Dlaczego kobiety wolą owłosionych mężczyzn?

Choć mężczyznom może się wydawać, że decydując się na depilację, stają się dla wybranek swojego serca bardziej atrakcyjni, są w ogromnym błędzie. Okazuje się, że przedstawicielki płci pięknej zdecydowanie bardziej wolą panów, którzy mogą pochwalić się pokaźnym owłosieniem. Za wszystkim stoi biologia.

Niewielki spadek po przodkach

Na ciele każdej kobiety i mężczyzny znajduje się taka sama liczba mieszków włosowych, w jaką zaopatrzeni byli nasi najdawniejsi przodkowie. Oczywiście włosy ludzi współczesnych są o wiele krótsze i cieńsze, na wielu partiach ciała właściwie niewidoczne. Za zmianę tę odpowiedzialna jest ewolucja, która stopniowo redukowała nasze owłosienie – tak duża jego ilość stawała się zbędna wraz ze zmianą stylu życia kolejnych pokoleń.

Zobacz film: "#dziejesienazywo: Psychoterapia par - razem czy osobno?"

Męsko i zdrowo

Owłosienie mężczyzn, jak wiadomo, znacznie różni się od kobiecego. Jest grubsze i o wiele bardziej widoczne, zwłaszcza u brunetów czy szatynów, którzy w dodatku mogą pochwalić się pokaźną czupryną. U wielu z nich znacznie bardziej rzuca się w oczy przede wszystkim na klatce piersiowej czy plecach, podczas gdy u pań przeważnie pozostaje ono delikatne i właściwie niezauważalne. To właśnie panowie zaopatrzeni w tego typu atrybut mogą liczyć na większe zainteresowanie.

Na kobiety owłosione męskie ciało działa jak magnes. Podświadomie wyczuwają, że taki wygląd wiąże się z lepszą kondycją zdrowotną. Zdaniem Pavola Prokopa, profesora biologii na słowackim Uniwersytecie Trnawskim, na kobiece preferencje w tym względzie przestało wpływać nawet pochodzenie. Do tej pory uważano, że mieszkanki rejonów podrównikowych wolą mężczyzn pozbawionych owłosienia ze względu na ryzyko łatwo przenoszonych w tamtych strefach chorób, głównie pasożytniczych. Sytuacja uległa najwyraźniej zmianie, bo i one mają chrapkę na "wyposażonych" w ten sposób panów.

Naukowiec sugeruje także, że na wybór kobiet w tym względzie może mieć wpływ moment cyklu menstruacyjnego, w którym aktualnie się znajdują. Jego zdaniem, w okresie owulacyjnym bardziej skłonne jesteśmy wybrać partnera o gładkim ciele. Kiedy natomiast poziom płodności się obniża, chętniej zerkamy na panów nieco hojniej obdarzonych przez naturę.

Komentarze (41)
~GaLaS
~GaLaS ponad rok temu

@~zdzisiu: Owszem, przy wysokim teściu łysieje się, ale na głowie, reszta zarasta. Sam widzę po sobie. Cztery lata aerobów i włoski na klacie były, ale malutkie. Od czterech miesięcy bardziej koncentruję się na siłowych i w szybkim czasie libido znacznie podskoczyło to samo z włochami na ciele.

Odpowiedz
zapytaj lekarza

za darmo

  • Odpowiedź w 24 godziny
  • Bez żadnych opłat
  • Lekarze, psychologowie, dietetycy

lekarzy jest teraz online

0/500

Randki
najnowsze pytania

Dyskusje na forum

Artykuły Randki
Randki

Związek partnerski

Związek partnerski

Idealny związek polega na grze obustronnych kompromisów. Pierwszym ruchem wdrażania zmian między tobą i partnerem jest swój własny rachunek sumienia.

Randki

Kłótnie w związku

Kłótnie w związku

Sporadyczne kłótnie mogą utrwalać i cementować związek. Gdy jednak stają się regularne i spowodowane błahostkami - niszczą go.

Randki

Postawa mężczyzny

Postawa mężczyzny

Zauroczony mężczyzna zazwyczaj przybiera pozycje ciała, w których wygląda na wyższego, większego i silniejszego.

Randki

Gwałt na randce (WIDEO)

Gwałt na randce (WIDEO) Odtwórz wideo

tylko pierwszej randki - równie dobrze może mieć miejsce na którymś spotkaniu z kolei. Kobieta powinna zwrócić uwagę, aby nie wybierać miejsca spotkania

Randki

Sztuka kompromisu

Sztuka kompromisu

Życie w związku polega na wzajemnej komunikacji i kompromisach, tylko wtedy relacje będą budowane na trwałych fundamentach.

Randki

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO)

Jak poderwać dziewczynę? (WIDEO) Odtwórz wideo

Coraz więcej osób zastanawia się - jak poderwać dziewczynę i zostać w jej pamięci na dłużej. Uważa się, że kobiety bardziej pociągają osoby o męskim charakterze i fizjonomii. Wielu z nich przybiera maskę, aby tylko zainteresować swoją osobą i skupić...

Randki

Podryw krok po kroku (WIDEO)

Podryw krok po kroku (WIDEO) Odtwórz wideo

Podryw ma na celu zainteresowanie sobą inną osobą, z którą chciałoby się nawiązać kontakt seksualny. Podczas pierwszego spotkania liczy się dobre wrażenie, które można osiągnąć poprzez efektowny wygląd, interesującą rozmowę oraz czarujące spojrzenie....

Randki

Seks bez miłości (WIDEO)

Seks bez miłości (WIDEO) Odtwórz wideo

Seks w związku kształtuje relacje, buduje zaufanie i poczucie bliskości. Pozwala zbliżyć się do siebie na poziomie psychicznym i fizycznym, partnerzy znają swoje potrzeby i są odpowiedzialni na siebie. Jednak, w ostatnich czasach seks stał się sposobem...

Randki

Związek ze starszą kobietą

Związek ze starszą kobietą może wywoływać wiele kontrowersji i nie budzić społecznej aprobaty. Duża różnica wieku między partnerami jest częściej akceptowana, gdy kobieta jest młodsza od mężczyzny, ale nie przeciwnie. Tymczasem związek z dojrzałą kobietą...