Trwa ładowanie...

Brzuch z Mel B - anatomia mięśni brzucha, plan treningu

Avatar placeholder
23.04.2021 12:49
Brzuch z Mel B - anatomia mięśni brzucha, plan treningu
Brzuch z Mel B - anatomia mięśni brzucha, plan treningu (123RF)

Brzuch z Mel B to doskonała propozycja dla kobiet, które w szybki i prosty sposób chcą uzyskać doskonałą sylwetkę i widocznie ukształtowane mięśnie brzucha. Szczególnie w lecie, kiedy zaczynamy nosić ubrania odsłaniające pępek warto jest postarać się o zrzucenie brzucha, aby wywrzeć dobre wrażenie na innych. Brzuch z Mel B to program treningu na mięśnie brzucha, jest on częścią jej programu fitness z ćwiczeniami na ogólny rozwój całego ciała "Totally Fit".

spis treści

1. Brzuch z Mel B - anatomia mięśni brzucha

Mięśnie brzucha znajdują się w przestrzeni pomiędzy naszą klatką piersiową a górną krawędzią miednicy. Z przodu i po bokach brzucha znajdują się takie mięśnie jak mięsień skośny zewnętrzny, skośny wewnętrzny, poprzeczny oraz mięsień piramidowy.

Najbardziej widoczny mięsień brucha znajdujący się na samym przodzie brzucha nazywany przez nas sześciopakiem lub kaloryferem to jeden mięsień o nazwie rectus abdominis. Jest to inaczej mięsień prosty brzucha, którego efekt wizualny możemy zawdzięczać temu, że jest on poprzecinany ścięgnami.

Zobacz film: "Mel B rozwodzi się z mężem po 10 latach"

2. Brzuch z Mel B - plan treningu

Przed rozpoczęciem programu brzuch z Mel B należy wykonać krótką, jednak nie krótszą niż pięć minut rozgrzewkę, dzięki której zapobiegniemy potencjalnym kontuzjom i polepszy dopływ krwi do mięśni pleców i brzucha. Oto wybrane ćwiczenia z planu brzuch z Mel B.

Ćwiczenia brzucha Mel B pozwolą nam osiągnąć doskonałą sylwetkę i wzmocnić mięśnie brzucha
Ćwiczenia brzucha Mel B pozwolą nam osiągnąć doskonałą sylwetkę i wzmocnić mięśnie brzucha (123RF)

Brzuch z Mel B nr 1: Kładziemy się na plecach, nogi uginamy w kolanach a stopy trzymamy płasko przylegające do podłogi. Krzyżujemy ręce nad sobą, a następnie unosimy górną część naszych pleców, rękami dotykając raz lewego a raz prawego kolana. Skłony powinniśmy wykonywać razem z wydechem. Wykonujemy 20 powtórzeń.

Brzuch z Mel B nr 2: Pozycja początkowa to pozycja leżąca na plecach, nogi wyprostowane. Dłonie kładziemy pod pośladkami, a następnie podnosimy wyprostowane nogi. Trzymamy nogi w powietrzu przez sekundę, a następnie powracamy do pozycji startowej. Ćwiczenie należy powtórzyć 20 razy.

Brzuch z Mel B nr 3: Ręce opieramy lekko za uszami, prawą nogę wyginamy tak, aby pozycja była wygodna, stopa powinna przylegać do podłoża. Wyprostowujemy lewą nogę i unosimy ją w górę. Następnie unosimy górną partię pleców i dotykamy czubka buta lewej nogi palcami obu rąk. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

Brzuch z Mel B nr 4: W pozycji leżącej wygodnie uginamy prawą nogę, a stopę kładziemy przylegającą do podłoża. Unosimy lewą nogę i uginamy ją w kolanie pod kątem prostym. Następnie unosimy górną część pleców jednocześnie przyciągając lewą nogę w kierunku klatki piersiowej, w wyniku czego dotykamy czołem lewego kolana. Gdy wracamy plecami na ziemię, wyprostowujemy kolano w powietrzu. Cel tego ćwiczenia to rozbudowa górnych i dolnych części mięśni prostych brzucha. Ćwiczenie powtarzamy 10 razy.

Koniecznie przeczytaj

Brzuch z Mel B nr 5: Uginamy prawą nogę w kolanie (nasza stopa oparta jest o podłoże), a następnie unosimy lewą nogę i uginamy ją w kolanie pod kątem prostym. Ręce powinny być oparte lekko za uszami. Unosimy górną część pleców i trzymamy ją przez chwilę w takiej pozycji, wtedy górna część mięśnie prostych brzucha pracuje najintensywniej. Ćwiczenie należy powtórzyć 10 razy.

Polecane dla Ciebie
Pomocni lekarze