Dezodorant dla dzieci

Zanim zdecydujesz się na konkretny dezodorant dla swojego dziecka, bardzo ważne jest to, aby zrozumieć kilka podstawowych informacji na temat tego produktu. Najbardziej istotnym szczegółem jest to, aby wybierać preparaty korzystne dla określonej grupy wiekowej. Tak więc zrozumienie kategorii rynku jest kluczem do wybrania właściwego dezodorantu dla twojego dziecka.

Ważne rzeczy do rozważenia przed wyborem dezodorantu dla dzieci

Bezpieczeństwo twojego dziecka jest z pewnością dla ciebie najważniejsze. Z tego względu, wybierając dezodorant, powinnaś wiedzieć o ważnych szczegółach na ich temat.

Zobacz film: "10 urodowych trików, które musisz znać"

Wybierając kosmetyk dezodoryzujący dla dziecka, wybieraj dezodoranty, a nie antyperspiranty. Kosmetyk antyperspiracyjny wskazany jest w przypadku problemu z nadmierną potliwością, gdyż składnik w nim zawarty, tj. sole glinu, blokuje wydzielanie potu. Jego działanie jest dosyć intensywne i nie ma potrzeby, aby twoje dziecko stosowało taki preparat. Klasyczny dezodorant będzie dla dziecka w zupełności wystarczający. Zawarte w jego składzie substancje znacznie ograniczają powstawanie przykrego zapachu, który jest spowodowany działaniem bakterii na powierzchni skóry.

Większość dezodorantów nie zawiera w składzie soli glinu, jednak zdarzają się przypadki, w których jest inaczej. Z tego względu przed wyborem tego kosmetyku koniecznie zapoznaj się z etykietą. Unikaj substancji takich jak:

  • aluminium chlorohydrate,
  • aluminium sesquichlorohydrate.

Jaki preparat dezodorujący wybrać dla dziecka?

Na rynku dostępne są dezodoranty, które posiadają w pełni naturalny skład i nie zawierają substancji chemicznych ani innych zbędnych składników. Taki produkt będzie idealny dla twojego dziecka, gdyż jego działanie będzie bardzo łagodne. W tym celu zapoznaj się z ofertą marek ekologicznych. Obecnie wielu producentów decyduje się na wprowadzenie na rynek dezodorantów zawierających organiczne substancje, które są w zupełności bezpieczne dla zdrowia.

Jeżeli szukasz kosmetyku dla nastolatka, wchodzącego w okres dojrzałości i mającego problem z nadpotliwością powstałą wskutek burzy hormonów w jego organizmie, idealnym produktem będzie właśnie antyperspirant. Nie obawiaj się fałszywych opinii dotyczących szkodliwości antyperspirantu. Produkt ten rzeczywiście zatyka ujścia gruczołów potowych, jednak jest to działanie tymczasowe, które słabnie w ciągu dnia. Ponadto podczas mycia całkowicie usuwamy z powierzchni skóry resztki soli glinu.

Innymi informacjami, które mogą budzić u ciebie niepokój w stosunku do działania antyperspirantu są krążące w Internecie informacje dotyczące szkodliwego działania soli glinu i wszelkie wzmianki o rakotwórczości tej substancji. W rzeczywistości nie ma żadnych dowodów naukowych wskazujących na takie działanie i stosowanie antyperspirantów jest całkowicie bezpieczne.

Przed wyborem produktu dla swojego dziecka, takiego jak dezodorant czy antyperspirant, warto dokładnie przemyśleć, jakie działanie takiego kosmetyku będzie mu naprawdę potrzebne. Jeżeli problem tkwi jedynie w nieprzyjemnym zapachu, wystarczy zwykły dezodorant. Jeżeli jednak mamy do czynienia z nadpotliwością, raczej sięgnij po antyperspirant. Jeżeli masz jakiekolwiek obiekcje, skonsultuj się z dermatologiem bądź kosmetologiem.

Joanna Hirszler, ponad rok temu

Dezodoranty

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Dezodoranty
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Dezodoranty
Dezodoranty

Dezodorant do higieny intymnej

Dezodorant do higieny intymnej to preparat dla kobiet, które chciałyby ograniczyć nieprzyjemny zapach miejsc intymnych. Działają one odświeżająco (...) ) lub kiedy panuje upał. Właśnie w tych momentach potrzeba zwiększonej higieny, na...

Dezodoranty

Dezodoranty do stóp

Dezodoranty do stóp mają za zadanie niwelować nieprzyjemny zapach stóp, który pojawia się po wysiłku fizycznym czy po prostu po całym dniu na nogach (...) . Pocenie się stóp jest naturalne, ale nie musimy cierpieć w milczeniu. Wykorzystanie...

Antyperspiranty

Dezodorant a antyperspirant

, czy można oba kosmetyki stosować na zmianę? Na rynku dostępne są tysiące dezodorantów i antyperspirantów w formie tzw. kulki, sprayu, sztyftu i chusteczek (...) . Zwykły dezodorant ma za zadanie tylko maskować zapach...

Pokój dziecięcy

Łóżeczko dla niemowlaka

Łóżeczko dla niemowlaka

Meble dla dzieci powinny być także trwałe, aby znosić ogromną ilość dziecięcej energii zużywanej między innymi na wyposażeniu pokoju

Pokój dziecięcy

Zabawki drewniane

Zabawki drewniane

Drewniane zabawki dla dzieci robią coraz większą karierę. Zazwyczaj są to proste konstrukcje, które dają możliwość rozwijania kreatywnego myślenia i wyobraźni.

Jak wybrać imię dla dziecka?

Rzadkie imię dla dziecka

Rzadkie imię dla dziecka

Nietypowe imiona dla dzieci są coraz częściej wybierane. Niektórzy rodzice nie obawiają się nadać maluchowi imię, takie jak Gryzelda czy Barabasz.

Niezbędnik pacjenta

Hospicja dla dzieci (WIDEO)

Hospicja dla dzieci (WIDEO) Odtwórz wideo

Hospicja dla dzieci pełnią inną role, niż te dla osób dorosłych. Pomagają one w opiece nad ciężko chorymi, małymi pacjentami. Dziecko objęte

Akcesoria higieniczne i zdrowotne

Ogrodowy basen

Ogrodowy basen

Nawet najmniejszy basen może okazać się niebezpieczny dla dzieci. Maluchów nie powinno się pozostawiać bez opieki, czasem zwykłe poślizgnięcie może doprowadzić do nieszczęścia.