Trwa ładowanie...

Ćwiczenia na lepszy seks

Istnieje wiele sposobów na polepszenie pożycia, ale część z nich wiąże się z dużymi kosztami. Na szczęście istnieje prosta i darmowa metoda uzyskania większej satysfakcji z kontaktów seksualnych. Wystarczy zacząć ćwiczyć. Specjaliści opracowali listę pięciu najbardziej przydatnych ćwiczeń fizycznych dla mężczyzn, które pomogą każdej parze wspiąć się na nowe szczyty przyjemności. Dzięki systematycznemu wysiłkowi fizycznemu można w stosunkowo krótkim czasie wzmocnić mięśnie, siłę i wytrzymałość organizmu, co pomoże w uzyskaniu niezapomnianego seksu.

Zobacz film: "Triki, dzięki którym seks będzie lepszy"

1. Najlepsze ćwiczenia na udany seks

Specjaliści są zgodni, że najbardziej pożytecznym ćwiczeniem na lepszy seks są pompki. Jeśli nie przepadasz za nimi, czas zmienić swoje nastawienie i przełamać opory. Zacznij od odpychania się od ściany. Wykonuj trzy serie po 12-15 powtórzeń. Gdy nabierzesz wprawy, rób damskie pompki, opierając ciężar ciała na kolanach. Po pewnym czasie będziesz w stanie wykonać klasyczne pompki.

Nie zapomnij również o brzuszkach. Według znawców tematu jest to drugie najbardziej skuteczne ćwiczenie w podnoszeniu formy do seksu.

Aby dodatkowo wzmocnić mięśnie brzucha, rób też mostek, najlepiej w trzech seriach po 15 powtórzeń. Spróbuj zachęcić do tego ćwiczenia również swoją partnerkę – oboje skorzystacie na lepszej formie.

Dla pań zalecaną formą wysiłku jest także ćwiczenie mięśni Kegla. Na liście zalecanych ćwiczeń dla mężczyzn nie mogłoby zabraknąć martwego ciągu. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie pleców i pomaga zmęczyć nieco mięśnie nóg i tułowia. Warto wykonywać również skręty rąk i tułowia, a także ćwiczenia polegające na wypychaniu lub przyciąganiu obciążenia.

2. Aktywność fizyczna dla opornych

Jeśli pompki, martwy ciąg i brzuszki nie kojarzą ci się najlepiej, ale chciałbyś poprawić swoją kondycję i być bardziej sprawny w łóżku, rozważ inne opcje. Znajdź taką formę aktywności ruchowej, która będzie ci odpowiadać. Może to być na przykład pływanie, bieganie lub spacerowanie. Dobrym pomysłem są zajęcia jogi lub pilatesu.

Jeżeli jesteś zdania, że zajęcia dla ciała i ducha są mało męskie, wsiądź na rower lub zacznij jeździć na rolkach. Jest wiele różnych możliwości, w tym sporty i gry zespołowe. Wystarczy ćwiczyć pięć razy w tygodniu przez pół godziny, by mieć więcej siły do wytrzymania w różnych pozycjach seksualnych, a także elastyczności, by nie odczuwać podczas seksu dyskomfortu z powodu drżących mięśni.

Nie bez znaczenia jest dodatkowy bonus – lepsza erekcja. Badanie wykazało, że wśród mężczyzn powyżej 50. roku życia aktywni panowie byli o 30 proc. mniej narażeni na zaburzenia erekcji niż ci prowadzący siedzący tryb życia. Co więcej, mężczyźni, którzy ćwiczą, zwykle lepiej postrzegają swoje ciało, dzięki czemu czują się pewniejsi siebie i bardziej atrakcyjni dla kobiet. Mimo iż na aktywność fizyczną i seksualną wpływa wiele czynników, niektóre badania sugerują, że osoby aktywne fizycznie częściej uprawiają seks niż osoby prowadzące siedzący tryb życia. Jednak najważniejsze są nie silne mięśnie rąk lub brzucha, a mózg. Jeśli czujesz się zdrowy i masz pozytywny obraz swojego ciała, twoje pożycie będzie bardziej udane.

Potrzebujesz konsultacji z lekarzem, e-zwolnienia lub e-recepty? Wejdź na abcZdrowie Znajdź Lekarza i umów wizytę stacjonarną u specjalistów z całej Polski lub teleporadę od ręki.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza