zwykłym woskiem lub depilatorem może być bardzo bolesna i wywoływać podrażnienia skóry. Warto z tym zabiegiem udać się do kosmetyczki.

Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.