Przejdź na WP

Depilacja brazylijska - charakterystyka, wykonanie zabiegu, skutki uboczne

Bikini brazylijskie to rodzaj depilacji intymnej, obejmujący usuwanie owłosienia z okolic łona, pośladków, warg sromowych oraz okolic odbytu. Najczęściej przy depilacji brazylijskiej pozostawia się wąski pasek włosów nad łechtaczką, choć nierzadko kobiety decydują się na usunięcie wszystkich włosów. Depilacja bikini jest przeprowadzana za pomocą depilacji woskiem bądź pasty cukrowej. Pojedyncze włoski łonowe są usuwane pęsetą. Depilacja brazylijska cieszy się obecnie coraz większą popularnością również wśród panów.

Zobacz film: "Depilacja laserowa"

spis treści

1. Depilacja brazylijska - charakterystyka

Depilacja brazylijska wykonywana była od niepamiętnych czasów w Grecji, Rzymie, Egipcie. Kobiety depilowały łona ze względów higienicznych, ale również kulturalnych. Kultura krajów basenu Morza Śródziemnego wymagała pełnej gładkości pań.

Pierwszy salon oferujący depilację brazylijską powstał w 1987 roku. Prawdziwym hitem okazały się sposoby depilacji brazylijskiej w Stanach Zjednoczonych. Z roku na rok są coraz bardziej popularne w Polsce. Można je wykonywać w coraz większej liczbie salonów. Niektóre z nich proponują również analogiczny zabieg dla mężczyzn.

Depilację brazylijską wykonuje się w salonie kosmetycznym. Polega na 100% usuwaniu włosów z ciała kobiety w okolicach intymnych. To krępująca metoda depilacji, a dla wielu ludzi jest ogromnym źródłem stresu. Przez niektórych bywa porównywana do pierwszej wizyty u ginekologa.

Depilacja brazylijska jest bolesna i niekomfortowa. Poleca się, jeśli nigdy nie miało się do czynienia z tego typu zabiegiem, wykonać depilację o mniejszym zakresie. Zanim dasz sobie wykonać depilację brazylijską, warto poddać się zwykłej, płytkiej depilacji intymnej.

Sposoby na wrastające włoski po depilacji
Sposoby na wrastające włoski po depilacji [10 zdjęć]

Wrastające po depilacji włoski wyglądają bardzo nieestetycznie i mogą być trudne do zredukowania. Co...

zobacz galerię

Dobrze jest wybrać się do wypróbowanego salonu, gdzie zatrudnieni są najlepsi specjaliści. Warto sprawdzić, czy dany salon ma niezbędne certyfikaty, czy dba o sterylność narzędzi. Depilacja brazylijska będzie mniej bolała, jeśli wybierzesz się na nią w połowie cyklu miesiączkowego.

2. Depilacja brazylijska - wykonanie

Zabieg depilacji brazylijskiej wykonywany jest na leżąco. Przed wykonaniem depilacji brazylijskiej w większości salonach otrzymuje się skąpe, jednorazowe stringi, tzw. bikini brazylijskie. Depilowane miejsca są odsłaniane przez kosmetyczkę, następnie przykrywane, by zachować możliwe poczucie komfortu i bezpieczeństwa. Nakłada się wysokiej jakości wosk, przeznaczony do depilacji wrażliwych miejsc, następnie przykrywa się je specjalnym materiałem. Po wystygnięciu wosk odrywa się ze skóry. W tym czasie włoski wyrywane są z cebulkami.

Zobacz także:

To najbardziej bolesny moment depilacji brazylijskiej, który u wielu kobiet wywołuje krzyk. Ból jest tym większy, im bardziej jest ukrwione miejsce. Włoski przed depilacją brazylijską powinny być suche i wolne od innych substancji czy balsamu. Depilacja brazylijska zależnie od wybranego wariantu wyniesie 50-100 zł, a powtarzać ją należy w odstępie 3-4 tygodni.

Po depilacji brazylijskiej należy uważać na skórę w okolicy intymnej. Efekt depilacji brazylijskiej zależy od indywidualnych potrzeb. Przez 5 tygodni możesz cieszyć się gładką i miękką skórą. Włoski po depilacji brazylijskiej odrastają. Zabieg kosmetyczny musi być powtarzany regularnie.

3. Depilacjabrazylijska - skutki uboczne

Niektórzy specjaliści radzą, aby nie podążać ślepo za trendem usuwania całego owłosienia z miejsc intymnych. Włosy tworzą barierę ochronną. Chornią przed grzybicami sromu. Trzeba też zaznaczyć, że depilacja brazylijska nie należy do przyjemnych, więc osoby nie odporne na ból powinny się nad nią zastanowić. Wiele osób twierdz, że najgorzej jest tylko za pierwszym razem.

Włoski po depilacji brazylijskiej dalej odrastają. W wolniejszym tempie, ale zabieg należy powtarzać co około 4 tygodnie. Skutkiem ubocznym depilacji brazylijskiej są podrażnienia, które mogą utrzymywać się nawet do tygodnia po wykonanym zabiegu. Podrażnienie występuje najczęściej w postaci czerwonych, małych swędzących krostek. Zdarza się też czasami, że po depilacji brazylijskiej włoski wrastają. Jest to także dość uciążliwy problem.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Ważne tematy