Dieta a płeć dziecka

Planowanie płci dziecka dla niektórych przyszłych rodziców nie ma uzasadnienia. Twierdzą oni, że będą szczęśliwi - obojętnie, czy na świat przyjdzie dziewczynka, czy chłopiec. Jednak niektóre pary bardzo pragną posiadać dziecko o konkretnej płci. Mogą oni spróbować wpłynąć na poczęcie wymarzonej córki lub syna między innymi wprowadzając zmiany w diecie. Jednak jak przekonują specjaliści, dieta nie może w 100% wpłynąć na płeć dziecka, a raczej poprawić stan zdrowia przyszłych rodziców.

Zobacz film: "Soki ekologiczne"

Czy dieta wpływa na płeć dziecka?

Zaplanowanie dziewczynki

Dieta na dziewczynkę powinna być bogata w wapń i magnez, dlatego też kobieta powinna spożywać jak najwięcej: serów, mleka, jogurtów i innych produktów...

Znany specjalista - Joseph Stolkowski - twierdzi, że dieta może mieć wpływ na płeć dziecka i poleca on spożywanie konkretnych produktów spożywczych, bogatych w określone witaminy i składniki mineralne. Stolkowski przekonuje, że „dieta na dziewczynkę” powinna być bogata w wapń i magnez, dlatego też kobieta powinna spożywać jak najwięcej: serów, mleka, jogurtów i innych produktów mlecznych, kakao, gorzkiej czekolady, ewentualnie mlecznej, kaszy gryczanej, białej fasoli, orzechów laskowych, płatków owsianych, ciecierzycy, grochu, szpinaku, ryb (makrela, łosoś, sardynki), brokułów i rzepy. Stolkowski przekonuje, że istnieje także „dieta na chłopca”, która powinna obfitować w takie produkty, jak: suszone morele i figi, awokado, ziemniaki, seler, pomidory, grejpfruty i inne owoce cytrusowe, jabłka, rodzynki, pietruszkę, pestki słonecznika. Profesor Stolkowski podkreśla, że zmiany dietetyczne w jadłospisie powinny nastąpić ok. 6 miesięcy przed planowanym poczęciem dziecka.

Dieta wpływająca na płeć dziecka od momentu zapłodnienia

Wniknięcie plemnika do komórki jajowej to chwila, kiedy już nic nie może zmienić płci dziecka. Dlatego jakiekolwiek zmiany w diecie kobiety ciężarnej nie mają żadnego znaczenia. Płeć dziecka zależy od tego, czy komórka została zapłodniona przez „męski” plemnik Y czy „żeński” plemnik X. Dlatego jeśli w jakiś sposób można zaplanować płeć dziecka, działania muszą być podjęte przed zapłodnieniem. O czym innym świadczą jednak wyniki badań angielskich naukowców. W kwietniu 2008 roku naukowcy z Uniwersytetu w Exeter i Oxford przedstawili pewne dowody dotyczące tego, jak dieta matki wpływa na płeć dziecka. Wyniki badań przedstawione w „Journal of Proceedings of the Royal Society B: Biological Sciences” pokazują wyraźny związek między spożywaniem żywności wysokoenergetycznej w okresie zapłodnienia a urodzeniem syna.

Zdaniem badaczy odkrycie to może pomóc w wyjaśnieniu spadku urodzeń chłopców w krajach rozwiniętych, ponieważ kobiety w tych krajach wybierają zazwyczaj dietę niskokaloryczną. W badaniach udział wzięło 740 kobiet, które zostały podzielone na 3 grupy ze względu na ilość kalorii, które spożywały. Ważne jest podkreślenie, że od chwili zapłodnienia kobiety nie znały płci swojego dzidziusia. Wyniki badań wyglądały następująco: 56% kobiet o diecie najbogatszej w kalorie urodziło synów. W grupie o niższym spożyciu kalorii synów urodziło 46%. Ponadto u kobiet, które urodziły chłopców, występowało wyższe prawdopodobieństwo pobrania jakościowo lepszych i bardziej zróżnicowanych składników odżywczych (m.in. potasu, wapnia i witamin C, E i B12).

Informacje na temat wpływu diety na płeć dziecka nie są jeszcze do końca sprawdzone i opieranie się wyłącznie na tej metodzie może przynieść wiele rozczarowań. Ponadto są to wyniki badań tylko niewielkiej grupy naukowców, gdyż większość z nich neguje wpływ diety na płeć dziecka.

Komentarze (2)
~Niecierpliwa
~Niecierpliwa ponad rok temu

Należę do grupy przyszłych rodziców, którym bardziej zależy na tym, aby dziecko było zdrowe, niż miało konkretną płeć. Staram się jeść zdrowo i w odpowiednich ilościach, dodatkowo wspomagam się Pharmaton Matruelle - preparatem, który zawiera maksimum składników potrzebnych przyszłej mamie w 1 kapsułce. Już nie mogę się doczekać, aż wezmę moje maleństwo na ręce!

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Planowanie płci dziecka
najnowsze pytania

Pomocni lekarze

Artykuły Planowanie płci dziecka
Planowanie płci dziecka

Poczęcie chłopca

Poczęcie chłopca

Chińska metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopca lub dziewczynkę.

Planowanie płci dziecka

Uroczy brzdąc

Uroczy brzdąc

Aby począć upragnionego chłopca, kobieta powinna być na wysokokalorycznej diecie. Metoda ta nie została jednak potwierdzona żadnymi badaniami.

Planowanie płci dziecka

Zaplanowanie dziewczynki

Zaplanowanie dziewczynki

Dieta na dziewczynkę powinna być bogata w wapń i magnez, dlatego też kobieta powinna spożywać jak najwięcej: serów, mleka, jogurtów i innych produktów mlecznych.

Planowanie płci dziecka

Jak począć chłopca?

, może się wytworzyć połączenie typu XX (poczęcie córki) lub XY (poczęcie syna). Uważa się, że planowanie płci dziecka zależy od kilku czynników, do których można zaliczyć dietę, współżycie w określonym...

Planowanie płci dziecka

Mała panienka

Mała panienka

Rodzice planujący poczęcie dziewczynki powinni współżyć 2-3 dni przed owulacją. Wtedy plemniki męskie zginą, a na czas jajeczkowania pozostaną żeńskie, które zmierzą prosto do jajeczka.

Planowanie płci dziecka

Chiński kalendarz płci dziecka

Chiński kalendarz płci dziecka

). Ta metoda planowania płci dziecka jest stosunkowo skomplikowana i oparta na założeniu, że w określonym wieku i konkretnym miesiącu można począć chłopcalub (...) już poczęte. Wówczas na skrzyżowaniu...

Planowanie płci dziecka

Jak począć dziewczynkę?

Jak począć dziewczynkę?

Rodzice często chcieliby mieć wpływ na płeć dziecka. Choć nie jest to łatwe, jednak istnieją pewne wskazówki, których zastosowanie może zwiększyć szansę na poczęcie chłopca lub dziewczynki. Nie chodzi tutaj o przestrzeganie starych mitów,...

Rozwój płodu - okresy życia prenatalnego, rozwój płodu w poszczególnych miesiącach

Badanie USG w pierwszym trymestrze ciąży

Badanie USG w pierwszym trymestrze ciąży

W 12. tygodniu można już rozpoznać płeć dziecka. Są już paznokcie, skóra oraz mięśnie, które stają się coraz grubsze. Maluch porusza klatką (...) piersiową, a malutkimi rączkami próbuje coś chwytać....

Ćwiczenia - rodzaje, step

Ćwiczenia a płeć

Ćwiczenia a płeć

Kobiety trenują zazwyczaj dla atrakcyjnej sylwetki, natomiast mężczyźni dla zwiększenia masy mięśniowej. Okazuje się także, że to panowie częściej ćwiczą dla przyjemności.