Trwa ładowanie...

Seks we troje

Trójkąt miłosny mogą stworzyć para oraz trzecia osoba bądź osoby niebędące ze sobą w związku. Stosunek płciowy, w którym biorą udział więcej niż trzy osoby, to seks grupowy. Na miłosny trójkąt decydują się osoby, które pragną wypróbować w życiu wszystkiego. Często są to młodzi ludzie, którzy wciąż eksperymentują, chociaż bywa, że trójkąt seksualny wybierają również pary żyjące w szczęśliwym związku. Dla nich trójkącik jest nowym doświadczeniem, które może sprawić, że ich życie erotyczne stanie się bardziej ekscytujące.

Zobacz film: "Co nas pociąga w innych ludziach?"

1. Rodzaje trójkątów miłosnych

Trójkąt w łóżku
Trójkąt w łóżku

Mężczyzna i dwie partnerki to najczęstsza forma seksu we troje. Jest to spełnienie fantazji wielu mężczyzn.

zobacz galerię

Najczęściej trójkąt tworzą mężczyzna i dwie partnerki. Taka forma aktu płciowego jest dla wielu mężczyzn spełnieniem fantazji o seksie z dwiema kobietami naraz, szczególnie jeśli w trakcie igraszek łóżkowych obie kobiety poddają się nawzajem pieszczotom. Wbrew pozorom, jest również wiele kobiet, które marzą o tym, aby uprawiać seks z dwoma mężczyznami jednocześnie. Niekiedy trójkąt stanowią trzej mężczyźni lub trzy kobiety. Stosunek w trójkącie może mieć charakter biseksualny, ale nie musi. Niektórym ludziom sprawia przyjemność oglądanie partnera lub partnerki kochających się z inną osobą. Osoby biorące udział w trójkącie mogą być swingersami, ale nie muszą. Różnica między tymi dwiema kategoriami polega na tym, że swingersisą ze sobą w związku, natomiast w trójkącie udział mogą brać nawet całkiem przypadkowe osoby.

2. Zalety trójkątów miłosnych

Mężczyźni i kobiety często inicjują trójkąt, aby w ten sposób sprawić przyjemność partnerowi lub partnerce, którzy fantazjują na temat seksu z inną osobą lub wykazują biseksualne tendencje. Dla osoby o orientacji biseksualnej trójkąt może być ekscytującym doświadczeniem, które zadowoli wszystkie potrzeby jednocześnie. Miłosny trójkąt jest również spełnieniem marzeń dla człowieka, który potrzebuje skupiać na sobie całą uwagę otoczenia. Największą zaletą trójkątów jest dreszczyk emocji, jaki wnosi ze sobą osoba określana mianem gościa, czyli trzecia osoba, którą para zaprasza do swojego łóżka.

Trójkąty seksualne
Trójkąty seksualne

Trójkąty erotyczne to rodzaj fantazji seksualnej, której celem jest uatrakcyjnienie doznań, budowanie...

zobacz galerię

Najwięcej przyjemności z trójkąta ma osoba, na której skupia się uwaga pozostałych uczestników zabaw miłosnych. Taka forma trójkąta może stanowić prezent urodzinowy dla partnera lub partnerki. Aby jednak wszyscy uczestnicy czerpali ze współżycia jak najwięcej przyjemności, należy zmieniać się i w równym stopniu otrzymywać, co dawać rozkosz. W trakcie stosunku należy starać się, aby nikt nie był wyłączony z gier miłosnych. Swoją uwagą należy obdzielić obu partnerów.

3. Wady trójkątów miłosnych

Zdarza się, że trójkąt seksualny źle się kończy. Ryzykowne jest szczególnie przyłączanie się do pary, która nigdy wcześniej tego nie próbowała. Nie wiadomo bowiem, jaki obrót mogą przybrać gry miłosne. Jeśli gościem jest kobieta, istnieje ryzyko, że mężczyzna zaniedba swoją partnerkę i większość uwagi skupi na nowej osobie. Wyłączenie z zabawy jest bardzo frustrujące, co odczuć mogą wszyscy uczestnicy aktu seksualnego. Niekiedy winą za niepowodzenie trójkąta obarcza się właśnie gościa, co prowadzi do kłopotliwej sytuacji. Bywa również, że kobieta reaguje zazdrością na widok partnera uprawiającego seks z obcą osobą, a to może się skończyć awanturą. Kolejna niekomfortowa sytuacja ma miejsce, gdy mężczyzna oczekuje od swojej heteroseksualnej partnerki pieszczot i współżycia z kobietą – gościem.

Trójkąt miłosny to stąpanie po cienkim lodzie – nie warto się na niego decydować, jeśli nie jesteśmy pewni siebie i swojego partnera, gdyż nieprzewidziane reakcje na nowego uczestnika zabaw erotycznych mogą nawet doprowadzić do rozpadu szczęśliwego związku.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.