Ćwiczenia abt w domu

Ćwiczenia ABT to szereg ćwiczeń na brzuch, uda i pośladki. Nazwa ABT to skrót od pierwszych liter nazw tych części ciała z angielskiego: A – abdominal, czyli brzuch; B – buttocks, czyli pośladki oraz T – things, czyli uda. ABT to ćwiczenia aerobowe poprawiające jędrność i wygląd tych części ciała. Wpływają one zarazem na całokształt sylwetki. Takie ćwiczenia głównie preferowane są przez panie, jednak nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wykonywali je także mężczyźni. Wystarczą tylko chęci!

Zobacz film: "Wpływ sportu na zdrowie"

ABT wykonywane w domu

Ćwiczenia aerobowe ABT mogą być wykonywane zarówno na sali gimnastycznej czy treningowej w klubie fitness w większej grupie osób, jak i samemu w domu. Jeżeli zdecydujesz się na trening ABT w domu, pomocne w prawidłowym wykonywaniu takich ćwiczeń mogą być płyty DVD z instrukcją wykonywania ćwiczeń nagrane przez profesjonalnych trenerów.

Wykonywanie pierwszych treningów zaleca się jednak w grupie. Wtedy możemy uzyskać cenne porady i wskazówki co do treningu, a także zdobyć większą motywację do pracy nad swoją sylwetką. Po kliku zajęciach można spróbować wykonywać ABT w domu. Ćwiczenia ABT wykonywane w domu mogą być częścią codziennej porannej gimnastyki. Wtedy też pozwolą na zwiększenie przemiany materii, a także spowodują wydzielanie się endorfin, w wyniku czego uzyskamy pozytywny humor na resztę dnia. Trening ABT można także wykonywać wieczorem. W tej porze dnia może być on nieco intensywniejszy. Pomocny będzie w spalaniu tkanki tłuszczowej.

Ćwiczenia ABT mają na celu ukształtowanie i wyrzeźbienie sylwetki, głównie jednak poprzez ćwiczenia dolnych partii ciała. Przy regularnych ćwiczeniach uzyskuje się płaski brzuch, jędrne pośladki oraz smukłe uda. W trakcie ćwiczeń aktywowany jest proces spalania tkanki tłuszczowej oraz następuje wzmacnianie siły mięśni, a cellulit ulega zmniejszeniu.

Przykłady ćwiczeń ABT

Ćwiczenia na brzuch, uda i pośladki wykonywane są w rytm muzyki. Zasadnicze ćwiczenia wzmacniająco-kształtujące poprzedza ok. 15-minutowa rozgrzewka. Przykładowe ćwiczenia ABT, które można wykonywać w domu, to:

  • Brzuszki – należy położyć się na plecach, ugiąć lekko nogi w kolanach, a dłonie spleść za głową. Następnie powoli podnosić i opuszczać głowę i tułów. Zaleca się ok. 30 powtórzeń w jednej z 3 serii. Z czasem ilość powtórzeń brzuszków można zwiększyć.
  • Ćwiczenie tzw. „rowerek” – polega ono na poruszaniu nogami w powietrzu, jak przy jeździe normalnym rowerem, ale w pozycji leżącej na plecach. Zaleca się także wykonanie 3 serii ćwiczeń, po 20 rowerków.
  • Przysiady – należy stanąć w lekkim rozkroku, a ręce wyprostować i unieść na wysokości ramion, po czym wykonać przysiad i wrócić do pozycji stojącej. W celu wzmocnienia dodatkowo mięśni kończyn górnych, podczas wykonywania przysiadów można w dłoniach trzymać hantle o wadze 1-2 kg.
  • Obwodzenie nóg - to ćwiczenie wykonuje się z pomocą krzesła. Należy stanąć za krzesłem, trzymając się dłońmi oparcia. Następnie należy wykonać kilka wychyleń nogi w bok. Po kilku powtórzeniach zmienić nogę.

W celu uniknięcia tzw. zakwasów, a więc bólu mięśni pojawiającego się następnego dnia, po ćwiczeniach ABT warto wykonać ćwiczenia rozciągające.

Chociaż na efekty treningu ABT trzeba czekać kilka tygodni, warto jednak go zacząć i nie przerywać. Cierpliwe i regularne wykonywanie ćwiczeń ABT pozwoli

Komentarze (3)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

ABT - korzyści z ćwiczeń, trening w domu, przebieg zajęć
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły ABT - korzyści z ćwiczeń, trening w domu, przebieg zajęć
Fitness – zasady, rodzaje, fitness medyczny

ABT - korzyści z ćwiczeń, trening w domu, przebieg zajęć

z zestawem ćwiczeń na brzuch, uda i pośladki i wykonywać ****treningi w domu. Ćwiczenia ABT odbywają się w rytm muzyki. Przy tym rodzaju treningu bardzo istotna jest poprawność i technika...

ABT - korzyści z ćwiczeń, trening w domu, przebieg zajęć

Trening ABT

Trening ABT to sposób na szczupłe uda, płaski brzuch i jędrne pośladki. Ćwiczenia ABT możesz wykonywać w każdym wieku i w każdym miejscu. ABT (...) rozgrzewka, a po niej następuje zasadniczy...

ABT - korzyści z ćwiczeń, trening w domu, przebieg zajęć

Ćwiczenia na brzuch i uda - metody, efekty, przykładowe ćwiczenia

. Ćwiczenia na brzuch i uda techniką ABT można też wykonywać w domu korzystając z filmów instruktarzowych. W sklepach specjalistycznych można zakupić (...) grupa osób trenujących we własnych mieszkaniach. Efektywne...

Ćwiczenia na ramiona - trening na biceps, ciężarki, zestaw ćwiczeń dla początkujących

Ćwiczenia ramion

Ćwiczenia ramion

Trening na ramiona i mięśnie klatki piersiowej można wykonywać w domu lub na siłowni. Aby ćwiczyć w domu, wystarczy zakupić zestaw hantli.

Ćwiczenia na brzuch – zestaw ćwiczeń, szóstka Weidera, ćwiczenia w domu

Smukła talia

Smukła talia

Każda kobieta marzy o talii osy. Jest to niezmienny od lat atrybut kobiecości.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Trening - plan treningowy, odpowiednia dieta

takich ćwiczeń automatycznie podnosi się metabolizm. * Trening ABT * Trening funkcjonalny * Trening urozmaicony * Trening obwodowy Natomiast (...) Każdy trening bez względu na to czy są to ćwiczenia...

Ciężarki

Kettlebell - czym jest, rodzaj ćwiczeń

czy redukcji zbędnej tkanki tłuszczowej wybiera siłownię lub klub fitness. Jednak niektóre ćwiczenia można również wykonywać w domu używając mniej (...) skomplikowanego sprzętu do ćwiczeń. Takim przyrządem,...

Ćwiczenia w ciąży - efekty, przeciwwskazania, rodzaje, trymestry

Ćwiczenia podczas ciąży

Ćwiczenia podczas ciąży

Osoby regularnie praktykujące jogę twierdzą, że czują się mniej zestresowane i wiodą spokojniejsze życie.

Przygotowanie do porodu

Ćwiczenia mięśni Kegla

Ćwiczenia mięśni Kegla

Każda kobieta powinna regularnie ćwiczyć mięśnie Kegla. Ćwiczenia można wykonywać zarówno w grupie, jak i w domu.