Co Polacy wiedzą o pielęgnacji w nietrzymaniu moczu? – badanie świadomości

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która według Światowej Organizacji Zdrowia dotyczy 5% społeczeństwa. Kobiety cierpią na nią aż dwa razy częściej niż mężczyźni, więc schorzenie to jest uważane za chorobę społeczną. Najbardziej na NTM narażone są panie po porodach oraz w okresie menopauzy. Dolegliwości pojawiają się z reguły po 45. roku życia, jednak ¼ przypadków nie zależy od wieku.

Na WP abcZdrowie przeprowadziliśmy ankietę, w której zapytaliśmy użytkowników właśnie o sprawy związane z NTM oraz pielęgnacją skóry w tym przypadku. Prawie 60% ankietowanych to osoby, które osobiście mają problem z tą dolegliwością. Część z nich z kolei opiekuje się pacjentami z NTM. Jednocześnie zaledwie 10% chorych przyznało, że jest pod stałą opieką lekarza.

Nietrzymanie moczu u ¼ użytkowników WP abcZdrowie, wśród których przeprowadziliśmy badanie świadomości, powoduje pojawianie się zmian skórnych w miejscach intymnych. Silnie drażniące właściwości moczu sprawiają, że osoby z NTM ciepią z powodu stanów zapalnych skóry, podrażnień, mikrouszkodzeń a nawet odleżyn. Prawie 20% użytkowników nie podejmuje jednak żadnych działań, które pomogłyby im w przypadku pojawiających się zmian skórnych w wyniku NTM. Jest to bardzo niepokojące zjawisko.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Czy warto wykonywać badania profilaktyczne?"

Czy chorzy oraz ich opiekunowie mają świadomość, że istnieją odpowiednie kosmetyki specjalnie przeznaczone dla pacjentów z nietrzymaniem moczu? W jaki sposób dbają o skórę? Czy stosują produkty chłonne?

Na podstawie wyników ankiety przygotowaliśmy raport specjalny oraz infografikę podsumowującą. Zapraszamy do zapoznania się z nimi:

  • Raport specjalny „Co Polacy wiedzą o pielęgnacji w nietrzymaniu moczu?”

Raport

  • Infografika

Infografika

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Advertisement