Przejdź na WP

#DajCzerwone - happening Fundacji DKMS

Już w tę niedzielę 18.12.16 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w godzinach od 12.00 do 15.00, odbędzie się niesamowita akcja - #DajCzerwone, happening Fundacji DKMS.

1. DajCzerwone - co chodzi?

W tym czasie po Krakowskim Przedmieściu będą spacerować biali Mikołajowie, którzy zachęcać będą przechodniów, aby dali im od siebie „trochę czerwonego”. Każdy z Mikołajów będzie zaopatrzony w mazaki, którymi będzie można pokolorować ich białe stroje i w ten sposób przywrócić im kolor i życie. Mikołajowie będą również zachęcali do rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS. Pokolorować Mikołaja może jednak każdy, nawet jeśli jest już zarejestrowany w bazie.

Dieta vs rak – poznaj produkty, które są sprzymierzeńcami w walce z nowotworem
Dieta vs rak – poznaj produkty, które są sprzymierzeńcami w walce z nowotworem [7 zdjęć]

Czy wiesz, że istnieją produkty, które w naturalny sposób chronią przed nowotworami? Większość z nich...

zobacz galerię

 

Organizatorzy akcji liczą na to, że wspólnymi siłami uda się przywrócić Mikołajom kolory, a chorym na nowotwory krwi podarować szansę na życie.

2. Informacje o akcji #DajCzerwone

Akcja #DajCzerwone to przedświąteczna akcja Fundacji DKMS, która trwa od 15 do 19 grudnia 2016 r. Jej celem jest zachęcanie odbiorców do rejestracji w  bazie potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Baner promujący akcję #DajCzerwone / Fundacja DKMS
Baner promujący akcję #DajCzerwone / Fundacja DKMS

Czerwony to kolor świąt, ale również kolor życia i kolor Fundacji DKMS. Poprzez akcję organizatorzy chcą pokazać ludziom jak blado, smutno i nijako wyglądałby świat bez koloru czerwonego.

Dlatego na dwa dni wszystkie kanały social media Fundacji DKMS  są całe w bieli, a narrację na fanpage Fundacji na facebooku przejmuje biały Święty Mikołaj. Akcja miała dwie fazy: białą - teaserową, podczas której nie do końca wiadomo było o co chodzi oraz czerwoną, podczas której wszystko odzyskało kolor czerwony, a odbiorcy dowiedzieli się, że dodając trochę czerwonego nie tylko można ożywić świąteczne obrazki, ale także pomóc chorym na nowotwory krwi.

To musisz wiedzieć

 

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy