Przejdź na WP

Cyclo 3 Fort – charakterystyka, wskazania, przeciwwskazania, dawkowanie, skutki uboczne

Cyclo 3 Fort to lek, który oddziałuje na układ sercowo-naczyniowy. Cyclo 3 Fort chroni ściany naczyń krwionośnych, a także poprawia napięcie ścian żylnych. Cyclo 3 Fort jest dostępny w postaci kapsułek i wydawany bez recepty.

Zobacz film: "Sposoby na opuchnięte nogi"

spis treści

1. Cyclo 3 Fort – charakterystyka

Cyclo 3 Fort to lek złożony, który zawiera wyciąg z ruszczyka kolczastego, kwas askorbinowy i hesperydynę. Hesperydynę można znaleźć w pomarańczach oraz cytrynie.

Hesperydyna zawarta w leku Cyclo 3 Fort wpływa ochronnie na naczynia żylne, zmniejsza przepuszczalność naczyń włosowatych. Wyciąg z ruszczyka kolczastego sprawia, że poprawione jest napięcie oraz elastyczność ścian naczyń żylnych. Cyclo 3 Fort obkurcza naczynia i poprawia powrót krwi z układu żylnego do kończyn dolnych, dzięki zmniejszeniu zastoju żylnego.

Kwas askorbinowy (witamina C) jest antyoksydantem, który chroni przed działaniem wolnych rodników, oprócz tego bierze udział w utlenianiu i redukcji kwasu foliowego czy hormonów kory nadnerczy.

Sposoby na opuchliznę
Sposoby na opuchliznę

Opuchlizna potrafi przyspożyć wiele problemów. Koniecznie trzeba zapoznać się ze sposobami zwalczania...

zobacz galerię

2. Cyclo 3 Fort – wskazania

Wskazania do stosowania leku Cyclo 3 Fort to niewydolność naczyń związana z uczuciem ciężkich nóg, bóle nóg a także dolegliwości związane z hemoroidami. Cyclo 3 Fort działa przeciwobrzękowo i przeciwwysiękowo. Lek Cyclo 3 Fort przeciwdziała krwawieniu z dróg rodnych spowodowanych przyjmowaniem środków antykoncepcyjnych.

3. Cyclo 3 Fort – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do stosowania leku Cyclo 3 Fort to nadwrażliwość na składniki leku oraz wiek. Lek Cyclo 3 Fort może być stosowany tylko przez osoby dorosłe.

4. Cyclo 3 Fort – dawkowanie

Preparat Cyclo 3 Fort ma postać kapsułek do stosowania doustnego. Lekarz może zalecić pacjentowi dawkę Cyclo 3 Fort, która będzie wynosić 2-3 kapsułki na wodę. Jeżeli lek Cyclo 3 Fort ma być stosowany leczniczo przy żylakach odbytu zaleca się 4-5 kapsułek na dobę przez 7 dni (2-3 tabletki rano i 2 tabletki Cyclo 3 Fort wieczorem).

Zobacz także:

Lek Cyclo 3 Fort powinno przyjmować się przed posiłkiem bądź bezpośrednio po rozpoczęciu posiłku.

Cena leku Cyclo 3 Fort to ok. 25 zł za 30 kapsułek. Lek Cyclo 3 Fort jest dostępny bez recepty.

5. Cyclo 3 Fort – skutki uboczne

Skutki uboczne leku Cyclo 3 Fort to alergie, nudności, bóle żołądka, biegunka, zapalenie okrężnicy oraz zapalenie trzustki. Działania niepożądane leku Cyclo 3 Fort to także: kontaktowe zapalenie skóry, świąd, zawroty głowy, bóle migrenowe, skurcz oskrzeli, rumień grudkowo-plamkowy.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy