Co Polacy wiedzą o pielęgnacji w nietrzymaniu moczu? – badanie świadomości

Nietrzymanie moczu jest dolegliwością, która według Światowej Organizacji Zdrowia dotyczy 5% społeczeństwa. Kobiety cierpią na nią aż dwa razy częściej niż mężczyźni, więc schorzenie to jest uważane za chorobę społeczną. Najbardziej na NTM narażone są panie po porodach oraz w okresie menopauzy. Dolegliwości pojawiają się z reguły po 45. roku życia, jednak ¼ przypadków nie zależy od wieku.

Na WP abcZdrowie przeprowadziliśmy ankietę, w której zapytaliśmy użytkowników właśnie o sprawy związane z NTM oraz pielęgnacją skóry w tym przypadku. Prawie 60% ankietowanych to osoby, które osobiście mają problem z tą dolegliwością. Część z nich z kolei opiekuje się pacjentami z NTM. Jednocześnie zaledwie 10% chorych przyznało, że jest pod stałą opieką lekarza.

Nietrzymanie moczu u ¼ użytkowników WP abcZdrowie, wśród których przeprowadziliśmy badanie świadomości, powoduje pojawianie się zmian skórnych w miejscach intymnych. Silnie drażniące właściwości moczu sprawiają, że osoby z NTM ciepią z powodu stanów zapalnych skóry, podrażnień, mikrouszkodzeń a nawet odleżyn. Prawie 20% użytkowników nie podejmuje jednak żadnych działań, które pomogłyby im w przypadku pojawiających się zmian skórnych w wyniku NTM. Jest to bardzo niepokojące zjawisko.

Czy chorzy oraz ich opiekunowie mają świadomość, że istnieją odpowiednie kosmetyki specjalnie przeznaczone dla pacjentów z nietrzymaniem moczu? W jaki sposób dbają o skórę? Czy stosują produkty chłonne?

Na podstawie wyników ankiety przygotowaliśmy raport specjalny oraz infografikę podsumowującą. Zapraszamy do zapoznania się z nimi:

  • Raport specjalny „Co Polacy wiedzą o pielęgnacji w nietrzymaniu moczu?”

Raport

  • Infografika

Infografika

Komentarze

DYSKUSJE NA FORUM

zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Specjalistyczna pielęgnacja i ochrona skóry przy nietrzymaniu moczu
najnowsze pytania

Pomocni lekarze

Artykuły Specjalistyczna pielęgnacja i ochrona skóry przy nietrzymaniu moczu
Specjalistyczna pielęgnacja i ochrona skóry przy nietrzymaniu moczu

Jesień - piękna pora, by wyjść z domu

Jesień - piękna pora, by wyjść z domu

potrzebie. Nietrzymanie moczu wymaga specjalistycznych środków chłonnych, zdecydowanie nie podpasek higienicznych, ale co najmniej wkładek urologicznych (...) wyjść z domu W zależności od stopnia nietrzymania...

Specjalistyczna pielęgnacja i ochrona skóry przy nietrzymaniu moczu

Ćwiczenie mięśni Kegla rozwiązaniem problemu nietrzymania moczu

, statystyki mówią, że co ósmy mężczyzna i co czwarta kobieta zmagają się z nietrzymaniem moczu. Ta choroba społeczna kojarzona jest zazwyczaj z osobami (...) i może być przyczyną innych dolegliwości. Są jednak sposoby,...

Nietrzymanie moczu - kogo dotyczy, rodzaje, leczenie

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Zabieg w nietrzymaniu moczu

Zabieg MonaLisa Laser, który jest pomocny w leczeniu nietrzymania moczu, to szansa dla wielu kobiet zmagających się z tym schorzeniem.

Urologia i nefrologia

Ochrona skóry przy nietrzymaniu moczu

Ochrona skóry przy nietrzymaniu moczu

Uszkodzenia skóry przy nietrzymaniu moczu Osoby z nietrzymaniem moczu czesto borykają się również z uszkodzeniami skórnymi, np. zapaleniem skóry. Wróć do artykułu i dowiedz się więcej.

Zabiegi

Co mogą zrobić uczestnicy biegu? (WIDEO)

Co mogą zrobić uczestnicy biegu? (WIDEO) Odtwórz wideo

, w porównaniu z innymi państwami. Jest dużo więcej pobrań narządów od zmarłych dawców niż od osób żyjących. Polacy nie do końca jeszcze wiedzą, czym (...) potrzebne w Polsce właśnie z powodu niskiej świadomości...

Advertisement