Trwa ładowanie...

Dlaczego warto starać się być dobrym kochankiem?

Może odpowiedź na to pytanie w pierwszej chwili wydać się oczywista, ale okazuje się, że jednak nie jest, biorąc pod uwagę to, jak wiele osób narzeka na jakość swojego seksu.

Zobacz film: "Jak długo trwa stosunek seksualny?"

spis treści

1. Dlaczego warto rozwijać swoje erotyczne talenty?

Przede wszystkim dlatego, żeby przeżywać cudowne chwile ze swym ukochanym. W łóżku spędzamy około 30% naszego życia, dobrze więc, aby dobrze się nam to miejsce kojarzyło, i też nie warto się w nim nudzić. Jeśli stale rozwijamy się seksualnie i wspólnie z partnerem zgłębiamy tajniki sztuki erotycznej, to nigdy nie popadniemy w rutynę. Ważne jest więc, abyśmy byli otwarci na nowości, na wspólne eksperymenty i ciągle podgrzewali pożądanie. Jeśli nie będziemy tego robić, to pozwolimy, aby łącząca nas namiętność, pozostawiona sama sobie z czasem po prostu wygasła.

Wypalenie seksualne ma często bolesne i wręcz katastrofalne skutki dla związku. Na początku powoduje częste konflikty między partnerami. Spadek satysfakcji w seksie może w konsekwencji prowadzić do zdrady, a co za tym idzie może być jedną z głównych przyczyn rozpadu związku. Dlatego aby nie szukać spełnienia poza związkiem, urozmaicając nasz seks, sprawmy, aby nasz ukochany miał poczucie, że kocha się z dwudziestoma różnymi kobietami. Oczywiście poszukiwanie urozmaiceń i nowych źródeł rozkoszy dotyczy obu partnerów.

2. Korzyści z seksu

Z pewnością jest to duże uproszczenie. Jednak nie należy zapominać o tym, że jeśli dobrze rozumiemy się w łóżku, jesteśmy dopasowani pod względem oczekiwań i sposobu zaspokajania swoich potrzeb, i oboje wykazujemy się kreatywnością, jest bardzo duża szansa, że również dobrze będziemy się rozumieć poza sypialnią. Udany, satysfakcjonujący obie strony seks sprawia, że kochankowie czują się dobrze w swym towarzystwie, są sobie nawzajem wdzięczni, cieszą się swoją obecnością i bliskością oraz doceniają nawzajem swoje starania także w innych obszarach życia.

Seksualne zaspokojenie w dużym stopniu przyczynia się do naszego zdrowia. A brak satysfakcji może być powodem wielu psychosomatycznych chorób. Frustracja seksualna i rozczarowanie może prowadzić do migren, wrzodów żołądka, zaburzeń ginekologicznych. Natomiast udane życie erotyczne uspokaja, obniża napięcie nerwowe, poprawia nastrój.

Polecane dla Ciebie

Pomocni lekarze

Szukaj innego lekarza

Komentarze

Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Grupa Wirtualna Polska Media SA z siedzibą w Warszawie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.