Ćwiczenia aerobowe - na siłowni, przyrządy

Bieg w domu pozwalają kształtować nasze ciało. Najbardziej optymalnym zestawem ćwiczeń dla osoby odchudzającej się jest znaczna dawka ćwiczeń aerobowych, które wykonuje się z reguły w krótkich, intensywnych, następujących po sobie seriach. Trening aerobowy na siłowni stanowią pompki, brzuszki i ćwiczenia z ciężarkami. Dobre ćwiczenia aerobowe mogą być przyjemnym zajęciem w domu, co pozwoli na zaoszczędzenie pieniędzy.

Ćwiczenia aerobowe - na siłowni

Podczas wykonywania ćwiczeń aerobowych mięśnie produkują energię przy wykorzystaniu procesów tlenowych, czyli aerobowych. Stąd też pochodzi nazwa tego treningu. U osoby ćwiczącej dochodzi do przyśpieszenia oddechu i pracy serca. W pierwszym etapie treningu aerobowego spalany zostaje glikogen zalegający w mięśniach, a następnie redukcji ulega tłuszcz.

Zobacz film: "Wysiłek fizyczny a endorfiny"

Trening aerobowy obejmuje następujące ćwiczenia: chodzenie, bieganie, jazdę na rowerze i pływanie. Inne formy aktywności fizycznej zaliczane do ćwiczeń aerobowych to: skakanie na skakance, jazda na rolkach lub łyżwach albo bieg na nartach biegowych oraz wszystkie typowe ćwiczenia na rozwój konkretnych mięśni, czyli brzuszki, pompki, podnoszenie ciężarów i ćwiczenia na atlasie.

Zestaw ćwiczeń aerobowych dla początkujących:

 • wyciskanie sztangi sprzed klatki piersiowej z pozycji leżącej,
 • przyciąganie sztangi do klatki piersiowej trzymanej nachwytem w opadzie tułowia w pozycji stojącej,
 • zginanie przedramion w stawie łokciowym z obciążeniem hantlami w pozycji stojącej,
 • wznoszenie nóg w pozycji leżącej na plecach.

Wszystkie ćwiczenia aerobowe należy wykonywać w trzech seriach po 12 powtórzeń. W każdej siłowni można znaleźć odpowiednie sprzęty do ćwiczeń aerobowych. Jeżeli w ogóle nie lubisz ćwiczyć, zawsze możesz wyjść na spacer z dzieckiem czy psem. Każda forma aktywności jest korzystna dla zdrowia.

Ćwiczenia aerobowe - przyrządy

Trening kardio polega na skupieniu uwagi na intensywności ćwiczeń przy bardzo krótkim czasie. Ważne jest w tym przypadku kontrolowanie poziomu pulsu. Większość urządzeń do kardio jest wyposażona w pulsometry. Warto kupić swój własny pulsometr, który przyda się do ćwiczeń w plenerze. Rowery, bieżnie, steppery to urządzenia, na których w bardzo efektywny sposób można dbać o sylwetkę.

 • Rowery

Jazda na rowerze to doskonały sposób na kształtowanie mięśni pośladków, ud i całego ciała. Jazda na rowerze dodatkowo wpływa na pracę serca. Większość rowerów jest wyposażona w specjalne urządzenia, które przedstawiają, jak pracuje serce. Osoby, które mają problemy z kręgosłupem, powinny ćwiczyć na rowerach, które przypominają fotel.

 • Rower eliptyczny

Ruchy na rowerze eliptycznym przypominają bieg. Urządzenie kształtuje różne partie mięśni, wpływa na kształt ud i uelastycznia kręgosłup.

 • Stepper

Praca na stepperze przypomina ruchy, jakie wykonujemy przy wchodzeniu po schodach. Podczas ćwiczeń należy zwracać uwagę na to, aby sylwetka była wyprostowana.

 • Bieżnia

Trening na bieżni pozwala ćwiczyć w bardziej zróżnicowanych warunkach, ponieważ urządzenie pozwala na ćwiczenia z dowolną intensywnością. Biegi będą urozmaicone również dzięki możliwości korygowania pochylenia podłoża, jak na zwykłym terenie. Ważna jest wyprostowana postawa ciała i harmonijny ruch.

Komentarze (2)
~Ola
~Ola ponad rok temu

Tak, jeśli chodzi o ćwiczenia aerobowe to najlepiej wybrać te na siłowni.Na przykład musimy wiedzieć jak często ćwiczyć http://beactive.pl/fitness/jak-czesto-cwiczyc żęby osiągnąć efekty i odpowiednie rezultaty, a potem do przodu.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń
najnowsze pytania

DYSKUSJE NA FORUM

Artykuły Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń
Ćwiczenia odchudzające - fat burning, aerobik, step, trening ciała, spalanie kalorii

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej

Najskuteczniejsze ćwiczenia na spalanie tkanki tłuszczowej

na urządzeniu cardio w siłowni, czy wspinasz się po tych prawdziwych, niczym Rocky Balboa, zapewniasz sobie dobre ćwiczenie aerobowe. Aby podnieść (...) Przykładowe ćwiczenia Oto lista...

Trening kardio - charakterystyka, przykłady ćwiczeń

Ćwiczenia kardio

Ćwiczenia kardio

Trening kardio to dobry sposób na spalanie kalorii.

Ćwiczenia - rodzaje, step

Wpływ ćwiczeń na pamięć

Wpływ ćwiczeń na pamięć

Nowe badania wykazały, że ćwiczenia aerobowe o średnim nasileniu mogą spowolnić, a nawet odwrócić proces utraty pamięci związany z wiekiem. Trening

Ćwiczenia na ramiona - trening na biceps, ciężarki, zestaw ćwiczeń dla początkujących

Ćwiczenia ramion

Ćwiczenia ramion

Trening na ramiona i mięśnie klatki piersiowej można wykonywać w domu lub na siłowni. Aby ćwiczyć w domu, wystarczy zakupić zestaw hantli.

Ćwiczenia na partie ciała

Jak odchudzić łydki?

Jak odchudzić łydki?

nabudowania się mięśni w tej okolicy ciała. Unikaj typowych ćwiczeń siłowych Godziny spędzone na siłowni mogą sprawić, że łydki będą jeszcze szersze (...) i bardziej rozbudowane. Raczej unikaj klasycznych ćwiczeń...

Sprzęt fitness

Trening siłowy

Trening siłowy

Regularne wizyty na siłowni pomogą uzyskać wymarzoną sylwetkę.

Ćwiczenia z przyrządem

Ergometr wioślarski

Ergometr wioślarski

Maszyna do wiosłowania buduje masę mięśniową i poprawia kondycję fizyczną. Taki trening angażuje nie tylko mięśnie ramion, lecz także m.in. brzucha i łydek.