Trwa ładowanie...

Dlaczego kobiety decydują się na związek z dużo starszym mężczyzną?

Związki kobiet z dużo starszymi mężczyznami nie budzą już ogromnych kontrowersji, wciąż jednak wiele osób zastanawia się, co kieruje kobietami, które decydują się na taką relację. Część z nich twierdzi, że starszy mężczyzna daje im poczucie bezpieczeństwa, inne nie ukrywają, że są z partnerem np. tylko dla pieniędzy. Miłość jednak nie wybiera i zdarza się, że wiele tego typu związków opartych jest na prawdziwym i silnym uczuciu.

spis treści
10 oznak, że wasz związek się kończy
10 oznak, że wasz związek się kończy [10 zdjęć]

Jest duża różnica pomiędzy praktyczną wartością powiedzenia „kto się czubi, ten się lubi” a fizycznym

zobacz galerię

Zobacz film: "Coraz więcej Polaków cierpi na depresję"

1. Dojrzałość idzie w parze z wiekiem

Związki, w których mężczyzna jest starszy od kobiety o kilka lat, to tzw. „norma”. Jednak, gdy kobieta decyduje się na związek z mężczyzną starszym od niej o 15, 20, czasami nawet więcej lat, często nie dajemy takiej relacji zbyt dużych szans na przetrwanie. Dlaczego kobiety wybierają na swoich partnerów dużo starszych mężczyzn? Powodów jest wiele.

Jedne nigdy nie byłyby w stanie związać się z równolatkiem, gdyż według nich tylko dojrzali mężczyźni sprawiają, że czują się bezpieczne. Podświadomie szukają kogoś, kto mógłby się nimi zaopiekować i zaspokoić ich potrzebę stabilizacji. Ich zdaniem młodsi partnerzy nie wiedzą często, czego chcą od życia, łatwo ulegają emocjom, tym samym ciężko im stworzyć solidną, długotrwałą relację. Z kolei starszy mężczyzna ma większe doświadczenie w różnych sferach życia, łatwiej radzi sobie w trudnych sytuacjach i jest dojrzalszy emocjonalnie. W wielu przypadkach płci pięknej imponuje jego wykształcenie, pozycja społeczna i sukcesy zawodowe.

2. Związek  „z przeszkodami”

Kilkanaście lat starszy partner to często duże wyzwanie przede wszystkim dla kobiet, które lubią dominować w związkach. Wiele z nich twierdzi, że dojrzałego mężczyznę ciężko jest sobie „wychować”. Ma wiele przyzwyczajeń, z których na pewno nie zrezygnuje. Poza tym starszy partner może mieć za sobą różne doświadczenia. Zdarza się, że wielu z nich jest już po rozwodzie i ma dzieci z poprzednich związków. Tego typu sytuacja jest czasami zbyt dużym obciążeniem dla kobiety, której może być trudno nawiązać pozytywne relacje z rodziną wybranka.

Starsi mężczyźni bywają również bardziej wymagający niż młodsi partnerzy. Może być im trudno zaakceptować twój dotychczasowy styl życia, np. częste wyjścia ze znajomymi, poświęcanie zbyt dużej ilości czasu na swoje pasje, zamiast przebywania w ich towarzystwie. To sprawi, że w konsekwencji poczujesz się ograniczana, aż w końcu zaczniesz szukać sposobów, aby chociaż na chwilę znów zasmakować odrobiny wolności.

Nie ma recepty na udany związek. Gdyby taka istniała, nie byłoby rozstań, rozwodów, a wszystkie relacje mimo wielu przeciwności mogłyby przetrwać próbę czasu. Bez względu na to, czy masz u swojego boku młodszego, czy dużo starszego partnera, ważne, abyś czuła się kochana i doceniana.

Skorzystaj z usług medycznych bez kolejek. Umów wizytę u specjalisty z e-receptą i e-zwolnieniem lub badanie na abcZdrowie Znajdź lekarza.

Mgr Katarzyna Sadowska
Polecane dla Ciebie
Komentarze
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
    Pomocni lekarze
    Szukaj innego lekarza