Trwa ładowanie...

Co powinnaś wiedzieć o mikrodermabrazji?

Avatar placeholder
24.02.2020 21:16
Co powinnaś wiedzieć o mikrodermabrazji?
Co powinnaś wiedzieć o mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja to inaczej mikropeeling kontrolowany i jest rodzajem kosmetycznego zabiegu oczyszczania twarzy. Polega na ścieraniu kolejnych warstw naskórka. To metoda mechaniczna, bezkrwawa i bezbolesna.

spis treści

1. Jak wygląda mikrodermabrazja?

Mikrodermabrazja to zabieg kontrolowany. Od lat osiemdziesiątych rośnie jego popularność. Obecnie można wykonać go nie tylko u dermatologa, ale także w gabinetach kosmetycznych. O czym powinnaś wiedzieć, wybierając się na taką formę peelingu?

  • To kontrolowany zabieg – kosmetyczka wspólnie z tobą ustala, które części naskórka można usunąć i jak głęboko sięgnie peeling. Właśnie z tego powodu zabieg ten jest bardzo bezpieczny.
  • Mikrodermabrazaję przeprowadza się za pomocą specjalnego urządzenia. Działa ono w ten sposób, że podciśnienie wytworzone w próżni uruchamia strumień kryształków wodorotlenku glinu. Te kryształki nanoszone są na skórę – uderzają w nią – i usuwają zrogowaciały naskórek. Na skórze nie zostają żadne zanieczyszczenia, ani w postaci kryształków wykorzystanych przy zabiegu, ani usuniętego naskórka. Są one pochłaniane i zbierane w osobnym pojemniku.
  • Dzięki tej metodzie możesz usunąć naskórek, który wygląda nieestetycznie i pobudzić komórki do zregenerowania tego ubytku.
  • Mikrodermabrazaja jest zabiegiem w pełni bezpiecznym i stosowanym do każdego rodzaju skóry. Wykonuje się go stopniowo i może być stosowany tylko na wierzchnie warstwy naskórka. Nie pozostawia po sobie blizn.
  • Efekty widać już po pierwszym zabiegu. Ich ilość ustala się indywidualnie. Najczęściej zabieg trzeba powtarzać od 6 do 10 razy i przeprowadza się go w odstępach od tygodnia do 4 tygodni.
  • Mikrodermabrazaja sprawia, że skóra jest odmłodzona, wygląda promiennie, jest gładsza, nabiera elastyczności i zdrowego kolorytu.
Zobacz film: "Skóra po zabiegach kosmetycznych"

2. Komu polecana jest mikrodermabrazja?

Polecana jest wszystkim, którzy cierpią na różne drobne schorzenia skóry. Przede wszystkim osobom cierpiącym na trądzik pospolity, mającym blizny potrądzikowe, rozszerzone pory, zaskórniki, blizny, przebarwienia i odbarwienia, cellulit, rozstępy, łojotok.
Mikrodermabrazaja nie jest stosowana u osób, które chorują na grzybicę czy łuszczycę, mają znamiona i włókniaki.

3. Rodzaje mikrodermabrazji

Wszystkie rodzaje zabiegu polegają na tym, że kontrolowany peeling łączy się z wtłaczaniem na skórę specjalnych substancji dopasowanych do rodzaju cery. Ultradźwięki pomagają aplikować substancje aktywne zawarte w ampułkach.

  • Skóra sucha i szorstka – oprócz oczyszczenia mikrodermabrazaja przywraca skórze prawidłowe nawilżenie. Przy pomocy ultradźwięków są w nią wtłaczane substancje aktywne.
  • Skóra tłusta i mieszana – ten typ cery cechuje się trądzikiem i rozszerzonymi porami. Specjalne substancje wtłaczane do skóry zmniejszają wydzielanie sebum i hamują rozwój bakterii.
  • Skóra zniszczona – widoczne są na niej objawy starzenia i przebarwienia. Substancje spłycają zmarszczki i wspomagają przemianę materii. Ponadto zapobiegają przedwczesnemu zrogowaceniu naskórka.
  • Skóra z przebarwieniami – cera może być zniszczona promieniowaniem UV. Martwe komórki naskórka zostają usunięte. Substancje stosowane w tym rodzaju mikrodermabrazji zapobiegają przedwczesnemu starzeniu się skóry i chronią przed negatywnym wpływem światła.

Do każdego rodzaju skóry może być zastosowany zabieg okazjonalny, który odświeża koloryt, wygładza i dodaje promienistości skórze.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze