Depilacja w domu

Usuwanie niechcianego owłosienia w gabinetach kosmetycznych jest obecnie bardzo popularnym i skutecznym zabiegiem. Niestety profesjonalna depilacjajest również bardzo kosztowna. Z tego względu wiele kobiet rezygnuje z możliwości pozbycia się nadmiernego owłosienia w gabinetach kosmetycznych i decyduje się na wykonywanie tego rodzaju zabiegu w domu. Jaką metodę wybrać?

Szybkie metody depilacji skóry w domu

Istnieje wiele domowych metod umożliwiających usunięcie niechcianego owłosienia. Niewątpliwie każda z kobiet znajdzie tę idealną dla siebie. Najpopularniejszą z nich jest zastosowanie zwykłej maszynki do golenia. Jest to najprostsza i najszybsza metoda depilacji. Przed przystąpieniem do zabiegu należy zwilżyć wodą skórę i zaaplikować na jej owłosiony obszar piankę do golenia. Pianka zmiękcza włos – dzięki temu depilacja jest znacznie łatwiejsza. Po upływie 1 minuty można ogolić skórę za pomocą maszynki. Jest to idealna forma depilacji dla osób, które nie dysponują zbyt dużą ilością czasu. Taki zabieg trwa maksymalnie do 10 minut.

Fakty i mity o zabiegach estetycznych

Wadą tej metody jest duże ryzyko skaleczenia ostrzem maszynki – niestety zdarza się to dosyć często. Ponadto po każdym zabiegu powinno się zdezynfekować ostrza maszynki, gdyż są one środowiskiem idealnym dla rozwoju mikroorganizmów. Kolejnym minusem depilacji maszynką jest to, że włosy odrastają coraz szybciej i są one coraz mocniejsze. W dosyć szybki sposób można również usunąć owłosienie za pomocą kremów do depilacji. W ich składzie znajdują się specjalne substancje, które rozpuszczają łodygę włosa. Preparat taki nakłada się na powierzchnię skóry na około 15-20 minut. Niestety ze względu na dużą ilość substancji chemicznych zawartych w tego rodzaju preparacie, często powoduje on uczulenia. Metoda ta nie jest wskazana w przypadku skóry wrażliwej i alergicznej.

Depilacja w domu, która na długi czas usunie zbędne owłosienie

Inną popularną metodą depilacji jest stosowanie specjalnego depilatora elektrycznego. Przyrząd ten jest wyposażony w głowicę, która wychwytuje włosek i wyrywa go wraz z cebulką. Zabieg można wykonać w każdej chwili, zarówno przed kąpielą, jak i po niej. Przed jego wykonaniem nie trzeba w żaden sposób przygotowywać skóry. Zaletą tej metody jest to, że włoski odrastają dopiero po upływie 2-4 tygodni. Ponadto z czasem metoda ta osłabia włosy i mogą one odrastać znacznie cieńsze. Niestety w trakcie zabiegu odczuwa się dość silny ból. Z tego względu nie nadaje się on w przypadku osób o niskim progu bólowym. Warto również wiedzieć, że elektryczny depilator czasami łamie łodygę włosa, zamiast wyrwać go w całości. W konsekwencji może dojść do tego, że włoski te mogą później wrastać.

Od kilku lat coraz więcej kobiet decyduje się jednak na depilację woskiem w warunkach domowych. Na rynku dostępne są gotowe plastry z woskiem dla początkujących, a także specjalne rolki z woskiem do podgrzewania dla osób, które posiadają już znaczną wprawę w wykonywaniu tego zabiegu. Przy depilacji woskiem niezbędne jest stosowanie się do kilku ważnych wskazówek. Po pierwsze zabiegu nie należy przeprowadzać po kąpieli, gdyż woda znacznie zmiękcza skórę. Mogłoby to spowodować oderwanie głębokich warstw naskórka wraz z plastrem do depilacji. Z tego powodu skóra przed zabiegiem powinna być całkowicie sucha – pamiętaj również o tym, aby nie aplikować na jej powierzchnię żadnego kosmetyku pielęgnacyjnego.

Plaster z woskiem nakładamy na owłosiony obszar skóry zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. Za pomocą dłoni dociskamy go i wygładzamy jego powierzchnię, aby dokładnie przylegał on do skóry. Następnie chwytamy plaster w taki sposób, aby móc go zerwać w przeciwną co do wzrostu włosów stronę. Plaster trzeba zerwać szybkim i energicznym ruchem, pamiętając o tym, aby ręka znajdowała się cały czas blisko depilowanej okolicy. W trakcie zrywania plastra odczuwa się delikatny ból. Następnie powyższą czynność należy kilkukrotnie powtórzyć na innych obszarach niewydepilowanej skóry.

Obecnie problem niechcianego owłosienia staje się coraz mniej uciążliwy. Niewątpliwie każda kobieta może wybrać idealną dla siebie metodę depilacji spośród wszystkich dostępnych.

Komentarze (1)
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Depilacja i epilacja
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

zaskórniki

~malenstwo22 • ostatni post 2 tygodnie temu

2
Artykuły Depilacja i epilacja
Depilacja i epilacja

Po depilacji

Po depilacji

Depilacja za pomocą elektrolizy jest jedyną metodą trwałego usuwania włosów, zatwierdzoną przez FDA (Amerykańską Instytucję Zdrowia).

Depilacja i epilacja

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Laserowe usuwanie włosów na twarzy

Zabieg laserowego usuwania włosów na twarzy jest skuteczną, ale i drogą metodą depilacji. Po kilku takich wizytach owłosienie znika.

Depilacja i epilacja

Krostki na nodze po depilacji

Krostki na nodze po depilacji

Widoczne czerwone krostki po depilacji są oznaką zapalenia mieszków włosowych, czyli powierzchownego lub głębokiego zakażenia mieszków bakteriami.

Depilacja i epilacja

Bikini

Bikini

Efekt depilacji brazylijskiej uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Przez pięć tygodni pozostaje efekt gładkiej i miękkiej skóry. Zabieg powinien być powtarzany regularnie.

Depilacja i epilacja

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer

Mikrodermabrazja i laser diodowy Light Sheer Odtwórz wideo

, że długotrwałe efekty widoczne są po depilacji laserowej przeprowadzanej na włoskach w fazie wzrostu. Cały zabieg składa się z kilku zabiegów, a koszt serii (...) czterech wynosi ok. 600 zł. Na temat mikrodermabrazji oraz depilacji...

Depilacja i epilacja

Depilacja bikini

Depilacja bikini

Aby uzyskać atrakcyjny wygląd okolic bikini, wizyta u kosmetyczki nie jest konieczna.

Depilacja i epilacja

Efekty depilacji twarzy

Efekty depilacji twarzy

Dla niektórych kobiet depilacja twarzy to niekończąca się walka z powracającymi, nieestetycznymi włoskami. Aby się ich pozbyć na stałe, warto wybrać metodę, która łączyłaby skuteczność z bezpieczeństwem stosowania.

Depilacja i epilacja

Cukier

Cukier

Pasta cukrowa jest produktem w pełni naturalnym, wykonanym z bezpiecznych składników, takich jak cukier, woda i sok z cytryny. Stosowanie pasty wiąże się ze znacznie mniejszym ryzykiem reakcji alergicznej.

Depilacja i epilacja

Efekty depilacji woskiem

Efekty depilacji woskiem

Depilacja woskiem to jedna z najskuteczniejszych metod usuwania owłosienia, ponieważ rozgrzany wosk dociera głęboko, więc jest w stanie usunąć włos wraz z korzeniem. Efekty utrzymują się przez długi czas.