Dieta Kekwicka

Dieta została opracowana przez naukowca Alana Kekwicka i jest swoistą modyfikacją diety Atkinsa i Kwaśniewskiego. Metoda odchudzająca Kekwicka polega na spożywaniu pokarmów bogatych w tłuszcze. Według jej twórcy może być stosowana przez tych, u których inne diety nie przyniosły pozytywnych rezultatów, a także przez osoby z niedoczynnością tarczycy, insulinoodpornością. Dieta ta ma przyspieszyć spalanie tkanki tłuszczowej w organizmie.

Na czym polega dieta Kekwicka?

Menu diety dostarcza organizmowi 1000 kalorii, a 90% energii pochodzi z tłuszczu. Dziennie spożywa się 5 posiłków, po 200 kalorii każdy. Niezwykle istotna jest także regularność przyjmowanych pokarmów, pomiędzy poszczególnymi daniami należy zachować równy odstęp czasowy. Dieta Kekwicka powinna trwać nie dłużej niż 4-5 dni. Po nich należy przejść na inną dietę, która dostarczy organizmowi więcej składników odżywczych. Poprzez drastyczne ograniczenie węglowodanów oraz białek następuje szybkie spalanie tkanki tłuszczowej (lipoliza), ponieważ to właśnie poprzez przemianę węglowodanów i białek powstaje tkanka tłuszczowa.

Zobacz film: "Jak nie dać się oszukać i kupić dobrą żywność?"

Dieta pozwala schudnąć nawet do trzech kilogramów, jeśli stosowana jest tydzień. Podczas jej stosowania organizm oczyszcza się z toksyn, a składniki mineralne w pożywieniu przyspieszają przemianę materii, co z kolei umożliwia skuteczne odchudzanie.

Przykładowy jadłospis:

 • do wyboru orzechy arachidowe lub masło (30 g),
 • serek topiony bądź brie (60 g),
 • tłusty pasztet (60 g),
 • bita śmietana bez dodatku cukru (75 g),
 • 2 łyżki kawioru okraszone kwaśną śmietaną (60 g),
 • tuńczyk w sosie własnym (30 g),
 • kurczak grillowany z dodatkiem 2 łyżeczek majonezu oraz ćwiartką awokado,
 • 2 żółtka ugotowane na twardo ozdobione 1 łyżeczką majonezu.

Dieta Kekwicka na pewno przypadnie do gustu osobom, które lubią tłusto zjeść.

Efekty diety Kekwicka

Stosowane tej diety może przyczynić się do podniesienia cholesterolu we krwi, z uwagi na spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcze. Ponadto, gdy jest stosowana przez dłuższy niż zalecany czas, może poważnie zaszkodzić zdrowiu. Pokarmy, które są przyjmowane podczas praktykowania tej diety są ubogie w składniki odżywcze, dlatego też dieta ta jest nienaturalna i sprzeczna z zasadami racjonalnego żywienia. Jeżeli po kilku dniach jej stosowania zechcemy wrócić do normalnego sposobu odżywiania, mogą pojawić się problemy ze stabilizacją wagi. Osoby, które ją stosowały, łatwo wpadały w efekt jo-jo. Dodatkowo, metoda ta nie jest wskazana dla osób, które szybko tracą kilogramy na innych dietach.

Jeżeli próbowałaś/eś już rozmaitych diet i żadna nie pomogła ci schudnąć, i nie masz już pomysłu, jak schudnąć, dieta Kekwicka prawdopodobnie będzie dla ciebie idealna. Polecana jest osobom, które są oporne na działanie wszelkich innych diet. U takich osób dietę Kekwicka stosuje się jako pierwszy etap odchudzania, bo pomaga uruchomić spalanie tkanki tłuszczowej poprzez uruchomienie lipolizy. Po 5 dniach stosowania diety, osoby te powinny przejść na inną, mniej rygorystyczną metodę odchudzającą, tak by dostarczyć organizmowi zróżnicowanych składników odżywczych.

Dieta Kekwicka to niezwykle szybki i skuteczny sposób na odchudzanie, dla osób, które już straciły nadzieję na zgubienie nadmiernej ilości tłuszczyku.

Komentarze
zapytaj lekarza

za darmo

 • Odpowiedź w 24 godziny
 • Bez żadnych opłat
 • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Pomocni lekarze

Artykuły Skuteczna dieta odchudzająca - wpływ diety na zdrowie, zasady zdrowego odchudzania, najskuteczniejsze diety
Wpływ wegetarianizmu na zdrowie

Zdrowa dieta wegetariańska

Zdrowa dieta wegetariańska

Warzywa w diecie wegetariańskiej Dieta wegetariańska ma wiele zalet. Osoby, które wyrzuciły ze swojego jadłospisu mięso, rzadziej cierpią na nadwagę i otyłość.

Antykoncepcja hormonalna

Skuteczna dieta

Skuteczna dieta

Dieta proteinowa dr. Dukana jest kuracją lubianą przede wszystkim z powodu swobody w ilości i częstotliwości spożywania posiłków.

Grupa krwi a dieta - dieta dla grupy krwi AB, 0, A, B

Dieta zgodna z grupą krwi

Dieta zgodna z grupą krwi

Dieta dobrana do grup krwi 0, A, B, AB to odpowiedni sposób doboru pokarmów, które organizm będzie przyswajał i trawił w taki sposób, w wyniku którego będzie gromadził minimalne ilości toksyn.

Dieta kardio

Dieta dobra dla serca

Dieta dobra dla serca

Ryby są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3, dlatego powinny być podstawą posiłków w diecie obniżającej poziom cholesterolu.

Dieta na pamięć i koncentrację

Dieta pobudzająca myślenie

Dieta pobudzająca myślenie

Znane jako niechciane elementy zdrowej diety - czekolada i kawa, skutecznie pobudzają myślenie.

Dieta przyszłej mamy

Dieta przyszłej matki

Dieta przyszłej matki

Aby urodzić zdrowe dziecko, przyszła mama powinna sięgać po zdrowe przekąski, takie jak jogurt naturalny, owoce i warzywa. Są one bogate w białko, witaminy i minerały.

Waga a zdrowie

Kluczowa rola ćwiczeń

Kluczowa rola ćwiczeń

Zdrowa dieta połączona z odpowiednimi ćwiczeniami ma zbawienny wpływ na organizm.