Trwa ładowanie...

Czego pragną kobiety? Specjaliści podpowiadają mężczyznom, jak zadowolić partnerkę w łóżku

Nie ma co ukrywać – seksualne zadowolenie partnerki to dla wielu mężczyzn punkt honoru. Spełnienie ukochanej to przy okazji sposób na potwierdzenie własnej męskości i autentyczny powód do dumy. Metody na zapewnienie wybrance rozkoszy można wyliczać w nieskończoność, jednak istnieją pewne fundamentalne zasady, których przestrzeganie powinno wejść        w nawyk każdemu z panów. Zdaniem światowej sławy amerykańskiego seksuologa, Iana Kernera, jest ich co najmniej pięć.

Zobacz film: "Jak często uprawiamy seks?"

spis treści
Co zabija pożądanie?
Co zabija pożądanie? [10 zdjęć]

Niedostateczna ilość snu może mieć znaczący wpływ na zmniejszenie popędu płciowego. Organizm każdego...

zobacz galerię

1. Magiczne stopnie pożądania

Rozbudzanie pożądania w partnerce powinno trwać zdecydowanie dłużej niż gra wstępna – okazywanie jej uczucia w ciągu dnia może zaprocentować niezapomnianymi doznaniami
Rozbudzanie pożądania w partnerce powinno trwać zdecydowanie dłużej niż gra wstępna – okazywanie jej uczucia w ciągu dnia może zaprocentować niezapomnianymi doznaniami

Charakter męskiej i kobiecej seksualności świetnie obrazuje zasada działania włącznika i pokrętła. Aby rozpalić mężczyznę, wystarczy dosłownie pstryknięcie – nawet delikatna stymulacja stawia ich w pełnej gotowości. W przypadku kobiet proces ten wymaga nieco większej cierpliwości, a nasilenie pożądania wzrasta stopniowo. Co to oznacza w praktyce? Otóż, jak podkreślają eksperci, mężczyźni powinni nauczyć się myśleć o grze wstępnej jako o doświadczeniu 24-godzinnym. Ochota na seks i jego jakość w przypadku kobiet uzależniona jest od czynników, które rozgrywają się także poza sypialnią – atmosfery panującej między partnerami czy emocji towarzyszących im w ciągu całego dnia.

2. Odprężenie gwarantem sukcesu

Naukowcy z Holandii odkryli, że kluczem do zadowolenia partnerki jest zapewnienie jej głębokiego poczucia relaksu i odprężenia. Udowodniono, że efektywność procesów zachodzących w partiach kobiecego mózgu odpowiedzialnych za odczuwanie seksualnej przyjemności znacznie maleje, kiedy są one wystawione na działanie negatywnych emocji takich jak stres, strach czy niepokój. W przypadku niektórych pań wyeliminowanie tych czynników może być warunkiem osiągnięcia orgazmu.

3. Cierpliwość złotym środkiem

Poznanie upodobań partnerki wymaga czasu, dlatego poszukując odpowiedzi na pytanie o jej preferencje, warto wykazać się cierpliwością
Poznanie upodobań partnerki wymaga czasu, dlatego poszukując odpowiedzi na pytanie o jej preferencje, warto wykazać się cierpliwością

Każda kobieta jest inna i to, co sprawdziło się w przypadku dawnej partnerki, wcale nie musi gwarantować sukcesu u kolejnej. Mężczyzna musi zaakceptować, że potrzeba trochę czasu, aby dogłębnie poznać preferencje ukochanej, a pierwsze kroki ku sprostaniu jej oczekiwaniom nie zawsze okazują się skuteczne. Niektóre kobiety uwielbiają stymulację piersi, podczas gdy na inne w ogóle to nie zadziała. Dla niektórych ważne jest wielokrotne przeżywanie orgazmu – inne bardziej przypominają mężczyzn, błogo po wszystkim zasypiając.

4. Schemat z fantazją

Znalezienie klucza do kobiecej rozkoszy nie może jednak oznaczać popadnięcia w nudną rutynę. Siła tkwi w rozważnej różnorodności. Skoro czujemy się                z partnerem swobodnie, puśćmy wodze fantazji i urozmaićmy łóżkowe doznania. Badania udowodniły, że dla par, które próbują nowych rzeczy w łóżku, życie seksualne jest bardziej satysfakcjonujące.

5. Mocne strony górą

Wielu osobom na drodze do pełni seksualnego szczęścia stoją najróżniejsze kompleksy, których nie potrafią się wyzbyć. Niezadowolenie ze swojego ciała czy umiejętności uniemożliwia często osiągnięcie pełnej satysfakcji ze współżycia, dlatego ważne jest, aby umieć dostrzec i wykorzystać swoje atuty. Najlepiej sprawdzi się metoda prób i błędów. Nie bójmy się mówić partnerowi, co może zrobić, a czego lepiej unikać. Przyjemność z seksu powinna być odczuwana przez obydwie strony w takim samym stopniu, a szczerość z pewnością się temu przysłuży.

A co z potrzebami mężczyzn? Trudno je zaspokoić? Sprawdź, co sądzą na ten temat nasze forumowiczki.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.