Dieta francuska

Dieta francuska jest idealną dietą dla osób, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów i wyglądać jak superszczupłe Francuzki, ale nie lubią odmawiać sobie swoich ulubionych smakołyków. Francuska dieta znana jest również jako dieta proteinowa lub dieta Dukana. Jej założenia są w pełni zgodne z zasadami racjonalnego odżywiania, dlatego też jest to zdrowa dieta, zapewniająca organizmowi wszystko, czego potrzebuje. Skuteczne odchudzanie i wytrwanie w diecie jest możliwe ze względu na brak konieczności głodzenia się i restrykcyjnej selekcji spożywanych produktów.

Zobacz film: "Jedz to, co kochasz i chudnij"

Zasady diety francuskiej

Francuska dieta proteinowa opiera się na kilku prostych zasadach, różni się jednak znacząco od większości diet odchudzających, gdyż nie wymaga skrupulatnego liczenia kalorii ani ważenia spożywanych posiłków. Zapoznaj się z regułami diety francuskiej i wprowadź je do codziennych nawyków żywieniowych, a efekty zobaczysz już wkrótce.

  • Jedz trzy posiłki dziennie. Francuzki nie głodzą się, ale regularnie jedzą śniadania, lunche i obiady.
  • Nie pogryzaj między posiłkami, a jeśli już musisz, sięgaj po owoce, np. jabłka.
  • Nie odmawiaj sobie swoich ulubionych potraw, tylko jedz je w mniejszych porcjach. Francuzki nie wierzą, że trzeba się poświęcać, by być szczupłą.
  • Kiedy jesz, nie spiesz się. Nie machaj sztućcami jakby zjedzenie posiłku było dyscypliną olimpijską, w której mierzony jest czas. Usiądź spokojnie i pozwól twojemu posiłkowi odpowiednio się trawić.
  • Jedz potrawy sezonowe. Sekretem idealnej sylwetki jest urozmaicenie zjadanych posiłków. Twoja dieta będzie ciekawsza, jeśli będziesz np. zmieniała warzywa i owoce odpowiednio do sezonu, w którym występują.

Składniki diety francuskiej

Dlaczego dieta francuska to najlepsza dieta odchudzająca? Bo jesz to co lubisz, nie musisz sobie niczego odmawiać, poza dużymi porcjami. Jeśli zdecydujesz się na dietę francuską, nie będziesz miała wyrzutów sumienia, że zjadłaś kawałek czekolady, ulubionego batonika lub inne pyszności, gdyż twoja dieta tego nie zabrania. Dieta proteinowa opiera się na jedzeniu, a nie głodówce. Warto brać przykład z Francuzów również dlatego, że francuska dieta proteinowa zapobiega otyłości oraz chorobom układu krążenia.

Dieta francuska opiera się na produktach wysokoproteinowych, w tym również na tłuszczach złożonych, czerwonym mięsie, serze i śmietanie, jednak porcje zjadane przez Francuzów są o 10-30% mniejsze niż np. przez Amerykanów znanych z problemu otyłości i związanej z nią chorób serca. Francuska dieta nie dopuszcza spożywania zbyt dużej ilości żywności przetworzonej. Mrożonki oraz półprzygotowane produkty zawierają konserwanty, zatem lepiej ich unikać. Zamiast chipsów o smaku serowym sięgnij po ser, a owocowe żelki zastąp owocami.

Francuzi jedzą to, co jest łatwiej dostępne w poszczególnych rejonach, czyli np. ryby na wybrzeżu, a króliki na terenach wiejskich. Przede wszystkim żywność musi być zawsze najwyższej jakości. Po zapoznaniu się z charakterystyką diety francuskiej zdecyduj sama, czy odpowiada twojemu stylowi życia i charakterowi.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
Seks oralny - charakterystyka

Tajniki seksu oralnego

Tajniki seksu oralnego

Miłość francuska pozwala na wyrażenie czułości i delikatności. Sama znajomość technik nie wystarczy jednak do tego, by sprawić partnerowi

Zioła i przyprawy

Zdrowotne właściwości musztardy

Zdrowotne właściwości musztardy

Dlaczego warto włączyć musztardę do swojej diety? Sarepska, delikatesowa, francuska, dijon, kremska... to tylko niektóre z najpopularniejszych

Zdrowe przepisy

Siedem przepisów z Kuchni Pięciu Przemian dla całej rodziny

Siedem przepisów z Kuchni Pięciu Przemian dla całej rodziny

Kęs egzotyki Dieta Pięciu Przemian opiera się na wschodniej filozofii, która zakłada, że to, co jemy, musi istnieć w zgodzie z naturą żywiołów (...) korzystnie na urodę i niweluje dolegliwości ze strony układu pokarmowego. Taka dieta...

Życie intymne

Prostytucja (WIDEO)

Prostytucja (WIDEO) Odtwórz wideo

Prostytucja nie jest żadnym zaburzeniem, a decyzją podejmowaną z różnych powodów. O tym, jakie zagrożenia niesie za sobą prostytucja i korzystanie z płatnej miłości, opowiada Arkadiusz Bilejczyk, seksuolog. Podjęcie decyzji o zostaniu prostytutką z...

Wpływ wegetarianizmu na zdrowie

Zdrowa dieta wegetariańska

Zdrowa dieta wegetariańska

Warzywa w diecie wegetariańskiej Dieta wegetariańska ma wiele zalet. Osoby, które wyrzuciły ze swojego jadłospisu mięso, rzadziej cierpią na nadwagę i otyłość.

Antykoncepcja hormonalna

Skuteczna dieta

Skuteczna dieta

Dieta proteinowa dr. Dukana jest kuracją lubianą przede wszystkim z powodu swobody w ilości i częstotliwości spożywania posiłków.

Kuchnie świata

Co jeść na mieście, czyli najzdrowsze dania kuchni świata

Co jeść na mieście, czyli najzdrowsze dania kuchni świata

, ale zrezygnuj z porcji lodów i bitej śmietany. Kuchnia francuska Na nieszczęście dla naszej figury Francuzi uwielbiają masło, ser i śmietanę (...) , które z chęcią dodają do wielu dań. Jeśli znajdziesz się we francuskiej...