Trwa ładowanie...

Czas na bezwstydne wakacje

Avatar placeholder
14.08.2015 14:34

Wakacje powoli dobiegają końca, ale lato trwa przecież nadal! Wycieczka już po wysokim sezonie urlopowym, to bardzo dobry pomysł dla wszystkich, którzy chcą trochę odetchnąć i w nieco bardziej kameralnych warunkach cieszyć się romantyczną wyprawą. Kiedy na polskich plażach zaczyna brakować słońca – czas pomyśleć o egzotycznej wycieczce w nieznane. Poniżej garść informacji, jakich nie znajdziecie w żadnym przewodniku turystycznym!

spis treści

1. Czas na seks

Wyniki Durex Global Sex Wellbeing Survey 2011 doskonale odzwierciedlają jakość i temperament życia seksualnego ludzi na całym świecie. Okazuje się, że większość z nas, bo aż 71% osób biorących udział w badaniu, uprawia seks co najmniej raz w tygodniu. Taką samą deklarację dało 84% Brazylijczyków, 85% mieszkańców Chin, 80% Greków, 73% Hiszpanów. Duża ilość słońca oraz częstotliwość kontaktów seksualnych z całą pewnością dobrze wpływają na samopoczucie mieszkańców tych krajów, dlatego też warto się tam wybrać, aby naładować się pozytywną energią. W Polsce pod tym względem również jest całkiem nieźle, bowiem aż 75% z nas zadeklarowało seks co najmniej raz na tydzień. Najsłabiej wypadają w tym kontekście Japończycy, spośród których tylko 27% uprawia seks co najmniej raz w tygodniu.

Zobacz film: "Ryzyko kontaktów seksualnych"

2. Satysfakcja gwarantowana

Co zrobić, aby dobry nastrój nie opuszczał nas podczas wakacji? Jak pokazują wyniki badania Global Sex Wellbeing Survey 2011, jedną z najlepszych metod na tryskanie dobrym humorem od rana do wieczora, jest seks – przyznaje to 64% wszystkich respondentów. W jakich miejscach na świecie ludzie czerpią najwięcej satysfakcji z miłosnych uniesień? Przoduje Nigeria, gdzie aż 88% osób deklaruje zadowolenie ze swojego życia seksualnego. Równie dobrze sytuacja przedstawia się w Indonezji, gdzie 85% osób podziela zdanie Nigeryjczyków. Sytuacja gorzej wygląda w Japonii, gdzie tylko 40% odczuwa zadowolenie z intymnej sfery życia. W Australii jest to 68%, czyli nie najgorzej, ale słabiej niż w Polsce, bowiem aż 73% z nas czerpie pełnię radości z seksu – to dobry wynik, ale mogłoby być jeszcze lepiej! Być może powinniśmy nauczyć się myśleć o naszym życiu erotycznym nieco bardziej „z przymrużeniem oka” i np. planując wspólną podróż – pamiętać, aby nie zabrakło w jej programie czasu na beztroskie chwile zapomnienia z ukochaną osobą. Korzystajmy ze słońca, które tak pozytywnie wpływa na nasze samopoczucie i przywieźmy je ze sobą do domu w postaci fantastycznych wspomnień, które jeszcze długo po powrocie będą rozpalały zmysły…

3. Częstotliwość orgazmu

Okazuje się, że miłosne rozgrywki często kończą się… udanym finałem! Dokładnie 53% ludzi na świecie podczas uprawiania seksu doświadcza orgazmu zawsze lub prawie zawsze. Polacy znajdują się pod tym względem bardzo blisko średniej – 54%. Najczęściej miłosne uniesienia przeżywają z kolei mieszkańcy Węgier, spośród których 75% zawsze lub prawie zawsze osiąga orgazm. Niemal równie często pełnię satysfakcji seksualnej osiągają Grecy – 71%, Kolumbijczycy – 68%, Portugalczycy – 66%. Najrzadziej cieszą się nią natomiast Chińczycy – jedynie w 23% doświadczają spełnienia seksualnego z taką częstotliwością. Z kolei ze swojego partnera w łóżku najbardziej zadowoleni są Indonezyjczycy, spośród których aż 89% jest zdania, że ich partner gwarantuje im rozkosz podczas seksu. W Polsce taką deklarację składa już tylko 72% z nas, zatem – Polacy do poprawki!

4. Zabawki lekarstwem na rutynę

Wszystkim natomiast, którzy nie lubią rutyny podczas intymnych chwil, proponujemy udać się do krajów, gdzie respondenci przyznali się do korzystania z gadżetów erotycznych. W Europie warto pod tym względem obrać kierunek na Austrię, gdzie 43% ankietowanych korzysta z dodatkowych atrakcji podczas seksu. Drugim w kolejności krajem są Czechy – 37%. Osoby lubiące z kolei długie podróże i erotyczne zabawy, powinny uwzględnić na swej mapie Stany Zjednoczone oraz Kanadę, gdzie podobny odsetek społeczeństwa - kolejno 39% i 38% - deklaruje korzystanie z gadżetów erotycznych. W Polsce deklarację taką złożyło jedynie 18% respondentów – przed nami więc wiele dni i nocy, aby nadrobić w tym zaległości. Warto dodać, że gadżety erotyczne są jednym z najprostyszych, a zarazem najskuteczniejszych sposobów na urozmaicenie kontaku seksualnego. Wystarczy razem z partnerem wybrać odpowiedni gadżet do wspólnej zabawy.

5. Bezpieczeństwo seksualne

Martwi fakt, że więcej niż jedna osoba trzy – bo aż 36% spośród wszystkich badanych – przyznaje, że nie przestrzega zasad bezpiecznego seksu. Gdzie zatem zabrać ze sobą zabezpieczenie, by uchronić się przed późniejszymi nieprzyjemnościami? Najgorzej wypadają na tym polu Czesi – jedynie 38% z nich użyło prezerwatywy podczas ostatniego kontaktu seksualnego. Najlepszy wynik należy do Chińczyków, spośród których przyznało się do tego aż 77%. Liczby te pokazują jednak, że mieszkańcy naszego globu nie są odpowiednio wyedukowani w kwestii bezpiecznych zachowań seksualnych. W kontekście pytania „Czy zawsze używasz prezerwatywy?”, znowu najgorzej wypadają Czesi. Tylko 3% z nich odpowiedziało twierdząco! Polacy również nie świecą przykładem. Tylko 15% z nas potwierdziło w badaniu, że zawsze używa tego zabezpieczenia. Najlepszy wynik natomiast znowu należy do Chińczyków – 28% badanych osób udzieliło twierdzącej odpowiedzi.

Szerzej o kampanii „Bezwstydnie o…” oraz produktach marki Durex informujemy na profilu marki na portalu Facebook.

Nie czekaj na wizytę u lekarza. Skorzystaj z konsultacji u specjalistów z całej Polski już dziś na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Czas na bezwstydne wakacje
Czas na bezwstydne wakacje
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza