Depilacja brazylijska - charakterystyka, wykonanie zabiegu

Bikini to rodzaj depilacji intymnej, obejmujący usuwanie owłosienia z okolic łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Najczęściej przy tdepilacji brazylijskiej pozostawia się wąski pasek włosów nad łechtaczką, choć nierzadko kobiety decydują się na usunięcie wszystkich włosów. Depilacja bikini jest przeprowadzana za pomocą wosku do depilacji bądź pasty cukrowej. Pojedyncze włoski łonowe są usuwane pęsetą. Depilacja brazylijska cieszy się obecnie coraz większą popularnością również wśród panów.

1. Depilacja brazylijska - charakterystyka

Depilacja brazylijska
Depilacja brazylijska

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje...

zobacz galerię

Zobacz film: "Domowe metody na piękną skórę. Lepsze niż drogie kosmetyki"

Depilacja brazylijska wykonywana była od niepamiętnych czasów w Grecji, Rzymie, Egipcie. Kobiety depilowały łona ze względów higienicznych, ale również kulturalnych. Kultura krajów basenu Morza Śródziemnego wymagała pełnej gładkości pań. Pierwszy salon oferujący depilację brazylijską powstał w 1987 roku. Prawdziwym hitem okazały się sposoby depilacji brazylijskiej w Stanach Zjednoczonych. Z roku na rok są coraz bardziej popularne w Polsce. Można je wykonywać w coraz większej liczbie salonów. Niektóre z nich proponują również analogiczny zabieg dla mężczyzn. Depilację brazylijską wykonuje się w salonie kosmetycznym. Polega na 100% usuwaniu włosów z ciała kobiety w okolicach intymnych. Bywa krępującą metodą depilacji, a dla wielu ludzi jest ogromnym źródłem stresu. Przez niektórych bywa porównywana do wizyty u ginekologa. Depilacja brazylijska jest bolesna i niekomfortowa. Poleca się, jeśli nigdy nie miało się do czynienia z tego typu zabiegiem, wykonać depilację o mniejszym zakresie. Zanim dasz sobie wykonać depilację brazylijską, warto poddać się zwykłej, płytkiej depilacji intymnej.

Dobrze jest wybrać się do wypróbowanego salonu, gdzie zatrudnieni są najlepsi specjaliści. Warto sprawdzić, czy dany salon ma niezbędne certyfikaty, czy dba o sterylność narzędzi. Depilacja brazylijska będzie mniej bolała, jeśli wybierzesz się na nią w połowie cyklu miesiączkowego.

2. Depilacja brazylijska - wykonanie

Zabieg depilacji brazylijskiej wykonywany jest na leżąco. Przed wykonaniem depilacji brazylijskiej w większości salonach otrzymuje się skąpe, jednorazowe stringi, tzw. bikini brazylijskie. Depilowane miejsca są odsłaniane przez kosmetyczkę, następnie przykrywane, by zachować możliwe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nakłada się wysokiej jakości wosk, przeznaczony do depilacji wrażliwych miejsc, następnie przykrywa się je specjalnym materiałem. Po wystygnięciu wosk odrywa się ze skóry. W tym czasie włoski wyrywane są z cebulkami. To najbardziej bolesny moment depilacji brazylijskiej, który u wielu kobiet wywołuje krzyk. Ból jest tym większy, im bardziej jest ukrwione miejsce. Włoski przed depilacją brazylijską powinny być suche i wolne od innych substancji czy balsamu. Depilacja brazylijska zależnie od wybranego wariantu wyniesie 50-100 zł, a powtarzać ją należy w odstępie 3-4 tygodni. Po depilacji brazylijskiej należy uważać na skórę w okolicy intymnej. Efekt depilacji brazylijskiej zależy od indywidualnych potrzeb. Przez 5 tygodni możesz cieszyć się gładką i miękką skórą. Włoski po depilacji brazylijskiej odrastają. Zabieg kosmetyczny musi być powtarzany regularnie.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Podoba Ci się ten artykuł? Chcesz więcej? Polub
    i bądź na bieżąco!