Kamasutra – charakterystyka, pozycje, wskazówki

Pozycje w Kamasutrze ułatwiają partnerom wzajemne dopasowanie i maksymalizowanie doznań zmysłowych. Podpowiadają, jakie ułożenie jest najlepsze dla osób o różnej wysokości i budowie ciała. Pokazują, jak wykorzystywać różnice wynikające z wielkości narządów płciowych. Kamasutra, jako sztuka miłości, zawiera informacje o praktycznej i teoretycznej stronie współżycia seksualnego, opisuje różne typy związków i odmiany pieszczot.

spis treści

1. Kamasutra – charakterystyka

Kamasutra jest to staroindyjski traktat o sztuce miłości autorstwa mędrca Vatsjajany, żyjącego pomiędzy I a IV wiekiem n.e. Poza informacjami na temat współżycia, Kamasutra zawiera także wskazówki dla kurtyzan oraz informacje o prostytucji i jej roli w życiu społecznym dawnych Indii. Kamasutra opisuje różne pozycje seksualne, typy związków, odmiany pieszczot, kryteria wyboru partnerów oraz sposoby upiększania ciała. Kamasutra jako sztuka miłości zawiera też porównania zachowań seksualnych do świata zwierząt (np. mężczyzn do ogierów, a kobiety do klaczy).

Zobacz film: "Narkotyki i seks"

2. Kamasutra – pozycje

Wybranie określonej pozycji seksualnej nie jest kwestią kurczowego trzymania się podręcznika do sztuki miłosnej, jednakże pozycje w Kamasutrze i ich bogactwo pozwalają partnerom eksperymentować, a w efekcie znaleźć takie, które będą dla nich najodpowiedniejsze i będą sprawiały im najwięcej przyjemności. Jest to pewnego rodzaju inspiracja dla kochanków.

Seks to zdrowie. Głównie dla mężczyzn
Seks to zdrowie. Głównie dla mężczyzn [4 zdjęcia]

Wszyscy mówią, że seks to zdrowie. Też słyszałeś, że czas spędzony w łóżku z partnerem bądź partnerką...

zobacz galerię

Ponadto, określone pozycje w Kamasutrze pozycje seksualne pomagają dobrze wykorzystać różnice między wielkościami narządów płciowych między partnerami, a także różnice wynikające z wielkości i kształtu ciał kochanków. Można wyróżnić bardzo wiele pozycji w seksie, ale większość z nich da się przyporządkować do następujących grup, które opisane są w Kamasutrze:

  • klasyczne pozycje seksualne – cechą charakterystyczną tych pozycji w Kamasutrze jest ułożenie partnerki na dole i partnera na górze, zaletą tych pozycji jest bliski kontakt partnerów, także wzrokowy, wadą powierzchowna penetracja, jak ma to miejsce w przypadku pozycji misjonarskiej;
  • pozycje siedzące – mają wiele wariantów i pozwalają na przemienność ról kobiety i mężczyzny, sprzyjają tworzeniu się głębokiej więzi uczuciowej pomiędzy partnerami;
  • pozycje stojące – te pozycje opisane w Kamasutrze są stosowane zazwyczaj jako urozmaicenie życia seksualnego, gdyż w większości przypadków są mało komfortowe, pozycje stojące są preferowane przez mężczyzn, gdyż wymagają od nich większej aktywności;
  • pozycje od tyłu – są uwielbiane przez mężczyzn, znacznie rzadziej natomiast są wybierane przez kobiety. Pozycje w seksie od tyłu uniemożliwiają kontakt wzrokowy i uczuciowy partnerów, ich zaletą jest natomiast głęboka penetracja, wymagają dopasowania partnerów pod względem wzrostu. Przy tej pozycji w Kamasutrze ważna jest obserwacja zachowania partnerki i dopilnowanie, aby penetracja miała odpowiednie nasilenie i głębokość.

Zobacz także:

3. Kamasutra – wskazówki

Kamasutra to traktat zawierający szeroki opis pozycji i umiejętności seksualnych, szczególnie kobiecych (ok. 60). Nie oznacza to jednak, że celem zachowań seksualnych kobiety jest doprowadzenie mężczyzny do orgazmu. W wielu związkach ważniejszym elementem ars amandi są bowiem pieszczoty, a nie sam stosunek seksualny, gdyż służą one budowaniu i podtrzymywaniu więzi erotycznej między partnerami. Sztuka miłości, jaką jest kamasutra, podpowiada, że pieszczoty są szczególnie ważne dla kobiet, gdyż dla nich liczy się nastój, bogactwo wrażeń, doznań dotykowych i słów.

Kamasutra jest swego rodzaju poradnikiem, jak prowadzić swoje życie erotyczne i podnieść jego jakość poprzez zyskanie świadomości i większej wiedzy na temat ars amandi. Zapoznanie się z propozycjami Kamasutry pozwala na znalezienie ułożenia, które będzie odpowiadało obojgu partnerom, a przez to pozytywnie wpłynie nie tylko na jakość współżycia, ale także na zdrowie psychiczne.

Ułożenie ciała w seksie również nie jest bez znaczenia. Sztuka ta, o której jest również mowa w Kamasutrze, wymaga improwizacji, wyczucia. Pocałunek również jest sztuką. Wiele jest rodzajów pocałunków: delikatne muskanie warg, dotykanie języka, głębokie wprowadzanie języka do ust partnera (buziak andaluzyjski) itp. Dla wielu kobiet pocałunek jest najsilniej działającą pieszczotą. Pocałunek na ogół jest rozpoczęciem całej gry wstępnej, czyli zapowiada jej przebieg.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy