Dieta Kekwicka

Dieta została opracowana przez naukowca Alana Kekwicka i jest swoistą modyfikacją diety Atkinsa i Kwaśniewskiego. Metoda odchudzająca Kekwicka polega na spożywaniu pokarmów bogatych w tłuszcze. Według jej twórcy może być stosowana przez tych, u których inne diety nie przyniosły pozytywnych rezultatów, a także przez osoby z niedoczynnością tarczycy, insulinoodpornością. Dieta ta ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie.

Na czym polega dieta Kekwicka?

Menu diety dostarcza organizmowi 1000 kalorii, a 90% energii pochodzi z tłuszczu. Dziennie spożywa się 5 posiłków, po 200 kalorii każdy. Niezwykle istotna jest także regularność przyjmowanych pokarmów, pomiędzy poszczególnymi daniami należy zachować równy odstęp czasowy. Dieta Kekwicka powinna trwać nie dłużej niż 4-5 dni. Po nich należy przejść na inną dietę, która dostarczy organizmowi więcej składników odżywczych. Poprzez drastyczne ograniczenie węglowodanów oraz białek następuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej (lipoliza), ponieważ to właśnie poprzez przemianę węglowodanów i białek powstaje tkanka tłuszczowa.

Polecane wideo:

Dieta pozwala schudnąć nawet do trzech kilogramów, jeśli stosowana jest tydzień. Podczas jej stosowania organizm oczyszcza się z toksyn, a składniki mineralne w pożywieniu przyspieszają przemianę materii, co z kolei umożliwia skuteczne odchudzanie.

Przykładowy jadłospis:

 • do wyboru orzechy arachidowe lub masło (30 g),
 • serek topiony bądź brie (60 g),
 • tłusty pasztet (60 g),
 • bita śmietana bez dodatku cukru (75 g),
 • 2 łyżki kawioru okraszone kwaśną śmietaną (60 g),
 • tuńczyk w sosie własnym (30 g),
 • kurczak grillowany z dodatkiem 2 łyżeczek majonezu oraz ćwiartką awokado,
 • 2 żółtka ugotowane na twardo ozdobione 1 łyżeczką majonezu.

Dieta Kekwicka na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią tłusto zjeść.

Efekty diety Kekwicka

Stosowane tej diety może przyczynić się do podniesienia cholesterolu we krwi, z uwagi na spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcze. Ponadto, gdy jest stosowana przez dłuższy niż zalecany czas, może poważnie zaszkodzić zdrowiu. Pokarmy, które są przyjmowane podczas praktykowania tej diety są ubogie w składniki odżywcze, dlatego też dieta ta jest nienaturalna i sprzeczna z zasadami racjonalnego żywienia. Jeżeli po kilku dniach jej stosowania zechcemy wrócić do normalnego sposobu odżywiania, mogą pojawić się problemy ze stabilizacją wagi. Osoby, które ją stosowały, łatwo wpadały w efekt jo-jo. Dodatkowo, metoda ta nie jest wskazana dla osób, które szybko tracą kilogramy na innych dietach.

Jeżeli próbowałaś/eś już rozmaitych diet i żadna nie pomogła ci schudnąć, i nie masz już pomysłu, jak schudnąć, dieta Kekwicka prawdopodobnie będzie dla ciebie idealna. Polecana jest osobom, które są oporne na działanie wszelkich innych diet. U takich osób dietę Kekwicka stosuje się jako pierwszy etap odchudzania, bo pomaga uruchomić spalanie tkanki tłuszczowej poprzez uruchomienie lipolizy. Po 5 dniach stosowania diety, osoby te powinny przejść na inną, mniej rygorystyczną metodę odchudzającą, tak by dostarczyć organizmowi zróżnicowanych składników odżywczych.

Dieta Kekwicka to niezwykle szybki i skuteczny sposób na odchudzanie, dla osób, które już straciły nadzieję na zgubienie nadmiernej ilości tłuszczyku.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
#dzieńdobryWP

#dziejesienazywo: Dieta sokowa na wiosnę

#dziejesienazywo: Dieta sokowa na wiosnę Odtwórz wideo

Dieta sokowa staje się coraz bardziej popularna, szczególnie wiosną i latem, kiedy świeże owoce i warzywa stają się łatwo dostępne. Okazuje (...) się jednak, że taki sposób odżywiania może przynieść więcej szkody niż pożytku. Dieta...

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety

Dieta na bazie warzyw

Dieta na bazie warzyw

Dieta oczyszczająca powinna rozpocząć się od spożywania warzyw i owoców, czyli składników bogatych w związki odżywcze.

#dzieńdobryWP

#dziejesienazywo: Dieta dla cukrzyków

#dziejesienazywo: Dieta dla cukrzyków Odtwórz wideo

Dieta cukrzyków Jaką dietę powinni stosować diabetycy? Czy to co jemy, może zwiększyć ryzyko zachorowania na cukrzycę? Jakich produktów warto (...) się wystrzegać? O tym, jak powinna wyglądać dieta cukrzycowa i jakie...

Zdrowe odżywianie

Dieta bogata w składniki odżywcze

Dieta bogata w składniki odżywcze

Dietetycy są zgodni, że najlepszym sposobem na zapewnienie sobie odpowiedniej ilości składników odżywczych jest spożywanie różnych produktów, zwłaszcza tych naturalnych w mocnych kolorach.