Trwa ładowanie...

Dlaczego Ministerstwo Zdrowia inaczej raportuje o osobach zmarłych? Wyjaśniamy

Zmiana w raportowaniu o zgonach z powodu zakażenia koronawirusem. Od 10 października Ministerstwo Zdrowia nie podaje w raportach wieku, płci ani miejsca zamieszkania osób zmarłych. Dlaczego?

Zobacz film: "Koronawirus w Polsce. Karetki czekają w kolejce na wjazd na SOR"

1. MZ raportuje inaczej

Raporty o aktualnej liczbie osób, u których zdiagnozowano zakażenie koronawirusem, Ministerstwo Zdrowia publikuje codziennie ok. 10:30. Do 10 października znajdowała się w nich informacja o liczbie pacjentów, którzy zmarli. Do tej pory oficjalne dane zawierały także płeć, wiek i miejsce zamieszkania tych osób.

Urzędnicy tłumaczą, że powodem takiej decyzji jest ograniczona liczba znaków w wiadomości sms oraz wydłużająca się forma przekazywanych wiadomości tekstowych. Właśnie z tego względu w dziennych raportach podawana będzie tylko ogólna liczba osób zmarłych.

Dane prezentują także osoby, które zmarły z powodu COVID-19 oraz z powodu nałożenia na zakażenie koronawirusem chorób współistniejących.

Gdzie zatem szukać danych?

Szczegółowe dane o zmarłych można uzyskać jedynie w urzędach wojewódzkich oraz w wojewódzkich stacjach sanepidu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także:

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.