Trwa ładowanie...

#DajCzerwone - happening Fundacji DKMS

Już w tę niedzielę 18.12.16 na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie w godzinach od 12.00 do 15.00, odbędzie się niesamowita akcja - #DajCzerwone, happening Fundacji DKMS.

1. DajCzerwone - co chodzi?

W tym czasie po Krakowskim Przedmieściu będą spacerować biali Mikołajowie, którzy zachęcać będą przechodniów, aby dali im od siebie „trochę czerwonego”. Każdy z Mikołajów będzie zaopatrzony w mazaki, którymi będzie można pokolorować ich białe stroje i w ten sposób przywrócić im kolor i życie. Mikołajowie będą również zachęcali do rejestracji w bazie potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych Fundacji DKMS. Pokolorować Mikołaja może jednak każdy, nawet jeśli jest już zarejestrowany w bazie.

 

Organizatorzy akcji liczą na to, że wspólnymi siłami uda się przywrócić Mikołajom kolory, a chorym na nowotwory krwi podarować szansę na życie.

2. Informacje o akcji #DajCzerwone

Akcja #DajCzerwone to przedświąteczna akcja Fundacji DKMS, która trwa od 15 do 19 grudnia 2016 r. Jej celem jest zachęcanie odbiorców do rejestracji w  bazie potencjalnych Dawców szpiku i komórek macierzystych Fundacji DKMS.

Baner promujący akcję #DajCzerwone / Fundacja DKMS
Baner promujący akcję #DajCzerwone / Fundacja DKMS

Czerwony to kolor świąt, ale również kolor życia i kolor Fundacji DKMS. Poprzez akcję organizatorzy chcą pokazać ludziom jak blado, smutno i nijako wyglądałby świat bez koloru czerwonego.

Dlatego na dwa dni wszystkie kanały social media Fundacji DKMS  są całe w bieli, a narrację na fanpage Fundacji na facebooku przejmuje biały Święty Mikołaj. Akcja miała dwie fazy: białą - teaserową, podczas której nie do końca wiadomo było o co chodzi oraz czerwoną, podczas której wszystko odzyskało kolor czerwony, a odbiorcy dowiedzieli się, że dodając trochę czerwonego nie tylko można ożywić świąteczne obrazki, ale także pomóc chorym na nowotwory krwi.

To musisz wiedzieć

 

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza